התוספת של התושבים לעיר, לצד כניסה לפיתוח מסיבי של כביש 531, שיחבר כביש 6 להרצליה, דרך אזור התעשה של כפר סבא, צומת רעננה ורעננה יצר זינוק חד בפיתוח קניונים, מרכזים מסחריים ושטחי משרדים בעיר.

שני קניונים גדולים פועלים היום בכפר סבא: קניון ערים ו-G כפר סבא. שני הקניונים נמצאים בפיתוח, מעדכנים תמהיל עסקים ומתרחבים לפעילויות חדשות.

קניון ערים max

קניון ערים ממוקם ברחוב כצנלסון 14 שבלב העיר כפר סבא, ופועל מאז שנת 1994. הקניון פתוח בחלקו ובנוי בשני חלקים, המחוברים בינהם בגשרים עיליים. בקניון כ- 15,500 מ"ר שטחי מסחר להשכרה בשלושה מפלסים בהם פועלים כ- 130 בתי עסק, וכן חניון עילי ותת קרקעי ובו כ- 1,000 מקומות חנייה ללא תשלום.

במשך שנים המרכז המסחרי היחיד שפעל בכפר סבא היה קניון ערים, הנמצא במרכז העיר. יתרונו המרכזי של קניון ערים הוא הנגישות להולכי רגל לשטחי המסחר ולכיכר העיר מרחוב ויצמן. בכיכר מבוצעות עבודות פיתוח במסגרתן נבנה גן שעשועים גדול לילדים ושטחים ירוקים. קניון ערים ביצע בשנה האחרונה מיתוג מחדש תחת השם max ובוצע שינוי בתמהיל החנויות, במסגרתו נסגר מתחם ה-Food Court בו פעלו כשש מסעדות מזון מהיר ובמקומן נפתחו שני סניפים גדולים של דיאנא בעיר וטרנטינו. בקניון ערים גם פועלים בתי קולנוע של רשת גלובוס גרופ, אולם האטרקטיביות שלהם תרד בעקבות פתיחה צפויה של מתחמי בתי קולנוע גדולים בעיר.

בתחום האופנה יש בקניון סניפים של מנגו, אריסטו שמט, דורין פרנקפורט, רעומה, קרייזי ליין, רמי לי, ml ועוד .בתחום המזון בקניון פועלים סניפים של מקדונלדס, ארומה, קפה ג'ו, ארקפה, אילנס ועוד וגם סניף של רשת ההמבורגרים מוזס. הקניון נמצא בבעלות חברת אמות השקעות. 

http://www.max-arim.co.il

 

מתחם G כפר סבא

מתחם ג'י כפר סבא הינו מתחם קניות הבנוי על שטח של 50,000 מ"ר עם 2,000 מקומות חניה בחניון תת קרקעי ובחניונים עיליים. במרכז ג'י 20,000 מ"ר של שטחי מסחר מקורים עם חנויות מותגים ו-30,000 מ"ר של מרחב פתוח הכולל חנויות, מסעדות, סופר- מרקט, חנויות שירות ועוד. 

בזכות נגישות קלה מכביש 6, הפך מרכז G למוקד מסעדות וקניות לא רק לתושבי כפר סבא, אלא למוקד משיכה אזורי.במרכז G נפתח לאחרונה סניף של רשת iDigital, נציגת אפל בישראל, סניף שנותן מענה לכל ערי השרון. בקניון פועלות רשתות אופנה מובילות כמו H&M, זארה, אדידס, אמפוריום, דפנה לוינסון, המשביר לצרכן, Top Shop, נאוטיקה, סליו, פוקס, רנואר, קולומביה, קדס, אלדו, ניין ווסט, מרקו, נמרוד ועוד. 

בתחום המסעדות פועלות במרכז G רשתות רבות כמו ארומה, ארקפה, בלאק בר בורגר, בליקר, ג'פניקה, זוזוברה, שני סניפים של רשת מקדונלדס, מתוקה, מסעדה איטלקית פיאנו פיאנו, שיפודי ציפורה, קפה הלל, קפה גרג, הפאב האירי טמפל בר, באולינג ומשחקיה של רשת פעלטון.

