עם השלמת העסקה מבססת סקייליין את השליטה והדומיננטיות במחוז אונטריו ובארבע הערים הגדולות מצפון לטורונטו. 

גיל בלוטרייך, נשיא מישורים: "אנו ממשיכים במימוש תוכניות החברה לרכישת נכסים מניבים בעלי פוטנציאל משמעותי להצפת ערך . עסקת בלו-מאונטיין הינה עסקה נוספת בה אנחנו קונים במחיר הזדמנותי נכס יוקרתי ממותג עם תזרים שוטף ובמקביל נהנים מקבלת חטיבות קרקע ומגרשים מפותחים בחינם בהם טמון פוטנציאל השבחה גדול מאד . בדומה לעסקאות שביצענו בעבר, ועל אף שהסיכון בעסקה נמוך, בכוונתנו למכור קרקעות בבלו מאונטיין, מוקדם ככל האפשר, במטרה להחזיר את ההון העצמי. בנוסף , במטרה להפחית סיכון ולשפר את התשואה על ההון העצמי ,הכנסנו לעיסקה שותף שמימן לסקייליין 50 אחוז מהון העצמי בעיסקה.

בהסתכלות רחבה יותר, השלמת רכישת השטחים בבלו מאונטיין ממצבת את סקייליין כחברה הדומיננטית והמובילה בפיתוח שכונות מגורים בסביבה מלונאית באונטריו. אנו מחזיקים מעל ל 7000 מיגרשים מאושרים לבנייה בסמוך לערים המרכזיות מצפון לטורונטו: האנטסוויל, מידלנד, בארי וקולינווד. באתרים של סקייליין ישנן קרקעות הזמינות לשיווק ומכירה מיידית ובשנים הקרובות בכוונתנו למכור קרקעות תוך הצפת ערך משמעותית".

במסגרת עסקת בלו-מאונטיין, תרכוש סקייליין, שטחים מסחריים המניבים כ 1.5 מליון דולר דמי שכירות בשנה וכן כ 1,200 מגרשים אשר ברובם מפותחים לבניה , בהיקף כולל של כ-660 דונמים, בגינן קיימות זכויות בניה המאפשרות הקמה של כ-800 דירות וכ-400 בתים פרטיים לאורך מיגרש הגולף הקיים.

הרכישה, בהיקף כולל של 20 מיליון דולר קנדי, בוצעה על ידי חברה ייעודית בה מחזיקה סקייליין 60 אחוז והיתרה מוחזקת על ידי שותף. לצורך מימון העסקה הועמדה לחברה הייעודית הלוואה מגוף בנקאי קנדי בהיקף של 15 מיליון דולר קנדי הנושאת ריבית שנתית של כ - 6.75 אחוז. את יתרת התמורה ממנה הרוכשת באמצעות הלוואת בעלים שהעמידו לה בעלי המניות בה, על פי חלקם, כאשר סך של כ – 1.6 מיליון דולר קנדי מחלקה של סקייליין בהלוואת הבעלים האמורה ניתן לה כהלוואה על ידי השותף.

מישורים פעילה בהשקעות בנדל״ן מניב בישראל ובארצות הברית והינה בעלת השליטה בסקייליין קנדה (57 אחוז) העוסקת בפיתוח ישובים למגורים בצמוד לנכסי המלונאות והנופש של החברה בקנדה והיא נחשבת לחברה מובילה בתחומה. החברה מחזיקה בפורטפוליו נכסים בהיקף של כ- 250 מיליון דולר, לרבות כ - 1,300 חדרי מלון, 4 מגרשי גולף, אתר סקי, 80 קילומטר של מסלולי קרוס קאנטרי, מעל ל - 12 קילומטר של חופים פרטיים. בבעלות החברה מגרשים לפיתוח בהיקף של 7,000 יחידות דיור. למישורים ארבעה נכסים מסחריים רב-שימושיים בארה"ב בהיקף של כ - 67,000 מ"ר בנוסף לשותפות בכ - 200 יחידות דיור מושכרות על קו המים בפלורידה. בבעלות מישורים בישראל 13 נכסים מניבים במרכז הארץ המושכרים בתפוסה של למעלה מ – 95 אחוז. בנוסף, לחברה עתודות קרקע במרכז הארץ הזמינות לבניה, בהיקף של כ-18,500 מ"ר. החברה הוקמה לפני 22 שנים ונמצאת בשליטתו של איש העסקים גיל בלוטרייך, המשמש כנשיא מישורים ויו"ר החברה הבת סקייליין, האמון על הפיתוח העסקי של חברות הקבוצה.

{loadposition google02}