מרכז הבילוי החדש של השרון, שיכלול 20 אולמות קולנוע ושטחי מסחר בשטח כולל של כ- 45 אלף מ"ר.

בימים אלה החלו עבודות הבניה של גלובוס סיטי, שיושלמו לקראת תום 2014. במקביל להשלמת הפרויקט יחלו בחברה בשיפוץ הפאוור סנטר הנמצא במתחם כיום. הקרקע נרכשה על ידי אושירה בשנת 2011. סך ההשקעה המוערכת בפרויקט כחצי מיליארד שקל.

סמי קצב, יו"ר חברת אושירה אמר: "מתחם אושירה בכפר סבא הוא פרויקט הדגל של החברה. חברת אושירה פעילה משנת 1986 בייזום ובניית פרויקטי נדל"ן מניב לתעסוקה, מסחר ושירותים. לתכנון המתחם בחרנו את אנשי המקצוע הטובים ביותר והמובילים בתחומם, על מנת לתת מענה לצרכים ולרצונות של אוכלוסיית השרון וסביבתו. וכדרכנו, נפעל בסטנדרטים של מצוינות ומקצוענות".

אביב כהן – מנכ"ל אושירה מוסיף כי: "מתחם אושירה הוא תוצאה של מחקר ובדיקות מעמיקות שערכנו בישראל ובעולם בדבר מתחמי נדל"ן לבילוי ותעסוקה. המתחם בנוי על פי הניסיון בארץ ובעולם, המוכיח כי מתחמים המשלבים תמהיל של תעסוקה, מסחר, פנאי ובידור, ופעילים במרבית שעות היום, זוכים הן לפופולריות בקרב המשתמשים והן להצלחה שיווקית. המתחם שלנו מתוכנן כך שתהיה בו פעילות במהלך כל שעות היום ויותר מכך – המתחמים יפעלו בסינרגיה וישלימו זה את זה.
החלק הראשון בפרויקט שלנו – גלובוס סיטי, מרכז הבילוי החדש של השרון, תוכנן אף הוא על בסיס נתוני מתחמי בתי קולנוע והבילוי בישראל כיום. אנו מאמינים כי המרכז יהיה עוגן לתרבות, בילוי ופנאי של תושבי השרון, שייהנו מחוויה איכותית ומתקדמת של קולנוע, oshida16313aאוכל טוב ומסחר משלים, קרוב לבית.

יורם גלובוס, יו"ר קבוצת גלובוס מוסיף: "הגידול העקבי בהיקף הצפייה בבתי הקולנוע בישראל מעיד כי קיים צורך משמעותי באולמות קולנוע נוספים מחוץ לאזור המרכז. אנו מאמינים כי הקמתו של מתחם זה תאפשר ליותר צופים ליהנות מחוויית קולנוע ובידור ובכך לא רק שתגדיל את נתח השוק של גלובוס באזור השרון, אלא את אף השוק כולו. מדובר בפרויקט דגל ,אשר יכתיב את הסטנדרטים בקולנוע ובילוי לא רק באזור השרון, כי אם בכל מדינת ישראל. יצויין, כי גלובוס גרופ מובילה כבר היום בבלעדיות את תרבות הקולנוע באזור השרון, עם 10 אולמות בכפר סבא והוד השרון".

ראש העיר כפר סבא,  יהודה בן חמו, אמר כי מיקומה האסטרטגי של כפר סבא, הנמצאת על הצירים הראשיים של מדינת ישראל, הביאה להתפתחותה בשנים האחרונות באוריינטציה עסקית מובהקת. יתרון המשפיע בהחלט על מקומות הבילוי והפנאי. אזורי תעסוקה ומסחר שוקקי חיים הוקמו, ובין אזורי התעשייה המתפתחים ניתן למנות אזור תעשיה עתיר ידע ואזור תעשיה עתידי במזרח, שישתרע על פני כ- 600 דונם. פיתוחה של העיר כמרכז עסקים תומך במגמה הנוכחית העולמית המתקדמת הירוקה, המתמקדת בקיימות של שילוב מגורים ותעסוקה. כך העובדים נהנים מן הקרבה הגיאוגרפית שבין הבית למקום העבודה למקום הבילוי, והעסקים תורמים לאיכות הסביבה במניעת הזיהום הכרוך בנסיעות ארוכות. עיריית כפר סבא תומכת בהבאת עסקים לעיר וחיזוק העסקים הקיימים, ומעודדת יזמות מקומית בתחומי ארנונה אטרקטיבית לעסקים, מסלול אור ירוק הנדסי וייעול תהליכים בירוקרטים.

