המתחם נפתח בהשקעה של כ-50 מיליון שקלים ואירוע הפתיחה התקיים בהשתתפות ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו ובכירי העיריה. מתחם הסינמה סיטי שישתרע על פני שטח של כ-5,000 מ"ר כולל 11 אולמות קולנוע חדישים, אולם מופעים ותיאטרון, 1500 מקומות ישיבה, מושבי קולנוע ממוחשבים ודינאמיים ומתחם חוויתי בקונספט של "פארק מוסיקה". כחלק מהשקת בתי הקולנוע הוסיפה חברת גזית גלוב עוד 300 מקומות חניה לקניון G. 

סינמה סיטי כפר סבא, הממוקם בקניון G הנמצא בבעלות חברת גזית גלוב וחברת הביטוח הראל, יפעל בכל ימות השבוע. המתחם כולל 11 אולמות קולנוע, מתוכם שני אולמות VIP ואולם תיאטרון המכיל 350 מקומות ישיבה. סך הכל מציע המתחם 1500 מקומות ישיבה, שיחולקו על פי קטרגוריות וז'אנרים קולנועיים. כל קטגוריה נושאית מעוצבת בהתאם לז'אנר. אחד האולמות כולל את טכנולוגיית DBOX המאפשרת תנועה של כסאות האולם בהתאם לסרט המוקרן, כולל מערכת קול היקפית במושבים עצמם. מרווח הרגליים בין הכסאות עלה ל-1.30 מטר ובאולמות ה-VIP ל-2 מטר. cinema6

נוסף על סרטים יתקיימו במתחם סינמה סיטי כפר סבא הרצאות, הופעות ופעילויות לחברות וארגונים. בכל האולמות הותקן חיבור למערכות לווין במפגש עם עיתונאים שנערך בכפר סבא ציינו נציגי סינמה סיטי כי בקרוב יחלו בהקרנה של הופעות מוסיקה ואופרה בשידור חי מחו"ל. במפגש ציינו בחברה את שיתוף הפעולה לו זכו מצד עיריית כפר סבא בקידום הפרויקט. 

בקרוב צפוי להיפתח בכפר סבא מתחם בתי קולנוע נוסף של חברת גלובוס גרופ. בסינמה סיטי אמרו כי גם בראשון לציון הוקם בסמוך לסינמה סיטי מתחם חדש של בתי קולנוע (Yes Planet) ומאז פתיחתו נרשמה עליה של 12 אחוז במכירת הכרטיסים באולמות סינמה סיטי בראשון לציון. 
cinema1
 
 
לאון אדרי נשיא קבוצת אדרי ומבעלי סינמה סיטי בארץ ובעולם אמר הבוקר: "אנו גאים להשיק הבוקר מתחם סינמה סיטי נוסף, המצטרף למתחמים המצליחים בגלילות, ראשון לציון וירושלים ויאפשר כעת לתושבי כפר סבא וסביבתה ליהנות ממתחם בידור ובילוי אולטימטיבי וחדיש, קרוב לביתם, המכיל הטכנולוגיה והחידושים המתקדמים ביותר בתחום הקולנוע. סינמה סיטי מאז הקמתה לראשונה בשנת 2002 בגלילות, חוללה מהפכה בענף הקולנוע בארץ והיינו הראשונים להטמיע קונספט בידור חדשני בארץ. אין לי ספק כי המתחם החדש בכפר סבא, יחד עם הפעילויות והחנויות שמציע מתחם G יזכה להצלחה כבירה כמו אחיו הגדול בגלילות ויספק לתושבי כפר סבא והאזור חווית בילוי חדשה ואולטימטיבית. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לראש עירית כפר סבא שתמך וקידם את הקמת הסינמה סיטי ולגזית גלוב ישראל על הדרך המשותפת".

משה אדרי , מבעלי הסינמה סיטי והאיש המזוהה עם התעשייה המתחדשת של הקולנוע בישראל, הוסיף: "אני נרגש לחנוך את מתחם הבידור והבילוי החדש של כפר סבא, וגאה כי בזכות הקמת מתחמי סינמה סיטי הפכנו את חווית הקולנוע בישראל לחוויה תרבותית רב-גונית והחזרנו מאות אלפי צופים אל בתי הקולנוע. כמשקיעים הגדולים בתעשיית הקולנוע הישראלית, המפיקים למעלה מ-50% מהסרטים הישראלים וכמפיצים העיקריים, אני גאה על כך ששמנו חותם והפכנו למודל לחיקוי בארץ ובעולם ושחונכים הבוקר מתחם נוסף להצגת סרטי קולנוע ישראליים".cinema4

רונן אשכנזי, מנכ"ל ומבעלי גזית גלוב ישראל אמר: "פתיחת מתחם סינמה סיטי החדש בכפר סבא הינו המשך ישיר לשיתוף הפעולה הפורה בין שתי החברות שהחל לפני כחמש שנים עם פתיחתו של מתחם G סינמה סיטי בראשון לציון. G כפר סבא מאז הקמתו הפך למרכז הבילוי והקניות המוביל בשרון בין היתר בזכות התמהיל הייחודי והמגוון. מתחם בתי הקולנוע המתקדם והאיכותי שנפתח היום משלים למעשה את החוויה שמציע המתחם ללקוחותיו. אנו מברכים את שותפנו לדרך ביום זה ובטוחים בהצלחתם".

ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו שבירך על פתיחת מתחם הסינמה סיטי, הוסיף: "הקמתו של הסינמה סיטי במתחם G מהווה נדבך חשוב בהרחבת פעילות הפנאי והבילוי בעיר כפר סבא ובאזור השרון כולו תוך הצבת סטנדרטים בינלאומיים של צפייה, בידור וחוויה קולנועית. העיר כפר סבא הינה עיר שידועה בתושביה שהינם צרכני תרבות מהמעלה הראשונה ולאחרונה הפכה גם למוקד משיכה להפקות קולנוע בינלאומיות וישראליות שרואות בה בית חם ומצלמות בה הפקות רבות תוך הכנסת כספים לקופת העירייה לרווחת התושבים. אין ספק כי המיקום האסטרטגי של כפר סבא יחד עם האג'נדה העירונית, המעודדת עסקים חדשים להגיע לעיר, מאיצה את התפתחותה הכלכלית והתרבותית של העיר והופכת אותה ליהלום שבכתר בכל הקשור לשילוב בין תחומי התרבות והעסקים".

עיצוב הסינמה סיטי בכפר סבא
סינמה סיטי כפר סבא מעוצב בסטנדרט בינלאומי ובטכנולוגיות המתקדמות ביותר - הכוללות מסכים ותאורות לד בכל פינה, נברשות ייחודיות שהובאו מחו"ל, כדורי תאורה, תקרות ועמודים מוארים וכל זאת בשילוב תמונות, בובות ודמויות מובילות מעולם הקולנוע בארץ ובעולם.cinema2

טכנולוגיה
כל המערכות במתחם, מערכת הקולנוע, ומיזוג האוויר מנוהלות מחדר בקרה מרכזי מבוסס IP. במתחם מערכות הקרנה וסאונד המתקדמות בעולם: מערכות הקרנה 4K. המתחם מבוסס על הטכנולוגיות המתקדמות מסוגן הן ברמת התשתית והן ברמת הציוד האור-קולי והעיצוב. על מנת לעמוד בדרישות הטכנולוגיות של העידן הנוכחי הותקנו במקום תשתיות תקשורת ומחשבים מתקדמות מסוגן, ומערכות הקרנה דיגיטליות המאפשרות להקרין סרטי קולנוע, סרטי תלת מימד (3D).

במתחם מפוזרים עשרות מסכי לד בכל קומת בתי הקולנוע המחליפים את הפוסטרים המסורתיים, ונותנים אינפורמציה שוטפת על לוחות הזמנים, תפוסה באולמות ועוד. במתחם כ- 800 מטר מרובע של מסכי LED גדולים. כלל המערכות נשלטות על ידי מערכות תוכנה מתקדמת, פרי פיתוחה של הסינמה סיטי. מערכות אלה הן המתקדמות בעולם. להשלמת חווית הצפייה, הוקם אולם קולנוע מתקדם בו מושבי הקולנוע יהיו ממוחשבים ודינמיים (כסאות האולם יזוזו בהתאם לסרט המוקרן, מערכת DBOX) כולל מערכת קול היקפית שתותקן במושבים עצמם.

אולמות VIP
המתחם מציע 2 אולמות VIP המציעות כורסאות בודדות עם משענת חשמלית מתכווננת. מחירה של כל כורסא באולם ה-VIP מעל 25,000 שקלים ובנוסף מרווח הרגליים באולמות הוא שני מטר. בנוסף, לאונג' VIP מעוצב המשרת את כל באי אולמות ה-VIP וביזנס. בלאונג' דלפקים המגישים מזון ושתיה באופן חופשי.

אולמות קולנוע לפי ז'אנר קולנועי
מלבד אולמות ה-VIP, ישנם 10 אולמות המחולקים לפי קטגוריות וז'אנרים. כל קטגוריה נושאית מעוצבת בהתאם ומספקת חוויה שונה, כגון:
• אולמות Kids- אולמות Kids בעיצובים שונים המבוססים על דמויות מצוירות על הקירות, תקרה וכיסאות המספקים חוויה ייחודית לילדים.
• אולמות Love- אולמות המעוצבים ברוח האהבה, עם אפשרו ליצור מושבים זוגיים ע"י הרמה של תוחם הכיסא.

אולם תיאטרון מופעים וקונגרסים
במתחם הסינמה סיטי בכפ"ס, הוקם אולם מופעים, תיאטרון וקונגרסים המכיל 350 מושבים. באולמות יש את כל התשתית והציוד הנדרשים לקיים הצגות תיאטרון, מופעים, הרצאות ולקונגרסים מהארץ ומהעולם. התשתית כוללת במה מקצועית, הכנה להגברה להפקות מתוחכמות ומקום למנהל במה וחדרי הלבשה לשחקנים.