לאחרונה החלו במרכז G בבניה של 12 בתי קולנוע של רשת סינמה סיטי. בניית בתי הקולנוע צפויה להסתיים לקראת סוף שנת 2013. מרכז G כפר סבא נמצא בבעלות גזית גלוב (51 אחוז) וחברת הביטוח הראל (49 אחוז).

אתר האינטרנט של ג'י כפר סבא

 

ארבעה קניונים ומרכזי בילוי נמצאים בימים אלה בבניה בכפר סבא וצפויים להיפתח במהלך שנת 2014 ו-2015

אושירה - גלובוס סיטי כפר סבא - פתיחה בשנת 2014

קבוצת גלובוס גרופ תפתח את מתחם הבילוי והבידור הגדול בגוש דן "גלובוס סיטי" אשר יוקם באזור התעשיה בכפר סבא ברחוב עתיר ידע. הקומפלקס יבנה במתחם שיוקם על ידי חברת אושירה בע"מ. 
"גלובוס סיטי" ישתרע על שטח של כ-20,000 מ"ר בתוספת מרתפי חניה ומקומות חניה עיליים, יכלול בתי קולנוע, בידור, מסחר, תרבות ופנאי לכל הגילאים. מתחם בתי הקולנוע יכלול 25 אולמות, מתוכם ארבעה אולמות במתחם VIP נפרד, מועדון מוזיקה מקצועי להופעות, אולם תיאטרון רחב ידיים ואולפן טלוויזיה, שבצידם מסעדות, בתי קפה וברים, מתחם ילדים וכל זאת ברמה ובאיכות מהמתקדמים מסוגם בעולם.

"גלובוס סיטי", שיוקם על ידי אושירה יהיה הסנונית הראשונה כחלק ממתחם בידור, קניות, בילוי, משרדים ו-היי-טק מהגדולות בארץ שיוקם על ידי חברת אושירה  בכפר סבא. בשלב זה לא נמסרו פרטים לגבי השלבים העתידיים של הפרויקט. חברת אושירה, נמצאת בבעלות איש העסקים סמי קצב, העוסק בתחומי תעשיה לצד פעילות בנדל"ן. קבוצת סמי קצב בנתה את מרכז B7 בבאר שבע, בשיתוף עם קבוצת ברן. המרכז נרכש לפני כשנה על ידי חברת אמות השקעות.

לרשות המבקרים במקום יעמדו כ-2000 מקומות חניה ללא תשלום ותהיה גישה נוחה להגעה מכל הדרכים, כולל מכביש 6. בחברה מאמינים שעיקר המבקרים ב"גלובוס סיטי" יהיו תושבי כפר סבא, הוד השרון, פתח תקווה וכל ישובי האיזור. בניית "גלובוס סיטי" החלה  והפתיחה צפויה להתקיים במהלך שנת 2014.

 

קניון כפר סבא הירוקה - גרין כפר סבא - רמי שבירו - פתיחה בשנת 2014
קניון כפר סבא הירוקה, אשר כולל מרכז מסחרי ומלון של רשת פתאל, מוקם בשכונת כפר סבא הירוקה ונמצא בחשיפה ונראות גדולה לצומת רעננה – כפר סבא צפון (כביש 4). 

המרכז כולל כ 16,000 מ"ר שטחים למסחר וכ 9,000 מ"ר שטחים למלון המהווים המשך ישיר למשרדים הממוקמים באזור התעשייה ברעננה.

המרכז נמצא בשלבי בניה מתקדמים, כאשר הפתיחה צפויה במהלך שנת 2014. רשת שופרסל שכרה בקניון שטח של 5000 מ"ר, בו היא צפויה להקים סניף של שופרסל דיל. במקביל, נחתמו הסכמים עם רשתות חנויות, בתי קפה, מסעדות ועוד שיפעלו במרכז וביניהם סופר פארם, קסטרו, בנקים ועוד. 

