המתחם ישלב שטחי מסחר לצד עוגני בילוי ותרבות וביניהם לונה פארק בעלות של כ – 10 מיליון שקל שישתרע על שטח של כ – 6,000 מ"ר וכיכר למופעי תרבות עם כ- 1,500 מקומות ישיבה המוקפת בבתי קפה ופאבים.

 

חברת כ.א.א. השקעות בנדל"ן בבעלות אילן ואריה כהן הודיעה הבוקר על הקמת ה – "City Park" פארק בילוי וקניות. המתחם יקום על בסיס הקונספט של ה Retailtainment בארה"ב ומערב אירופה – מרכזי מסחר המשלבים עוגני תרבות ובילוי משמעותיים. מדובר במתחם הראשון מסוגו בישראל, אשר יקום בבאר שבע בצומת חטיבת הנגב – מקום מפגש של צירי תחבורה ראשיים וביניהם כביש 40 המחבר את מרכז הארץ עם הדרום. הפרויקט נמצא בקרבת יישובי  הלוויין האמידים: עומר, מיתר ולהבים, בסמוך לפארק ההיי-טק שנבנה בימים אלו ובמרחק של כ-  15 ק"מ מקרית ההדרכה בצומת הנגב. בשנים הקרובות צפויים לעבור לאזור חיל התקשוב והמודיעין


{loadposition google03} 


מתחם הבילוי והמסחר ישתרע על כ – 60 דונם, מתוכם שטח בנוי של כ – 25,000 מ"ר עם כ – 100 חנויות, שדרת Outlet וסופר בשטח של 2,500 מ"ר. לצד שטחי המסחר יפעלו במתחם לונה פארק לילדים שיוקם בשטח של כ – 6,000 מ"ר וכיכר מרכזית על שטח של כ – 2.5 דונם עם במת הופעות  וכ – 1500 מקומות ישיבה. את המתחם יקיף חניון עם כ – 1,000 מקומות חנייה. מלבד השטח שהוקצה ללונה פארק, כ – 35% משטחי המסחר לטובת שטחי בילוי, העשרה ופנאי שבהם יפעלו  מועדוני כושר וספא, אולמות חוגים, בתי קפה ומסעדות, גלריות, מרכז מוזיקלי, מתקני ג'ימבורי ומתחם מזון.

 

העבודות להקמת המתחם יחלו בתחילת שנת 2012, אכלוס המתחם צפוי במהלך המחצית השנייה של שנת 2013. עלות הפרויקט נאמדת בכ –200 מיליון ₪, מתוכם כ – 10 מיליון ₪ להקמת הלונה פארק. ההכנסות הצפויות מהמתחם יעמדו על כ – 25 מיליון ₪ בשנה. המתחם צפוי לייצר עוד כ – 750 מקומות עבודה באזור באר שבע.

 

אילן כהן : "זהו קונספט חדשני שזוכה להצלחה רבה בארה"ב, המשלב מבחר עולמות תוכן המהווים עוגן אמיתי. מיקום הפרויקט על ציר מרכזי ובסמוך למחנות צה"ל ומוקדי התעשייה והתעסוקה החדשים בדרום מבטיח תנועה ערה בכל שעות היום. המתחם יהווה מוקד עניין חוויתי עבור קרוב ל – 100,000 כלי הרכב שחולפים בצירים הסמוכים ובדרכם לאילת וים המלח". כהן הוסיף וציין כי הלונה פארק יחד עם התמהיל הייחודי של הפרויקט נותנים מענה למחסור הקיים במקומות בילוי לילדים וכן למטיילים הנוסעים דרומה.

 

חברת כ.א.א. השקעות בנדל"ן בבעלות אילן ואריה כהן עוסקת בתחום הנדל"ן המניב כ – 25 שנה. עוסקת בייזום, פיתוח, ניהול נכסים והשכרתם על ידה כנכסים מניבים עבור עצמה בלבד. לחברה יש שורה של פרויקטים בתחום המסחר, משרדים ותעשייה באזור הדרום. את הפרויקט מלווה היועץ העסקי יגאל גל, לשעבר סמנכ"ל שיכון ובינוי ומי שיזם ופיתח מספר מרכזי ביג בישראל, קניוני גבעתיים ועוד. את הפרויקט תיכנן האדריכל אהוד רזיאל ממשרד "רזיאל אדריכלים ומתכנני ערים" המתמחה בתכנון מרכזי קניות פתוחים, וקניונים בארץ ובעולם.

 

{loadposition google02}