לראשונה מאז פרוייקט שיקום נמל תל-אביב לפני כעשר שנים, חברת "אוצר מפעלי ים", המנהלת את הנמל, מתחילה להוציא מכרזי שכירות חדשים להאנגרים שבנמל. במהלך השנתיים הקרובות תוציא החברה מכרזים לרבע מהמבנים בנמל, ורבע נוסף בשנתיים שלאחר מכן. בשונה מחוזי השכירות שנעשו עם היזמים לפני כעשור, בעת שיקום הנמל והפיכתו למתחם בילוי, המכרזים יצאו הפעם לתקופות קצרות יותר של 3-6 שנים ולא של 10 שנים כפי שהיה בעת השקתו של הנמל המחודש. כמו כן החברה עוברת למודל חדש ולפיו השכרת המבנים תעשה ישירות מול השוכרים, ולא מול יזמים או מתווכי ביניים. בנוסף, היות וכל המבנים עברו שיקום מאסיבי לפני כעשור, שוכרי המבנים לא יצטרכו להיכנס להשקעות גדולות בשיקומם. בסך הכל החברה מתכוונת להוציא מכרזי שכירות לכ-11 האנגרים בגדלים ובשימושים שונים הכוללים כ-35 בתי עסק וחנויות, בהיקף כולל של כ-8,600 מ"ר ובהיקף שכירות צפוי כולל של כ-100 מליון שקל.

נמל תל אביב הוקם לפני 75 שנה על ידי חברת "אוצר מפעלי ים" והינו הנמל העברי הראשון. לפני כעשר שנים הוחלט לשקם ולפתח את הנמל להפוך אותו למקום למתחם תרבות, בילוי ופנאי. כחלק מהליך זה, חברת "אוצר מפעלי ים" שיקמה את מבני הנמל ההיסטוריים ופיתחה את השטחים הציבוריים לרבות בניית טיילות העץ המפורסמות המהוות כיום מוקד עליה לרגל למבקרים רבים ואף זיכו את הנמל בפרסים בינלאומיים רבים. בהליך פיתוח ושיקום נמל תל אביב הושקעו למעלה מ-170 מיליון ₪. כיום הנמל נחשב לאחד האתרים המתויירים ביותר בישראל עם למעלה מ-100,000 מבקרים בשבוע ועם מגוון רחב של מקומות פנאי, בילוי, תרבות, ספורט, מוסיקה, קניות, אוכל ויצירה. בסה"כ פועלים כיום בנמל כ-70 בתי עסק, עם תפוסה של 100%, ובכללם חנויות, בתי ספר, מועדונים ופאבים, גלריות ועוד.

2 ההאנגרים הראשונים שיצאו למכרז הם האנגר 1 , בשטח של כ-530 מ"ר המוצע ל-5.5 שנים והקומה השניה של האנגר 4, בשטח של כ-200 מ"ר. האנגר 1 שימש עד לאחרונה כאולם התצוגה של חנות עיצוב הבית ותרבות החיים "ספדה" והוא מעוצב ברמת גימור גבוהה. בהאנגר 4, הפונה למעגנה, פועלים כיום מתחם אלהיוגה ובית קפה מרשת קפה קפה. הקומה השניה, המוצעת להשכרה לתקופה של 6 שנים, שימשה עד כה כמשרדים.

{loadposition google02}