חברי המועצה צפו במצגת מיוחדת שממחישה את הסביבה המחודשת ולצד הפרויקט, מתוכננות עבודות פיתוח ותשתיות, שישימו דגש על שמירת סביבת מגורים ירוקה, חנייה תת קרקעית,הוספה והרחבת דרכים לצורך שיפור הנגישות לתנועת כלי רכב, הוספת מבני ציבור ועוד. הפרוייקט נעשה באמצעות החברה הכלכלית של עיריית רמת השרון "רימונים" ובשיתוף פעולה מלא עם התושבים.

התכנית על שטח של כארבעים דונמים, תשמור על איזון בין שטחים למבני ציבור והשטחים הציבוריים הפתוחים וכמו כן הפרויקט יכלול בין היתר, פתרונות תחבורתיים שיקלו על עומסי התנועה בעיר.

המתחם מאופיין במבני מגורים שנמצאים במצב פיזי ותחזוקתי ירוד. על פי הרעיון יהרסו בתי הרכבת הישנים ברחוב, הכוללים 180 דירות ישנות וצפופות ב7 מבני רכבת ישנים, לטובת שבעה בניינים גבוהים חדשים עם 720 דירות חדשות ומרווחות יותר.

המיוחד בפרויקט זה, שההליך יהיה הפוך, קרי, בנייה ורק אח"כ פינוי. על פי התוכנית, התושבים יעברו ישירות לדירות החדשות בפרויקט, כאשר המעבר יהיה בהדרגתיות- בנייה ולאחר מכן פינוי. מטרת פרויקט "בינוי פינוי" היא העלאת איכות חייהם של התושבים בבתים הישנים וניצול טוב יותר של הקרקע במקום.

בשטחים הפתוחים בפרויקט, קיימים צמחיה ועצי אקליפטוס בני עשרות שנים, שישולבו בתוכנית מתוך המגמה לשמור על הסביבה וליצור סביבת מגורים ירוקה.

מעיריית רמת-השרון נמסר: "אנו פועלים בנחישות לקדם את התכנית חסרת התקדים, שתוסיף למגמת שדרוג אזור מורשה בפרט ורמת השרון בכלל. בעשור האחרון קידמנו תהליכים רבים שהביאו לשיפור איכות החיים בעיר וגם פרויקט זה יתרום לשיפור משמעותי באיכות חיי התושבים, תוך דגש על סביבה ירוקה ומחודשת".