היקף השיפוץ המתוכנן הינו כ-2.5 מיליון שקל והוא יימשך כחודשיים. אדריכלית עליזה ארנס ממשרד רוזנפלד ארנס אדריכלים בע"מ נבחרה להיות אדריכלית הפרויקט ומשרד רן וולף, תכנון אורבני וניהול פרויקטים בע"מ ינהל את שיווק המסחר.

מתכנני ויוזמי שיפוץ ושימור השוק העירוני, "מיישרים קו" עם הטרנד העולמי המעודד שיפוץ ושימור מבני ציבור שהוקמו עם היווסדה של העיר ומצרפים את כפר סבא לטרנד זה. פרנסי העיר מתכוונים כי מתחם השוק יהווה מוקד עירוני אינטנסיבי המשלב מסחר, בילוי ופנאי למגוון קהלי יעד. המתחם יהווה מודל להתחדשות עירונית שיחזיר את החיות למתחם המושבה כולו, תוך מתן דגש לשטחים ציבוריים ופיתוח פוטנציאל ה"שוטטות" הקיים במקום. במקביל לשיפוץ שיעבור המקום, ישולבו העסקים המקומיים הקיימים בשטח השוק, בפעילות אשר תעשה במסגרת החידוש וכן ישולבו תכנים ופעילויות מיוחדות לציבור הרחב.

כחלק מחידוש פניו של השוק תינתן תשומת לב מיוחדת למבנה הייחודי של השוק ולשימורו. בקומה העליונה יפעלו מסעדה ובית קפה וישולבו במקום תכנים ופעילויות שיפנו לקהל יעד מגוון ויספקו למבקרים מקום למפגש, תרבות ופנאי. בחלקם של המסעדות ובתי קפה השונים והמגוונים תתקיים פעילות תרבותית יזומה המיועדת לקהל שיבוא לקנות בדוכני השוק וכן לקהל הרחב שיגיע במיוחד כדי לבלות במקום וליהנות מהאווירה המיוחדת אותו הוא מציע. בנוסף, תוקם תשתית לשווקים מתמחים כשוק איכרים, שוק פרחים, שוק צעצועים, שוק ספרים ועוד. בכוונת היזמים ליצור שתוף פעולה עם אמנות פלסטית, וליצור אפשרות לתצוגות מתחלפות ואקלקטיות, החל מתערוכות בוגרים של בתי ספר סמוכים (כמדרשה לאומנות בית ברל) וכלה בתערוכות של אמנים בעלי שם מקומי וארצי.

שוק כפר סבא הוקם בתחילת שנות ה-50 של המאה הקודמת, בסמוך לרחובה הראשי של העיר שאז עוד נקרא רחוב השרון וכיום הוא ידוע לכל כרחוב ויצמן, רחובה הראשי של בירת השרון. השוק נבנה על מגרש בן 2250 מ"ר ואת מבנהו הקיפה חצר פנימית. בשוק התנהל מסחר והוא היווה מוקד הפעילות המסחרית המסורתית שהתפתחה באזור, מראשית שנות ה-30. עם השנים, נבנו בכפר סבא שני קניונים והשוק העירוני קצת ירד מגדולתו. בשל מיקומו המרכזי העירוני והפעילות החיונית שעדיין מתנהלת במקום, ראתה החברה הכלכלית של כפר סבא את הפוטנציאל בפיתוח וחיזוק האתר והפיכתו למקום של פעילויות מסחר ותרבות.yehuda3613

ראש העיר יהודה בן חמו אמר כי, פיתוחו של מתחם השוק הוא הגשמה של חלום. "עוד לפני שנבחרתי לכהן כראש העיר כפר סבא שמתי לעצמי כיעד מרכזי את שיפוצו של מתחם השוק הישן. בעיני היתה זו חוויה יוצאת דופן- עולם קסום של צבעים וריחות. למרות שהשוק שלנו בכפר סבא הוא קטן ביחס לשווקים אחרים בארץ ובעולם בכלל, תמיד ראיתי בו פוטנציאל אדיר וחלמתי להפוך אותו למרכז של תרבות, מסחר ובעלי מלאכה. מתחם השוק החדש והמשופץ יהווה מוקד עירוני המשלב מסחר, ופעילויות בילוי ופנאי למגוון רחב של תושבים בעיר. מתחם תוסס שיאפשר אלטרנטיבה אורבאנית צרכנית ותרבותית. המתחם יהווה מודל להתחדשות עירונית שתחזיר את החיות למתחם העיר כולה, תוך ציפוף המרקם הפיזי ועירוב שימושים, מתן דגש על שטחים ציבוריים ופיתוח פוטנציאל הקיים במקום".

כיום, מתבצעים השיפוצים במבנה השוק, תוך הקפדה על שימור מרכיבי הבניין הייחודיים. שטח המבנה הכולל הינו כ-820 מ"ר מתוכם חצר פנימית בגודל של 250 מ"ר וקומה שנייה בגודל של כ-180 מ"ר. גודל חנות ממוצעת בשוק המחודש הינו כ-9 מ"ר, ומספר חנויות יאוחדו על מנת לייצר נכסים גדולים יותר.

במקביל, החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא מפרסמת בימים אלו מכרז בו היא קוראת למעוניינים להציע הצעות להפעלת עסקים שונים במתחם השוק העירוני בכפר סבא, וזאת בעקבות פרויקט שימור, חידוש וריענון השוק העירוני בכפר סבא.את חוברת המכרז ניתן לקבל תמורת 1,000 שקל במשרדי החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא, רחוב התע"ש 11, החל מיום ב' 3 ביוני 2013. ניתן לעיין בחוברת, לפני רכישתה, בחינם במשרדי החברה או באתר האינטרנט של החברה בכתובת:www.ksaba-com.co.il

את ההצעות למכרז יש להגיש עד יום 1.7.13 בשעה 16:00. על המציע לפצל את הצעתו לשני חלקים – הצעה מקצועית והצעת מחיר ולהגיש כל חלק של הצעתו במעטפה נפרדת, כפי שמפורט בחוברת המכרז.

לקבלת הבהרות בנושאי המכרז ובכל שאלה הקשורה לו ניתן להפנות לחברה בכתב באמצעות פקס 09-7674616 לא יאוחר מה-20 ביוני 2013.

{loadposition google02}