במסיבת עיתונאים חברת קרסו נדל"ן דיווחה על הכנסות שלכ- 260 מליון שקל בשנת 2012. נתונים נוספים שמסרה החברה הם: סך מאזן של כ- 1.4 מיליארד שקל והון עצמי של כ- 370 מליון שקל, עוד נמסר כי בבעלות החברה נכסים מניבים בשווי של כ- 600 מליון שקל.

לדברי יואל קרסו, יו"ר דירקטוריון קרסו נדל"ן: "השאיפה שלנו לשנים הקרובות היא להשוות את הרווחיות של קרסו נדל"ן לקרסו מוטורס. לדברי יואל קרסו פעילות הנדלן של הקבוצה החלה אי שם בתחילת המאה הקודמת... "אני תמיד מזכיר לכולם, כי עוד לפני שיובאה מכונית אחת על ידי החברה, כבר פעלנו בתחום הנדל"ן. סבי משה קרסו, שהיה יזם וסוחר בעל חזון רכש מספר גדול של קרקעות, במיקומים שהפכו לימים למיקומים מרכזיים ומבוקשים, מכר ובנה".

אחד הפרויקטים הבולטים של החברה שנחשף היום במסיבת העיתונאים, הוא פרויקט גרוזנברג 37/39, שיוקם בלב תל אביב, ברחוב גרוזנברג, בסמוך למדרחוב נחלת בנימין ולשכונת נווה צדק. הפרויקט, שצפוי לקבל היתרי בניה בימים הקרובים, תוכנן על ידי האדריכל גל מרום. הבניין שיוקם בלב העיר הלבנה בתל אביב, תוכנן בהשפעת הכרזת אונסק"ו כאתר מורשת עולמי ובהשראת מאפייני התכנון האירופאי ששלטו בשנות התהוותה של העיר. הקונספט התכנוני מציג מבנה עירוני טיפוסי, עם חצר פנימית תוך שמירת הקשר בין הפנים לחוץ. בית המגורים מחולק לשלוש מבואות כשבכל אחת מהן דירות בודדות בלבד. בלב המבנה לובי משותף המקשר בין הרחוב לבין חצר פנימית ייחודית, כפי שהיה נהוג בתל אביב הקטנה של שנות השלושים. החצר, המיועדת לדיירי המבנה בלבד, כוללת גינה אינטימית עם פינות ישיבה ובריכות נוי.

מדובר בבנין בוטיק בן 4 קומות, הכולל 33 דירות בנות ,2 ו-3 חדרים, דירות גן עם מרתף, דופלקסים, דירות גג ופנטהאוז מרהיב. הפרויקט כולל חניון תת קרקעי, שני חדרי אופניים וחדר כושר שיעמוד לרשות הדיירים.

דירות 2 חדרים בשטח 50 מ"ר ימכרו החל מ-1.8 מיליון שקל; דירות 3 חדרים בשטח 68 מ"ר ימכרו במחיר התחלתי של 2.3 מיליון שקל; הפנטהאוז שישתרע על פני 160 מ"ר בתוספת מרפסת בשטח של 94 מ"ר מוצע למכירה תמורת 8.8 מיליון שקל.

גרוזנברג 37/39 מוקם על קרקע היסטורית שהייתה שייכת בעבר למשפחת קרסו ונרכשה על ידי החברה. הפרויקט מהווה למעשה סגירת מעגל, משה קרסו, סבם של בני משפחת קרסו בעלי החברה כיום, הקים בשנת 1928 את קולנוע אופיר לבקשת ראש עיריית תל אביב דאז, מאיר דיזנגוף. קולנוע אופיר, שהיה אחד מבתי הקולנוע הגדולים בעיר, כלל אולם מפואר בן 1,000 יציעים ותאים פרטיים, שימש את תושבי העיר שנים רבות עד שנעל את שעריו באמצע שנות ה-80, עם הקמתם של בתי הקולנוע המסחריים.

לדברי דן פרנס, מנכ"ל קרסו נדל"ן "חשוב היה לנו להעביר בפרויקט משהו מיוחד מתל אביב של פעם ולכן תכננו פרויקט אינטימי, סביב חצר פנימית, המספק טעימה נוסטלגית מהחיים של פעם בעיר העברית הראשונה. הפרויקט פונה בעיקרו לקהל מקומי וכן לאנשים שחיים ואוהבים את העיר. אנו מעריכים שהיקף ההכנסות מהפרויקט יעמדו על כ-90 מיליון שקל".

לבד מיזמות למגורים, קרסו נדל"ן העמיקה בשנים האחרונות את פעילותה גם בתחום תמ"א 38. החברה החלה פעילותה בתחום תמ"א 38 לפני כשלוש שנים על ידי רכישת השליטה בגמול פרויקטים. כיום קרסו נדל"ן מחזיקה ב-55 אחוז מחברת קרסו מבנים 38. לחברה 15 פרויקטים פעילים מתוכם 5 פרויקטים הנמצאים בשלבי ביצוע מתקדמים ועוד 4 פרויקטים בשלבי חתימות מתקדמים. סך המלאי שבידי החברה 222 דירות. היקף המכירות הצפוי בשנים הקרובות מתחום זה נאמד בכ-410 מיליון שקל.

לדברי פרנס, "בכוונתנו להמשיך ולהשקיע בפרויקטי תמ"א 38, כאשר מבחינה אסטרטגית נעדיף להיכנס לפרויקטים בהיקפים גדולים יותר, כמו הפרויקט ברחוב צה"ל בקריית אונו ובתחום תמ"א 38/2".

תחום פעילות נוסף שהחברה נכנסה אליו באחרונה הוא הקמת מרכזי קניות שכונתיים. כיום, החברה מתכננת הקמת שבעה מרכזי קניות, בהשקעה כוללת של כ- 450 מיליון ש"ח. לדברי דן פרנס "מדובר במרכזי קניות בשטחים הנעים סביב 3,000-5,000 מ"ר בממוצע, בתוספת חניונים תת קרקעיים. אנו סבורים כי מרכזים כאלה הנבנים בלב שכונות מגורים חדשות, הינם נכסים מניבים אטרקטיביים, בעלי פוטנציאל צמיחה והשבחה גבוהים".

פרויקט גדול נוסף של החברה בתחום הנדל"ן המניב יוקם בכניסה הצפונית לעיר רחובות, בצמוד לתחנת הרכבת ובסמוך לפארק המדע ולמכון וייצמן. לפרויקט, תב"ע מאושרת בעלת מגוון רחב של יעודי קרקע והוא נמצא בשלבי תכנון וגיבוש פרוגראמה שיווקית ותכנונית. שטחו הכולל של הפרויקט ישתרע על פני 130 אלף מ"ר, והוא עתיד לכלול עירוב שימושים דוגמת: משרדים, תעשיה עתירת ידע, אולמות תצוגה, מרכזים רפואיים, מלונאות, מעונות, מכללות ועוד.

{loadposition google02}