מדובר בתכנית שזכתה כבר לתואר "המונומנט של אזור המרכז", שתחול על שטח של 30 דונם במתחם "אסם" הישן, בצומת הרחובות ז'בוטינסקי ודרך רבין בעיר. המגדלים צפויים להיבנות בארבע פינות המתחם האמור, בשטח המשמש כיום כמרכז ההפצה של רשת "סטימצקי" וכמגרש המכוניות של חברת "כלמוביל", על פי תכנית, שאותה הכין האדריכל אבנר ישר, על פי תקן מחמיר של בנייה ירוקה. בין ארבעת המגדלים יוותר שטח פתוח גדול שישתרע על פני תשעה דונם, ובמרכזו יוקמו כיכר ומדשאה. הכיכר תיקרא "הכיכר הלבנה", ועל שמה אמור להיקרא המתחם כולו.

התכנית קובעת בנוסף כי כל בניין ייבנה בצורת האות J , כך שממבט מרוחק לעבר כל שני בניינים תיווצר התחושה של האות U . אות זו, מדגישים המתכננים, מזכירה גם את מראהו של הנבל, שהוא כלי נגינה מהמקורות. פועל יוצא של עיצוב הבניינים הינו שכל בניין יתחיל במבנה רחב, וככל שיעלה לגובה, יהפוך לצר יותר ויותר; וזאת כדי לבסס את עמידותו וחוסנו מחד, וכן להשלים את צורת הנבל המתוכננת מאידך.

שלושה מהמגדלים אמורים לשמש כמתחמי משרדים לחברות היי-טק ואנשי עסקים ואילו הבניין הרביעי ייבנה כבית מלון, המכוון לקהל יעד של אנשי עסקים שיבקשו להגיע לחברות הפועלות באזורי התעשייה בעיר, תוך כוונה ללון באזור מספר לילות. מדובר בעיקר באנשי עסקים מחו"ל, או אורחים של חברות גדולות שמגיעים מחו"ל; אולם היזמים מאמינים כי בית המלון ימלא גם את צורכי המבקרים ובני משפחותיהם של חולים המאושפזים במרכז הרפואי "רבין" (בתי החולים "בילינסון" ו"השרון") ובמרכז "שניידר לרפואת ילדים, הנאלצים לשהות באזור לתקופה ממושכת.

לכל בניין אושרה הקמת שתי קומות מסחר, שבכללן קומת פנאי ונופש שצפויה לכלול גם בתי קולנוע מפוארים. במסגרת התכנית, יוקמו 1900 מקומות חנייה, כשבעתיד הרחוק, עם הפעלתה של הרכבת הקלה, יבוטלו שטחי חנייה לטובת שטחי מסחר.

לדברי יצחק אוחיון ראש עיריית פתח תקוה: "המיקום האסטרגי של המגדלים הללו, יהפוך את פתח תקוה למרכז המדינה, כאשר אנשי עסקים מרכזיים יראו בה מוקד משיכה ראוי".

 

הדמיה: יחסי ציבור

 

{loadposition google02}