המושכר במלואו לחברת קומברס (הסכם השכירות נחתם עם קומברס במאי 2012). היקף ההשקעה הכולל בפרויקט צפוי להסתכם בכ- 285 מיליון ₪ כאשר חלקה של הראל בהשקעה, כ- 143 מיליון ש"ח יבוצע מכספי העמיתים ומכספי הנוסטרו של החברה.

הפרויקט אשר ממוקם ב"קריית אתגרים" באזור התעשייה הצפוני של רעננה, בסמוך למחלף כפר סבא- רעננה צפון, כולל כ- 25.5 אלף מ"ר להשכרה הפרוסים על פני 16 קומות של מבנה משרדים מודרני ויוקרתי שיעמוד בתקני בנייה ירוקה, כמו גם 868 מקומות חניה. בניין המשרדים מתוכנן על ידי האדריכל פרופ' משה צור אשר תכנן בין היתר את בניין מיקרוסופט בהרצלייה פיתוח ומגדל בארי נהרדעא בתל-אביב. בנוסף לשטחי המשרדים, המבנה צפוי לכלול חדר כושר, אודיטוריום, חדרי ישיבות והדרכה וקפיטריות. במקרקעין זכויות בניה נוספות על פי תב"ע בתוקף שטרם נוצלו.

הפרויקט נהנה ממיקום אטרקטיבי בקריית אתגרים המהווה מתחם משרדים מרכזי, איכותי, מתקדם ומתפתח המאופיין בנגישות גבוהה, ומאוכלס בעיקר על ידי חברות טכנולוגיה מובילות דוגמת Nice, SAP ו- Retalix.

בניית בניין המשרדים צפויה להסתיים לקראת סוף 2014 אז יושכר במלואו לחברת קומברס אשר צפויה לעבור ממיקומה הנוכחי ברמת החייל. חוזה השכירות שנחתם עם קומברס הינו ל- 10 שנים, ללא נקודות יציאה, עם אופציה ל- 5 שנים נוספות, במודל Triple Net (השוכר נושא בעלויות השוטפות של המבנה) והצמדה של דמי השכירות למדד.

גדי בן חיים, מנהל תחום הנדל"ן בהראל ביטוח ופיננסים, מסר: "בהתאם לאסטרטגיית ההשקעות בנדל"ן של הראל, בחרנו בפרויקט איכותי המשלב מיקום אטרקטיבי עם נגישות וביקושים גבוהים, חוזה שכירות ארוך טווח עם שוכר יציב, ותשואה גבוהה מתשואת השוק. הפרויקט מצטרף לתיק הנדל"ן המניב העשיר של הראל הכולל נכסים איכותיים בארץ ובחו"ל המייצרים תשואה יציבה לטובת עמיתי הראל. אנו שמחים לחבור בפעם השנייה לרבוע כחול נדל"ן בעקבות שיתוף פעולה פורה ומוצלח בעסקת המרכז המסחרי בקריית השרון בנתניה."

לדברי זאב שטיין מנכ"ל הרבוע כחול נדל"ן: "השילוב בין מצוינות אדריכלית ומצוינות טכנולוגית יהפוך במהרה את אזור התעשייה רעננה צפון ל 'צומת קומברס'. ההזדמנות לשיתוף פעולה עם קבוצת הראל חשובה ביותר לרבוע נדל"ן ומהווה התפתחות לשותפות בפרויקט המרכז השכונתי בקריית השרון. רבוע נדל"ן מקפידה על בחירת נכסים בפריסה אסטרטגית ומקפידה עוד יותר על בחירת שותפיה. אנו צופים שקמפוס קומברס יצטרף לקראת סוף 2014 לפורטפוליו המרשים של רבוע נדל"ן, הכולל בין היתר מרכזים מסחריים, מרכזים לוגיסטיים, בניני משרדים ואת פרויקט השוק הסיטונאי בת"א".‏

הראל חברה לביטוח הינה אחת מקבוצות הביטוח והפיננסים הגדולות בישראל. הקבוצה מספקת פתרונות ביטוח ופיננסים מקיפים, ובכללם: ביטוח חיים, ביטוח כללי, ביטוח בריאות, קופות גמל, קרנות פנסיה, ניהול קרנות נאמנות, תעודות סל, ניהול תיקי השקעות ושירותים פיננסיים אחרים. הראל היא קבוצת הביטוח השלישית בגודלה בישראל. סך הנכסים המנוהלים על ידי הקבוצה, בביטוח, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות נאמנות ושירותים פיננסים הסתכם נכון לסוף הרבעון השלישי של 2012 על 115 מיליארד ₪.

פעילות החברה בתחום הנכסים המניבים כוללת ניהול והשכרה, פיתוח והשבחה של נכסים, איתור וייזום השקעות והקמת פרוייקטים בתחום הנדל"ן המניב. נכסי החברה המניבים מושכרים הן לחברות בקבוצת אלון והן לצדדים שלישיים. הנכסים המניבים כוללים סניפי סופרמרקטים, מרכזי מסחר שכונתיים, קניון הדר, מבני משרדים ומתחמי לוגיסטיקה. לחברה נכסים המיועדים לפיתוח והשבחה, חלקם על ידי מימוש זכויות קיימות וחלקם על ידי תכנון להרחבת זכויות.
הרווח הנקי של רבוע נדל"ן לתשעת החודשים הראשונים של 2012 הסתכם לכ-149.6 מיליון ₪, גידול של כ-68% לעומת התקופה המקבילה.

{loadposition google02}