כניסת החברה לתחום נובעת מההכרה שבכך תגביר את קצב הבנייה באזורי ביקוש ותתרום משמעותית להתחדשות העירונית באותם המקומות. לפיכך מקדמת החברה יישום תוכניות פינוי-בינוי במספר ערים, כגון בתל אביב, רמת גן, ירושלים, בת-ים, גבעת שמואל. היא כבר חתמה על הסכמים עם מרבית הדיירים בפרויקטים הללו לצורך פינוי של כ-1,200 יח"ד ולבניית כ- 5,000 יחידות דיור חדשות.

במסגרת הפרויקטים שמקדמת אזורים מוסדרים סוגיות בשיתוף עם הדיירים (בעלי הדירות), לרבות בנושא הבטוחות שיקבלו בעלי הדירות כנגד מסירת דירתם הישנה והריסתה, דמי השכירות שהם יהיו זכאים להם בתקופת הביניים (מהריסת הדירה הישנה ועד למסירת הדירה החדשה), השווי הכלכלי של הפרויקט, אופן חלוקת הדירות החדשות ועוד.

בשבועות הקרובים יוצא לדרך פרויקט הפינוי בינוי הראשון ביהוד, בהמשך להחלטת הוועדה המחוזית לתכנון ובניה במחוז המרכז, שאישרה תכנית לפינוי בינוי במתחם רחוב העצמאות שבעיר. במסגרת הפרויקט המשתרע על שטח של כ- 5 דונם, ייבנו 182 יח"ד ב- 2 בניינים בני 16 קומות (91 דירות בכל בניין) כולל פיתוח פארק בין 2 הבניינים החדשים, ויהרסו שלושה בניינים המכילים 36 יח"ד באזור הרחובות העצמאות – סעדיה חתוכה. פרויקט זה משקף מקדם כלכלי של 5.05 דירות חדשות במקומה של כל דירה ישנה. התכנית תוכננה על ידי האדריכל ישראל רוזיו, בשיתוף עם חברת אזורים, החתומה על הסכמים עם בעלי הזכויות במתחם, כשהיא עצמה תנהל את ייזום הבנייה.

באזורים סבורים כי מעבר להגדלת היצע הדירות הרב ביהוד, יתרום פרויקט זה להגדלת השטחים הציבוריים באזור מתחם רחוב העצמאות ביהוד ולהתחדשות עירונית ניכרת באותו אזור. גם בפרויקט זה תבוא לביטוי תפיסת המגורים הקהילתית של אזורים וזאת באמצעות שכנה קהילתיות הכוללת אירועי שטח, ויישום כלים טכנולוגיים לטובת שיתוף חברתי ייעודי של לקוחות החברה.

לדברי דרור נגל, מנכ"ל אזורים: "לפני מספר שנים זיהנו את הפוטנציאל הטמון בתחום הפינוי-בינוי והיינו לאחת מהחברות החלוצות בקידום הפרויקטים והחתמת דיירים במספר ערים שבאזורי הביקוש, כמו תל אביב, רמת גן, ירושלים, בת-ים וכדומה. הדבר קיבל משנה תוקף בהתבסס על האסטרטגיה העסקית שלנו לנדל"ן למגורים. אנו מזהים מגמה של עיור המתבטאת בביקושים גוברים באזורים הללו, שבאה ביחד עם מגמת צמצום הקרקעות הזמינות, וכל זאת תחת רצון לפיתוח ציבורי והתחדשות עירונית, ועל כן אנו שמים דגש מיוחד בפרויקטים הללו. אנו מברכים על תחילת הפרויקט ביהוד ומייחלים לכך שהתהליכים והאישורים לפרויקטים הבאים ייקחו פחות זמן ובהליכים פחות מסורבלים."

אזורים היא מחברות הנדל"ן למגורים המובילות בישראל. החברה סיכמה את שנת 2012 עם צמיחה של כ- 10 אחוז בהכנסות, לכ- 801 מיליון שקל, ממחזורי המכירות הגבוהים בתחום נדל"ן למגורים בישראל. במהלך החציון הראשון של 2013 מכרה אזורים 333 יחידות דיור בעיקר בפרויקטים- אזורים רחובות החדשה, אזורים ברנע (אשקלון), מגדלי נאמן בת"א, אזורים פארק יבנה, אזורים חוף בת-ים, ופרויקט השקד בנתניה.

{loadposition google02}