החברה חתמה על הסכם עם קרן פנסיה גרמנית מובילה, במסגרתו היא תמכור לקרן חלק משלב ב' בפרויקט, וזאת בתמורה כספית של כ-141 מיליון שקל (כ-30 מיליון אירו). העסקה עם קרן הפנסיה הנה למכירת שני בניינים (שהקמתם תחל ברבעון הראשון של שנת 2014 ותסתיים ברבעון השלישי של שנת 2015), הכוללים 79 יח"ד בשטח בנוי נטו של כ-7,803 מ"ר, שטחי מסחר בהיקף של כ-713 מ"ר וחניון תת קרקעי המונה 101 מקומות חנייה. בראק מציינת, כי העסקה משקפת מחיר של 3,523 אירו למ"ר נטו (כולל שטחי החניה).

כמו כן, מדווחת היום החברה כי בשלב א' הנמצא כעת בביצוע ואמור להימסר לרוכשים באפריל 2014 שווקו עד כה 173 יח"ד (כ- 86 אחוז משלב זה) בהיקף כספי של כ- 323 מיליון שקל (כ-69 מיליון אירו). בסך הכל, הגיעה בראק אן.וי למכירות בהיקף של כ-470 מיליון שקל (כ-100 מיליון אירו), הכוללות את המכירות שנרשמו עד כה בשלב א' ואת העיסקה הנוכחית לגבי שלב ב' של הפרוייקט.

בנוסף עדכנה החברה, כי בחודש יוני 2013 היא הגישה בקשות להיתרי בנייה בגין שלב ב' הכולל 284 יח"ד ו-15 צמודי קרקע והיא צופה כי היתרי הבניה יתקבלו במהלך הרבעון הראשון של שנת 2014, אז גם צפויה להתחיל הקמת שלב זה של הפרויקט. החברה מעריכה, כי בניית שלבים אלה של הפרויקט תושלם במהלך הרבעון השלישי של שנת 2015. שיווק שלב ב' לציבור הרחב יחל בספטמבר 2013.

פרד גניה, ראש המחלקה הכלכלית בבראק אן. וי. אמר: "פרויקט המגורים שלנו בדיסלדורף ממשיך להתקדם מעבר לתחזיות המוקדמות שלנו ונהנה כיום ממיצוב גבוה מאוד בשוק המקומי. מכירה מקדימה (Forward Sale ) של 2 בניינים הכוללים 79 יח"ד לקרן פנסיה גרמנית מובילה שנתיים וחצי לפני השלמת בנייתם, בעסקה המשקפת רמת מחירים גבוהה ביחס לעסקאות דומות שהתבצעו בדיסלדורף לאחרונה, מעידה על איכותו יוצאת הדופן של פרויקט Grafentel.

כשקרן פנסיה מובילה רוכשת "על הנייר" דירות שימסרו לה רק בעוד שנתיים וחצי במחיר של דירה מוכנה למסירה כיום בפרויקטים מתחרים, הדבר מעיד על הצפי של המשקיעים המוסדיים בגרמניה – קרנות הפנסיה וחברות הביטוח המהוות שחקן מרכזי בשוק הנדל"ן הגרמני, כי מגמת עליית המחירים בשוק המגורים בגרמניה רחוקה ממיצוי ואת הערכתם, כי מחירי דירות למגורים, בגרמניה בכלל ובדיסילדורף בפרט, ימשיכו לעלות בטווח הנראה לעין. המחיר המשתקף מהעסקה עם קרן הפנסיה הגרמנית כמו גם קצב השיווק הנהדר בשלב א' מאפשרים לנו להעלות מחירים בשלב שיושק בספטמבר הקרוב וזאת בהשוואה למחירים שהושגו במסגרת מכירת הדירות בשלב א' ותומכים בהמשך עליית המחירים גם בשלבים הבאים של הפרויקט.

בראק קפיטל פרופרטיז אן. וי. (BCP) הינה החברה באמצעותה מרכזת קבוצת בראק קפיטל את פעילות הנדל"ן שלה בגרמניה. החברה מנוהלת על ידי גל טננבאום ואופיר רחמים. בראק אן.וי מתמקדת בשוק הנדל"ן בגרמניה. לחברה 42 נכסים מניבים על שטח בהיקף כולל של כ-750 אלף מ"ר ועם שיעור תפוסה ממוצע של 97 אחוז. כמו כן, לחברה חטיבת קרקע בהיקף של כ- 150 דונם במקום מרכזי בעיר דיסלדורף בגרמניה בה נבנית כיום שכונת מגורים בהיקף של כ- 1,000 יחידות דיור ופארק משרדים בהיקף של כ- 124 א' מ"ר. מאזן החברה נכון למרס 2013 מסתכם בכ- 781 מיליון אירו.

{loadposition google02}