מחיר הרכישה עומד על כ- 460 מיליון דולר, והראל תחזיק ב- 45% מהזכויות בנכס. היקף ההשקעה הישירה ברכישת הנכס יעמוד על כ- 160 מיליון דולר, כאשר חלקה של הראל בהון יעמוד על כ- 74 מיליון דולר.

בניין המשרדים הנרכש הוא בניין בדרוג הגבוהה ביותר Class A, והוא בן 42 קומות המשתרע על פני שטח של כ- 1.05 מיליון רגל רבוע (פוט). הנכס נחשב אחד מהנכסים האיכותיים ביותר בשוק המשנה, והוא בעל תקן LEED איכות וחיסכון באנרגיה. הנכס מושכר לשורה ארוכה של שוכרים איכותיים, נמצא בתפוסה של כ- 90%, כאשר משך תקופת שכירות הממוצעת עומד על כ- 7 שנים, ורוב החוזים בנכס צמודים לעליה שנתית חוזית של כ- 3%.

שוק המשרדים בלוס אנג'לס נחשב לאחד הגדולים והמתפתחים בארה"ב. במהלך השנים האחרונות, מערך השקעות הנדל"ן של הראל בוחן ומנתח את ההתפתחות של שוק המשרדים בשוק המשנה. בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה של הפיכת מרכז העיר לוס אנג'לס לאזור שוקק חיים שמשנה את אופיו למקום של work, live ו – play. תהליך זה כולל התפתחות ובניה משמעותית הכולל השקעות גדולות שבוצעו במגוון תחומים וביניהם תשתיות, תחבורה, חיי פנאי ותרבות, מלונות, משרדי קריאייטיב ומגורים. מחלקת הנדל"ן של הראל מאמינה כי מגמה זו של התפתחות וג'נטריפיקציה בשוק המשנה תבוא לידי ביטוי בביצועי הנכס והחזרי העסקה הצפויים.harel41117

מהראל נמסר: "החבירה של הראל לגוף השקעות מרכזי ומוביל כמו Colony NorthStar אשר בסיסו בלוס אנג'לס מלמדת על היכולות, המקצועיות והיתרון של מערך הנדל"ן של הראל בביצוע השקעות נדל"ן משמעותיות. השקעה לצד שותפים מנוסים, איכות הנכס ומיקומו הופכים את העסקה והתשואה הנגזרת לאטרקטיביות".

בחברת הביטוח הוסיפו עוד: "העסקה התבצעה למען החוסכים של הראל כחלק מהמחויבות של הראל לפזר את ההשקעות, ליצור תשואה יציבה ושוטפת על ידי רכישה של נכסים מובילים והמשך השקעה במקומות, בנכסים ובתחומים אסטרטגיים ובעלי צפי לצמיחה". כמו כן, בהראל ציינו, כי "רכישת בנין המשרדים הנוכחי הינה עסקת הנדל"ן הרביעית שמבצעת הראל בחוף המערבי בארה"ב בשנים האחרונות, והיא מצטרפת לבנייני משרדים נוספים ומתחמי מגורים המצויים בבעלות הראל".

צילום רון קובלסקי: מיה כרמי דרור