מתחם אושירה נמצא במתחם עתיר ידע בכפר סבא, המהווה מקום משכנן של חברות היי טק, תקשורת ועוד. מתחם עתיר ידע, ממוקם על צירי תנועה ראשיים דוגמת כבישים 4, 40, 5, 531 וכמובן כביש 6. המתחם מתבלט בשנים האחרונות כיעד מועדף של חברות עתירות ידע המבקשות להיות קרובות לכוח אדם איכותי המתגורר באזור ולצירי התנועה הראשיים. מתחם אושירה כפר סבא כולל שלושה מרכזים: הראשון הוא גלובוס סיטי – מרכז הבילוי החדש של השרון והשני הפאוור סנטר והשלישי המשרדים

גלובוס סיטי ממוקם במרחק 50 מטרים מאיזור המשרדים ומשתרע על 45 אלף מ"ר. גלובוס סיטי יהיה מרכז הבילוי, הפנאי והתרבות של כפר סבא והשרון, המונים למעלה מ- 100 אלף בתי אב. ההשקעה במרכז מוערכת בלמעלה מ- 200 מיליון שקלים
מרכז הבילוי מונה חמישה מפלסים, לפי החלוקה הבאה: מפלסי המרתף יכללו שפע מקומות חניה ושטח של כ- 3000 מ"ר למסחר, מפלס הקרקע יהיה בשטח של כ- 11 אלפי מ"ר למסחר, הסעדה, בארים והופעות, אולמות הקולנוע יהיו בשני מפלסים העליונים, המשתרעים על כ- 12 אלפי מטרים. במפלס העליון יהיה מתחם פרימיום הכולל בין השאר ארבעה אולמות קולנוע VIP. שיווק שטחי המסחר בגלובוס סיטי יחל בימים הקרובים ויתמקד ברשתות הסעדה ובילוי ומסחר תומך. גלובוס סיטי, שיפתח לקהל הרחב בסוף 2014, תוכנן על ידי אדריכל קובי לוויצקי, ממשרד האדריכלים ברעלי לוויצקי כסיף ומשווק על ידי זאב הראל.

המשרדים והפאוור סנטר במתחם אושירה כפר סבא יכללו כ- 70 אלף מ"ר, הכוללים: 3 בנייני משרדים בשטח כ- 8000 מ"ר כל אחד ומגדל בשטח של כ-25 אלף מ"ר. בנוסף יהיו 1,000 מקומות חנייה מקורים וכ- 600 מקומות חניה פתוחים. במבואת הכניסה למשרדים ישולבו שטחים ירוקים נרחבים ובתי קפה, חדרי אוכל, חדר כושר ואולם קונגרסים לשימוש ולרווחת החברות, העובדים והמבקרים במתחם. הפאוור סנטר המכונה כיום כ"מרכז קניות מגה" כולל בתוכו מספר עוגנים, בניהם: חנות מגה בשטח של כ-6,000 מ"ר, הום סנטר סניף רשת מחסני חשמל ודלתא. בימים אלה מבצעת החברה שדרוג הפאוור סנטר, בהמשך ישופצו התשתיות והחזיתות של המבנה. המתחם מתוכנן על ידי האדריכליות אורית גלעדי וקרן ידווב ממשרד OKA אדריכלים.

אושירה היא זרוע הנדל"ן המניב של קבוצת SK. קבוצת SK שבבעלות איש העסקים סמי קצב כוללת בעלות על מפעלי נשק לישראל, מפרולייט, יוניסקופ ויחד עם שותפים בעלות במספנות ישראל ובחברות אחרות. אושירה, כאמור זרוע הנדל"ן של קבוצת SK יוזמת ובונה פרויקטים רחבי היקף בתחום הנדל"ן המניב, מאז הקמתה. בשנת 1986. בימים אלה היא מתעתדת להתחיל בעבודות הבניה של מתחם אושירה כפר סבא, לצד פרויקטים בהיקף של עשרות אלפי מ"ר נוספים באזור השרון ובבאר שבע.

{loadposition google02}