זאת לאחר חתימת הסכם תקציבי עם משרד האוצר לטובת הפרויקט. תקצוב הפרויקט כולל עלות הקמה, אחזקה ותפעול שוטף של המבנה. בית המשפט נמצא היום ברחוב שוקן בתל אביב 

היוזמה להקמת מבנה חדש לבית משפט בעיר בת ים החלה לפני מספר שנים במסגרת שיתוף פעולה של הנהלת בתי המשפט עם עיריית בת ים ומינהל הדיור הממשלתי. במסגרת היוזמה הוחלט להקים מבנה חדש שאליו יעברו בתי משפט ממחוז תל אביב: בית המשפט לתעבורה ובית הדין האזורי לעבודה. בית המשפט נמצא היום ברחוב שוקן בתל אביב. 

הקמת בית המשפט בבת ים היא פועל יוצא של תוכנית בנייה כוללת שמקיימת הנהלת בתי המשפט בשנים האחרונות ברחבי הארץ במסגרתה הוקמו מבני בתי משפט חדשים ושופצו מבנים קיימים בערים: תל אביב, לוד, אשקלון, קריית שמונה ואשדוד.

בית המשפט החדש בבת ים ימוקם ברחוב ניסנבאום בעיר והוא יכלול 47 מערכות שיפוט. גודלו של מבנה בית המשפט צפוי להיות כ-10,000 מטרים רבועים והוא יכלול את בתי המשפט לתעבורה ואת בית הדין האזורי לעבודה. המבנה יוקם בשיטת P.F.I - Public Private Partnership באמצעות יזם במכרז שיוכן על ידי מינהל הדיור הממשלתי בהתאם לתוכנית העבודה שהוכנה על ידי הנהלת בתי משפט.

על פי הערכות, הקמת בית המשפט צפויה במשך כשלוש שנים. בית המשפט יבנה על פי סטנדרטים מתקדמים ויכלול טכנולוגיות חדישות בתחום האנרגיה, הביטחון והבניה הירוקה. 

מנהל בתי המשפט השופט מיכאל שפיצר מציין כי: "פרויקט הקמת בית המשפט בעיר בת ים הוא חלק ממערך בינוי כולל שמקיימת הנהלת בתי המשפט בשנים האחרונות במטרה לשפר את תנאי ההליך המשפטי ולאפשר התנהלות הליכים נאותה. בתי המשפט לתעבורה, ובית הדין האזורי לעבודה של מחוז תל אביב ממוקמים כיום במבנה ישן שאינו מאפשר תנאי עבודה סבירים ואינו עונה על צרכי האוכלוסייה במקום ולכן הוחלט על קידום הפרויקט הנוכחי. אני סבור כי הקמת בית המשפט החדש תטיב עם באי בית המשפט ותסייע בניהול ההליך המשפטי."