 

Top Center - כפר סבא הירוקה - פתיחה בשנת 2014

חברת בוני התיכון, בונה בשכונה הירוקה מרכז מסחרי בשטח כולל של 21,000 מ"ר. המרכז שיכלול שלוש קומות מסחר, ממוקם בחלקה הצפוני של שכונת כפר סבא הירוקה (מתחם 80), בצמוד לפארק עירוני ולבריכת שחייה שכונתית שצפויים להיבנות בעתיד ויכלול חניון תת קרקעי המיועד לכ- 250 כלי רכב. עד כה, הושכרו כ- 50 אחוז מתוך 8,000 המטרים הרבועים, המיועדים להשכרה במתחם. מחירי השכירות נעים בין 90-220 שקל למ"ר, בהתאם לקומה. המרכז צפוי להיפתח במהלך שנת 2014.

בין השוכרים במתחם עד כה רשת מגה מקבוצת הריבוע הכחול, שחתמה על חוזה לשכירת שטח בקומת הכניסה של המרכז; רשת ניו פארם, קפה נטו, בנק דיסקונט ומכבי שירותי בריאות, שחתמה על חוזה לשכירת שטח בקומה השניה של המרכז. כל החוזים נחתמו לתקופה של 7-10 שנים עם אופציה להארכה. כעת נמצאת החברה במשא ומתן עם מספר רשתות נוספות ובתי קפה. מנהל הפרויקט להקמת המרכז המסחרי הוא שמאי המקרקעין אלון וקסמן, מנהל הייזום ופיתוח עסקי של חברת בוני התיכון.

החברה החליטה שהמרכז המסחרי יבנה כמרכז פתוח, זאת על מנת להביא להוזלת עלויות דמי הניהול והתחזוקה בצורה משמעותית עבור השוכרים.

 

מרכז Lev - כפר סבא הירוקה - מתחם 60 

קבוצת לוינשטין נכסים הודיעה על רכישת מגרש להקמת מרכז מסחרי בכפר סבא. המרכז המסחרי ישתרע על פני כ- 20,000 מ"ר ויכלול שטחי מסחר, משרדים, מרפאות וחניון. עלות המגרש- 25,000,000 שקל + מע"מ.

שאול לוטן, מנכ"ל קבוצת משולם לוינשטיין אמר כי: "אנו צופים, שמרכז ה-LEV יהפוך ללב האזור, יהיה לחלק אינטגראלי של מתחם השכונות החדש, ויעניק שירות מיידי ואיכותי לכל אזור ישובי דרום השרון, הודות למערכת המחלוף החדשה של צומת רעננה כפר סבא".

המגרש המיועד להקמת המרכז המסחרי ממוקם בשטח של שכונת הזמר העברי (מתחם 60) ובחיבור שבין שתי השכונות החדשות והגדולות של כפר סבא הירוקה ובצמוד לחלקו המזרחי של מחלף כפר סבא רעננה צפון. אדריכלי הפרויקט: קובי לויצקי וגיא גולדשטיין, ממשרד האדריכלים ברעלי לויצקי כסיף BLK

הקבוצה מתחילה בימים אלה בפעילות של שיווק השטחים וכבר ידוע לה על מספר חברות שהביעו עניין במתחם. בין היתר ישווקו במרכז שטחי מסחר לסופרמרקט, לחנות פארם, לחניות מותג ,בתי קפה, מסעדות, לחניות בוטיק ולמכלול חניות נוחות אשר ישרתו את קהילת התושבים המקומיים מדי יום. במתחם מתוכנן חניון גדול , כאשר בכוונת הקבוצה להתחיל בהקמת המרכז בתוך מספר חודשים.

מידע על השכונות הירוקות אפשר לקבל באתר השכונות הירוקות כפר סבא

{loadposition google02}