עבודות הבניה, בהשקעה של 150 מיליון שקל, צפויות להסתיים במחצית השנייה של 2013.

 המרכז שיכלול שלוש קומות מסחר, ממוקם בחלקה הצפוני של שכונת כפר סבא הירוקה (מתחם 80), בצמוד לפארק עירוני ולבריכת שחייה שכונתית שצפויים להיבנות בעתיד ויכלול חניון תת קרקעי המיועד לכ- 250 כלי רכב. עד כה, הושכרו כ- 50 אחוז מתוך 8,000 המטרים הרבועים, המיועדים להשכרה במתחם. מחירי השכירות נעים בין 90-220 שקל למ"ר, בהתאם לקומה.   

 בין השוכרים במתחם עד כה רשת מגה מקבוצת הריבוע הכחול, שחתמה על חוזה לשכירת שטח בקומת הכניסה של המרכז; רשת ניו פארם, בנק דיסקונט וקופת חולים מכבי, שחתמה על חוזה לשכירת שטח בקומה השניה של המרכז. כל החוזים נחתמו לתקופה של 7-10 שנים עם אופציה להארכה. כעת נמצאת החברה במשא ומתן עם מספר רשתות נוספות ובתי קפה. מנהל הפרויקט להקמת המרכז המסחרי הוא שמאי המקרקעין אלון וקסמן, מנהל הייזום ופיתוח עסקי של חברת בוני התיכון.

 לדברי עמי פרץ, מנכ"ל חברת בוני התיכון: "המרכז המסחרי, שימלא את כל הפונקציות היומיומיות עבור דיירי השכונה הירוקה בכפר סבא ושכניהם, נבנה תוך חשיבה על אלמנטים של פיתוח נופי וסביבה ירוקה המותאמת לאופי השכונה. יש לציין כי החברה החליטה שהמרכז המסחרי יבנה כמרכז פתוח, זאת על מנת להביא להוזלת עלויות דמי הניהול והתחזוקה בצורה משמעותית עבור השוכרים, גם הקטנים שבהם".

 שכונת "כפר סבא הירוקה", שקיבלה הכרה על ידי משרד הפנים כשכונה ירוקה, נבנית בימים אלו ותמנה כ- 3,000 יחידות דיור בבניה רוויה. חברת בוני התיכון בונה בשכונה את פרויקט "טופ פמילי" הכולל 4 בניינים בני 7 קומות, ובהם 89 יחידות דיור. עד כה, מכרה החברה 60 יחידות דיור בפרויקט, בתמורה ל- 103 מיליון שקל. בתוך כך, החלה החברה באכלוס הבניין הראשון מתוך ארבעת הבניינים.  

 הדירות בפרויקט בנות 4 ו-5 חדרים, דירות גן ופנטלופטים. שטחי הדירות נעים בין 101 מ"ר ל-210 מ"ר (לא כולל את שטחי המרפסות). כל בניין כולל מועדון וגינה ירוקה לפעילות הדיירים. בבניינים משולבים חומרים שונים כמו אלומיניום, זכוכית ואבן עם אלמנטים של צבע. במסגרת הבנייה הירוקה, בפרויקט נבנה חניון תת קרקעי המותאם לחיסכון באנרגיה באמצעות אוורור טבעי, הקפדה מיוחדת על דרישות תרמיות ואקוסטיות, הטמנת קו מתח עליון מתחת לקרקע, מיחזור מי מזגנים וגשם, החדרת מי נגר עילי למי התהום והכול בכפוף לדרישות היחידה לאיכות הסביבה.

 בין הדירות שנמכרו: דירת 4 חדרים בשטח של כ- 101 מ"ר עם מרפסת בשטח של כ- 13 מ"ר, בקומה 1 נמכרה ב- 1,640,000 שקל. דירת גן 5 חדרים בשטח של כ- 138 מ"ר+ גינה  בשטח של 202 מ"ר, נמכרה ב- 2,350,000 שקל.

 חברת בוני התיכון מעורבת כיום בהקמת כ - 1,000 יח"ד בפרויקטים שונים ברחבי הארץ בניהם: "טופ התיכון" במתחם עיר ימים בנתניה, "טופ טאוור" בפתח תקווה, "Sea Park" בבת ים, "טופ השרון" בהוד השרון, "טופ ארנונה" בירושלים, "טופ אגמים" בשכונת אגמים בנתניה ו"טופ ויו" במודיעין, "טופ ספורט" בחולון. בנוסף, יוזמת החברה פרויקטים נוספים: פרויקטים של  פינוי בינוי בראשון לציון, בקריית אונו ובפתח תקווה והקמת מלון עבור רשת בינלאומית שיכלול כ- 200 דירות וסוויטות בטיילת נתניה ומלון נוסף באזור צובה בהרי ירושלים.  

הדמיה: יחסי ציבור