לצאת למכרז להקמת פרויקט 'כיכר העיר' בשיטת ה- BOT, בדומה לפרויקטים לאומיים מוצלחים שהוקמו בשנים האחרונות ובהם כביש חוצה ישראל, מנהרות הכרמל, הנתיב המהיר בכביש מספר 1 ועוד.

הפרויקט יוקם ברחוב אחוזה מול בית 'יד לבנים' (פינת הרחובות אחוזה ותל חי) ויכלול חניון תת-קרקעי ל-1,000 כלי רכב ברמת ביצוע ותפעול מהמתקדמות בעולם, שני בנייני מסחר ומשרדים, בית עירייה חדש וכיכר עירונית מעוצבת לרווחת הציבור. עם השלמתו יינתן מענה מיטבי למצוקת החניה במרכז רעננה ויושלם מהלך כולל להתחדשות עירונית במרכז העיר. בנוסף יאפשר הפרויקט לרכז את פעילות משרדי העיריה ויביא להתייעלות ולחיסכון כספי ניכר, בשל שחרור נכסים שונים ברחבי העיר, שבהם ממוקמים כיום משרדי העיריה ואשר יהפכו לנכסים מניבים לטובת התקציב העירוני.

מכרז בשיטת ה- BOT מעביר למעשה את מימון הפרויקט על השוק הפרטי ובכך אינו חושף את עירית רעננה להתחייבות מימונית כבדה לאורך זמן. במסגרת המכרז שתוציא החברה לפיתוח רעננה יבחר זכיין שיקים, יתפעל ויתחזק את הנכס לאורך תקופה של עד 25 שנה. במהלך תקופה זו יחזיר לעצמו הזכיין את ההשקעה בתוספת רווח ובסיומה יחזור הנכס בשלמותו לידי העיריה. כאמור, כיום מקודמים בשיטה זו פרויקטים ציבוריים רבים בארץ ובעולם.

לדברי ראש עיריית רעננה, נחום חופרי, "חשיבותו של פרויקט כיכר העיר רבה מאוד לפיתוח מרכז רעננה והוא משתלב בתנופת הפיתוח, שבה אנו נמצאים עם אישורה של שכונת המגורים הגדולה ביותר שהוקמה אי פעם בעיר ולאור העובדה שחברות רבות ומובילות מרחיבות את פעילותן בפארק המסחר והתעשייה של רעננה."

לדברי ענת אהרוני, מנכ"ל החברה העירונית לפיתוח רעננה: "החברה לפיתוח רעננה רואה בפרויקט כיכר העיר את פרויקט הדגל שלה, שהקמתו תשנה באופן משמעותי את המרכז העירוני ואת רחוב אחוזה ותהפוך אותו למוקד אורבני חי ותוסס. זהו פרויקט בעל חשיבות ממדרגה ראשונה שכל כולו מוכוון לפיתוח העיר ולרווחת תושבי רעננה. מטרתנו כעת היא לממש את הפרויקט באופן מקצועי, איכותי ויעיל ובלוח הזמנים הקצר ביותר האפשרי".

החברה העירונית לפיתוח רעננה שוקדת בימים אלה על הקמת צוות יועצים מהשורה הראשונה בארץ, שיכינו את המכרז שאמור להתפרסם באופן פומבי בתוך מספר חודשים.

הדמיה עירית רעננה

{loadposition googleo2}