עלות הקמת הקניון מוערכת בכ-200 מיליון שקל.  הקניון, הממוקם במרכז העיר פלוישט ברומניה, המרוחקת כ- 55 ק"מ מבוקרשט הבירה ובה מתגוררים כ- 260 אלף תושבים, משתרע על שטח של כ- 48,000 מ"ר הכולל שטחי מסחר, בידור וחניונים. העיר פלוישט, נחשבת לאחת מהערים המבוססות ברומניה, בין היתר מרוכזת בסביבת העיר תעשיית הנפט והגז הרומנית. עקב מיקומו הייחודי של הקניון הוא נהנה מביקושים ערים להשכרת שטחים. נכון להיום עם תחילת העבודות בפרויקט הושכרו 17,344 מ"ר המהווים כ-60 אחוז משטחי המסחר בקניון.

עם השלמת בנייתו יצטרף קניון אפי פאלאס פלוישט לקניון אפי פאלאס קוטרוצ'ן, שנפתח בסוף שנת 2009, ונחשב כיום לקניון המוביל בבוקרשט וברומניה. בנוסף, בכוונת החברה לפעול בתקופה הקרובה להקמת השלב הראשון של קניון אפי פאלאס B.NOI הממוקם אף הוא בבוקרשט. את הקמת הפרויקט ילווה בנק אירופאי מוביל שיעמיד את המימון להקמתו. החברה רואה בכך עדות לאמון הרב לו זוכה אפי אירופה במערכת הבנקאית באירופה גם בתקופה זו של אי וודאות בשווקים בה הבנקים מפגינים זהירות רבה במתן אשראי לפיתוח פרויקטי נדל"ן חדשים.

במקביל ממשיכה החברה בהקמתו של בנין המשרדים הראשון בפרויקט אפי ביזנס פארק קוטרוצ'ן אשר בסיומו יכלול 75,000 מ"ר על פני חמישה בניינים בצמוד לקניון אפי פאלאס קוטרוצ'ן. בניין המשרדים צפוי להיפתח באוגוסט השנה ועם התקדמות השיווק בפרויקט בכוונת החברה להמשיך את בניית הבניין השני בפרויקט.

בטרם החלו העבודות להקמת הקניון, חתמה אפי אירופה רומניה על הסכמי שכירות עם חברות מובילות מהשורה הראשונה בתחום המותגים המקומיים והבינלאומיים וביניהם: רשת CORA הצרפתית (אחת מרשתות המזון המובילות באירופה בכלל וברומניה בפרט) ,H&M, New Look, Reserved , Vodafone, Flanco, Sensiblu, Samsonite ,Maxbet, Musette, Splendor, McDonalds בנוסף, מותגים אירופאים מובילים צפויים לחתום בימים הקרובים על חוזים ובניהם ניתן לציין את: Collins, Jolidon, Optinova, Aldo

דניה סיבוס רומניה נבחרה להיות הקבלן הראשי של הפרויקט. דניה סיבוס מיצבה את עצמה בשנים האחרונות כקבלן ביצוע מוביל ברומניה ויש לה ניסיון רב בהקמת קניונים במדינה. בין היתר בנתה עבור החברה את הקניון המצליח אפי פאלאס קוטרוצ'ן, הנחשב לקניון המוביל כיום בעיר בוקרשט כולה. כמו כן, השלימה לאחרונה החברה את בנייתו של קניון נוסף ברומניה,בעיר ארד, עבור חברת GTC. דניה סיבוס רומניה פעילה גם בתחום המגורים והמשרדים ברומניה והיא נהנית ממוניטין רב במדינה.

אבי ברזילי, מנכ"ל אפי אירופה אמר: "תחילת ההקמה של קניון אפי פאלאס פלוישט מהווה אבן דרך ביישום התוכנית האסטרטגית של החברה שעיקרה הוא הגדלת הכנסותיה מנדל"ן מניב באמצעות פיתוח פרויקטים על קרקעות שבבעלותה אשר נרכשו בעבר מהון עצמי. מהלך זה הינו בהמשך להקמת בנייני המשרדים אותם החלה החברה בשנה שעברה בבוקרשט ובפראג. בכוונת החברה להמשיך ולפתח בתקופה הקרובה פרויקטים נוספים , בעיקר בצ'כיה וברומניה".

דוד חי, מנכ"ל חברת הבת-אפי רומניה הוסיף עוד כי: "החברה נחשבת לאחת מחברות הנדל"ן המובילות במזרח אירופה. אנו נהנים ממוניטין רב בקרב השוכרים הפוטנציאלים והבנקים המממנים בין היתר, הודות להצלחה של קניון אפי פאלאס קוטרוצ'ן שנפתח בשיאו של המשבר ששרר באותה התקופה. מוניטין זה מאפשר כיום לחברה להרחיב את פעילותה הן בתחום הקניונים והן בתחום המשרדים".

 

הדמיה: יחסי ציבור

 

{loadposition google02}