היקף ההשקעה הצפוי בפרויקט נאמד בכ- 600 מיליון שקל. המתחם, בשטח כולל של כ-42 דונם, יכלול 7 מבנים בני 8 קומות בשטח של כ- 80,000 מ"ר בנוי וכ- 70,000 מ"ר שטחי מסחר. כמו כן, במתחם מתוכנן חניון תת קרקעי בן 4 קומות. בחלקו הצפוני של המתחם יוקם בניין נוסף, שישמש בעתיד כמטה הראשי של חברת אלדן. את הפרויקט מלווה משרד האדריכלים "משה צור אדריכלים". עורכי הדין שליוו את העסקה הינם עו"ד שגית שחמון ממשרד "ברץ ושות'", שייצגה את אמריקה ישראל להשקעות, ועו"ד אשר (קוקי) רבינוביץ', ממשרד "ש. פרידמן ושות'", שייצג את קבוצת אלדן.

מומי דהן, מנכ"ל משותף באלדן: "קבוצת אלדן פועלת במגוון רחב של תחומים בעולם העסקי ומעורבת גם בהיבט היזמי. אנו רואים בתחום הנדל"ן נדבך חשוב ומרכזי בהמשך צמיחתה של החברה ורואים בעיר לוד, על מאפייניה ויתרונותיה השונים, פוטנציאל עסקי רב".

דרור תורן, משנה למנכ"ל אמריקה ישראל להשקעות: "אנחנו רואים בשיתוף הפעולה עם חברת אלדן שיתוף פעולה אסטרטגי שעתיד לחזק את מעמדה של אמריקה ישראל בתחום ההשקעות בנדל"ן המסחרי ובתחום המשרדים. המתחם ממוקם באזור התעשייה המתחדש והמתפתח של לוד ועתיד להוות את "שער הכניסה הצפוני" לעיר. הגישה למתחם תהיה מכביש חדש שנסלל בימים אלו, ויחבר לכביש 40, והוא סמוך לצירי תנועה ראשיים (כביש 1 וכביש 4), כך שהמתחם עתיד ליהנות מנגישות נוחה לכל חלקי גוש דן. חברת אלדן ואמריקה ישראל עובדות תוך שיתוף פעולה הדוק עם עיריית לוד, שתומכת בפיתוח וחיזוק אזור התעסוקה החדש של העיר".

במקביל, מקדמות החברות יחד פרויקט נוסף בתל אביב. שתי החברות מתכננות להקים מגדל בן 25 קומות שישלב תעסוקה ומגורים בקרן הרחובות הרכבת, לבנדה וראש פינה בדרום תל אביב, בהיקף השקעה כולל של כ- 40 מיליון שקל. המגדל יוקם על קרקע בשטח של כ- 2 דונם השייכת לחברת אלדן ומשמשת כיום כמגרש חניה, ויכלול כ- 12.5 אלף מ"ר שטחים עיקריים, מתוכם כ- 9,400 מ"ר ישמשו לתעסוקה וכ- 3,100 מ"ר למגורים. כמו כן, יכלול המגדל 6 קומות חניון תת קרקעי. הפרויקט יכלול 41 דירות מגורים, מרביתן בנות 3 חדרים, בשטח של כ- 75 מ"ר, שיבנו בקומות העליונות של המגדל. הפרויקט מתוכנן על ידי משרד האדריכלים "פלג אדריכלים" וינוהל על ידי חברת ניהול פרויקטים טירן הנדסה ובנייתו צפויה להתחיל במהלך 2014.

אלדן הינה חברת הליסינג וההשכרה המובילה בחוויית השירות ללקוח למעלה מ- 40 שנה. החברה מפעילה למעלה מ- 30,000 כלי רכב במגוון דגמים במעל 50 אתרים ונציגויות ברחבי הארץ. הייחוד בחברה הינו חווית השירות יוצאת הדופן המוענקת ללקוח ע"י עובדי אלדן ללא סוכנים ומתווכים, על פי סטנדרט איכות ומקצועיות גבוהים ביותר. אלדן פעילה בתחומים הבאים: ליסינג לרכבים, השכרת כלי רכב פרטיים, מסחריים ומשאיות ללקוחות פרטיים ועסקיים, מכירת רכבים מיד ראשונה, ביטוח לרכב ולרכוש, בתי מלון בירושלים ובפאריס. אלדן הינה חברה פרטית בבעלותו של יוסי דהן, ובניהולם של מנכ"ל משותפים שי דהן, מנכ"ל תחום רכב ומומי דהן, מנכ"ל תחום מלונאות ונדל"ן.

חברת אמריקה ישראל להשקעות, יזמה ויוזמת הקמתם של פרויקטים רבים למגורים בארץ, בעיקר בראשון-לציון, תל-אביב, רמת השרון, פתח-תקווה ועוד. בין פרויקטי החברה: "אביב באלתרמן", "מגדל אביב באלתרמן" ופרויקט "נוטן" בהרצליה, "מרום גנים" ו"יוניק בוטיק" בפתח תקווה, "מדורגי אילון" ו"סנטרל פארק" בחולון, "מלצ'ט- שינקין" בתל אביב "בי יוניק" ברמת השרון ו"סי יוניק" בעיר ימים נתניה. ועוד. החברה פעילה גם בתחום היזמות למגורים בקנדה. כמו כן שותפה החברה בפרויקט ה"דגל" שלה המתוכנן להיבנות בקרוב במתחם "סמינר הקיבוצים" שבצפון הישן של תל-אביב.

{loadposition google02}