רחוב ששת הימים, נושק מצדו האחד לשכונת וילות צמודות קרקע, ומצדו השני משקיף אל שדות התות. שדרוג המבנה כולל הקמת 6 דירות דופלקס חדשות בקומה העליונה, בשטח בנוי של כ-156 מ"ר, עם מרפסת בשטח של כ- 15 מ"ר וגג בשטח של כ-40 מ"ר. לדופלקסים נוף למרחבים הפתוחים של שדות התות.

 

אוניל מתחייבת לחזק את המבנה ולשדרג את תשתיות החוץ, החל ממים, חשמל, מעליות, מערכת כיבוי אש וביוב. כמו כן, ישודרגו החזיתות והשטחים הציבוריים ולכל דירה יתווספו ממ"ד תקני וחדר נוסף. לכל דירה קיימת תתווסף גם מרפסת שמש בגודל כ-12 מ"ר. מהחברה נמסר כי המטרה העיקרית בפרויקט הייתה "לנטרל" את תדמית השיכון הציבורי ולהפכו למבנה עכשווי ומודרני כחלק מהליך של התחדשות עירונית.

 

{loadposition google03}

לדברי רונית פורת, מנכ"ל אוניל בניה, "לאחרונה קיימת מגמה לפיה הבנקים מערימים קשיים בכל הנוגע למתן אשראי לפרויקטים של תמ"א 38. לצורך התנעת פרויקטים מסוג זה יש צורך בחברה בעלת גב כלכלי וניסיון רב בתחום הבניה וההנדסה. העובדה כי אוניל היא חברה גדולה ומוכרת בתחום הנדל"ן מסייעת לנו מול הבנקים ומאפשרת בחירת פרויקטים בקפידה".

האחריות הסביבתית הובילה את משרד האדריכלים רוזן-ליננברג להחליט שלא למצות את כל זכויות הבניה המותרות, זאת בשל הרצון לא להעמיס על הרחוב מעבר לקיבולתו. כפועל יוצא מכך, הקומה הנוספת "נסוגה" מהרחוב עצמו, כך שלמעשה החברה "הפסידה" בכל הפרויקט 160 מ"ר. מדובר בשטח ממוצע של דירה נוספת.

לדברי האדריכלים מתכנני הפרויקט רוזן וליננברג, מבעלי תמוז 38, "הרעיון המרכזי בתמ"א הוא חיזוק המבנה הקיים, שיפור החזית והתאמת איכות החיים של הדיירים לצרכים העכשוויים. כאדריכלים קיימת אצלנו אחריות סביבתית וחברתית, המתבטאת בדיאלוג בין המבנה לסביבתו. זכויות בניה הינם זכות ולא חובה, ולכן אין תמיד צורך לנצל את כולן, אם אינן תורמות ואפילו גורעות מאותו דיאלוג. מחיר דירה אינו מורכב מכמות בלבד, אלא מהאיכות של אותה הדירה ומההקרנה של המבנה על סביבתו".

 

{loadposition google02}