השדרה תוקם בהשקעה הנאמדת בכ 50 מיליון שקל, מתחת לפרויקט משכנות האומה שכולל כיום שישה מגדלי מגורים ובשנים הקרובות עתידים לקום בו ארבעה בניינים נוספים.

שדרת המסחר משתרעת על שטח של כ 5,000 מ"ר וצפויה להיפתח ברבעון השני של 2014. עד כה חתמו חוזים לפתיחת חנויות: רשתות סופר-פארם, קסטרו, קקאו, בנק יהב ועוד. השדרה תכלול גם בוטיקים לאופנה ובתי קפה.
חברת ריטייל-אין, הנמצאת בבעלות הדסה פתאל וניר שמול, המתמחה בייעוץ ובשיווק מרכזים מסחריים וקניונים בישראל נבחרה ללוות את שיווק הפרויקט.

לדברי ניר שמול, מבעלי קבוצת ריטייל אין: "שכר הדירה הממוצע למ"ר בפרויקט, ללא דמי ניהול, יעמוד על 240 שקל. מדובר בשדרה שתשרת את קהל המבקרים של הסינמה סיטי שעתיד להיפתח בסמוך לפרויקט כמו כן את דיירי המגדלים את עובדי קריית הממשלה. לצד חנויות היוקרה והבוטיקים יוקם בשדרה גם סופרמרקט של אחת מרשתות השיווק".

לדברי הדסה פתאל מבעלי קבוצת ריטיל אין: "בימים אלה אנו מנהלים מגעים עם כמה בעלי מסעדות ירושלמיות שיפתחו מסעדת שף בשדרה. לדבריה: "כל נושא הקולינריה בירושלים נמצא בפריחה ועל כן התחברנו לכמה בעלי מסעדות מקומיות על מנת שיפתחו במקום. משכנות האומה בולוארד' הינה חלון הראווה של העיר ירושלים ואטרקציית הפנאי הראשונה בה יפגשו מבקרי הבירה הרבים, אנחנו מאמינים בהצלחת השדרה בזכות המיקום האסטרטגי, קהל הלקוחות אשר בסביבה והעוגנים החזקים אשר יפעלו בו ויהוו חלק בלתי נפרד מההצלחה המסחרית באזור."

שדרת המסחר הינה שדרת קניות ופנאי המעוצבת בסגנון אלגנטי פריזאי, תשרת בין היתר מעל לאלף בתי אב, דיירי שכונת משכנות האומה ותהווה מוקד משיכה למאות אלפי תיירים ולתושבי ירושלים הפוקדים את מרכזי התרבות הפזורים סביב השכונה המתהווה כמו גם אלפי עובדי משרדי ממשלה העוטפים את המתחם.