חברת IBC מבני תעשיה, מקבוצת פישמן, הודיעה  על השלמת מכירת 18 אחוז מזכויות נכס בתאילנד בתמורה לכ-115 מיליון שקל. החברה, אשר החזיקה עד היום כ-50 אחוז מהפרויקט, השלימה היום מכירת חלק מזכויותיה לשותף המקומי כך שלאחר המכירה מחזיקה בכ- 32 אחוז מהפרויקט והשותף המקומי בכ-68 אחוז. הרווח (ברוטו, לפני הוצאות מכירה ולפני השפעות מס) שצפויה החברה לרשום ברבעון השלישי של שנת 2013, מוערך בכ- 50 מיליון שקל . תזרים המזומנים הפנוי לחברה כתוצאה מהמכירה, יעמוד על סך של כ-115 מיליון ש"ח .

פרויקט MahaNakhon בבנגקוק תאילנד נרכש על ידי החברה בשנת 2008. הפרויקט משתרע על קרקע בשטח של כ- 13,800 מ"ר, המצויה בלב המרכז העסקי והפיננסי של בנגקוק וכולל שטח בנוי של כ- 136,000 מ"ר. במרכז הפרויקט יבנה גורד שחקים בן 77 קומות, הצפוי להיות הגבוה ביותר בבנגקוק, בו יהיו כ- 200 דירות יוקרה ומלון בן כ- 150 חדרים. בנוסף, יכלול הפרויקט כ- 15,500 מ"ר שטחי מסחר, שטחי חניות ושטחים ציבוריים. רשת Marriott International תנהל את המלון תחת המותג "Edition" ואת מגורי היוקרה תחת המותג היוקרתי "Ritz-Carlton".

השותף המקומי, הינו חברה יזמית ציבורית שלה, ולבעלי השליטה בה, ניסיון עשיר בבנגקוק בהקמת פרויקטים בתחום הנדל"ן למגורים. השותף המקומי מספק לפרויקט שירותים הנוגעים לניהול התכנון, הרישוי, הבניה וההקמה של הפרויקט, פיקוח על היועצים המקצועיים וקבלני הפרויקט, שיווק ומכירה של הדירות וההשכרה של השטחים המסחריים.

נכון להיום, בניית מגדל המגורים והמלון בעיצומה ובניית המרכז המסחרי הצמוד למגדל בשלבי סיום. השלמת הפרויקט מתוכננת לסוף שנת 2015. עד היום נמכרו כ- 60 אחוז מהדירות בפרויקט. בניית הפרויקט ממומנת על ידי בנק מקומי בהיקף אשראי כולל של 5,700 מיליון באהט (כ-675 מיליוני שקל).

בנוסף, הודיעה החברה לפני מספר ימים גם על השלמת מכירת קניון מריוול. מדובר בעסקה למכירת קניון בשטח להשכרה של כ- 20,000 מ"ר באוטווה שבקנדה. התמורה במכירה עומדת על כ- 140 מיליון שקל והתזרים הפנוי לחברה (לפני מס והוצאות מכירה) עומד על כ- 50 מיליון שקל.

משה מורג, מנכ"ל מבני תעשיה אמר היום: "בימים אלו השלמנו שתי עסקאות שנעשו כחלק ממדיניות החברה למימוש נכסים , כשהרווח והתזרים הפנוי ממכירתם, יתרמו לחוסנה הפיננסי של החברה ולהמשך ייזום ופיתוח עסקיה בארץ ובעולם. בתאילנד, ניצלנו הזדמנות עסקית למכירת חלק מזכויות החברה בפרויקט ברווחיות יפה. ואילו קניון מריוול, הינו נכס שמיצה את הפוטנציאל ההשבחה שלו והבשיל לכדי מכירה".

{loadposition google02}