חברת ארזים תהרוס במגרש מבנה ישן הכולל ארבע יחידות דיור קטנות בנות שני חדרים כל אחת בשטח של כ-60 מ"ר ובמקומן תבנה בניין מגורים מפואר הכולל 24 יחידות דיור בנות 4-5 חדרים בשטח של כ- 96-106 מ"ר. כל דירה תכלול מרפסת שמש בשטח של 12 מ"ר, כאשר שתי יחידות דיור בקומה הראשונה יהיו דירות גן עם גינה גדולה ושתי יחידות דיור בקומה האחרונה יהיו פנטהאוזים יוקרתיים.

ארבעת הבעלים של המגרש שביצעו את העסקה עם חברת "ארזים"  יקבלו דירה אחת בת ארבעה חדרים ודירה נוספת בת חמישה חדרים לכל אחד. המחיר המשוער של דירת ארבעה חדרים בפרויקט הוא כ-2.2 מיליון שקל ומחירה המשוער של דירת חמישה חדרים עומד על כ-2.4 מיליון שקל.

שכונת הדר יוסף נוסדה בשנת 1946 בצפון תל אביב וגובלת מצפון ברחוב מבצע קדש, ברחוב בני אפרים ממערב, ברחוב פנחס רוזן ממזרח, וברחוב שטרית מדרום ועד נחל הירקון. השכונה סמוכה לשכונות שיכון דן, נאות אפקה א', מעוז אביב ולפארק הירקון מדרום. בדומה לשכונותיה השכנות, הדר-יוסף מאוגדת כאגודה שיתופית. האגודה היא בעלת רוב הנכסים בשכונה, ואלה מוחכרים לתושבים לתקופות ארוכות טווח. התושבים בשכונה, חוכריה נכסים, הם בעלי מניות האגודה. התושבים משלמים דמי חבר שנתיים לאגודה המשמשים להשבחת השכונה, פיתוח סביבתי ושירותי תפעול שונים. הוועדה השכונתית, המייצגת את 7000 תושבי השכונה, רשאית להטיל וטו על החלטות עיריית תל אביב, ופועלת מול העירייה להשגת תקציבים למטרות פיתוח השכונה.

בשל הבנייה החפוזה והצורך לשכן את אלפי העולים בשנות העלייה הראשונות, מתאפיינת הבנייה בשכונה במבני מגורים בני שתי קומות, שמונה משפחות בכל בניין, בעיקר ברחובות קהילת ורשה וקהילת לודז'. גודלה הממוצע של כל דירה היה בעבר 22 מ"ר. ככל שחלפו השנים תושבים רבים הגדילו בהזדמנויות שונות בתים אלו, לרוב בקומות התחתונות, אולם לא ניתן להתעלם מהעובדה כי מדובר בבתים בני 50 שנה שמצבם רעוע.חלקה החדש יחסי של הדר יוסף החל להיבנות בשנות ה-70 וכולל מבני מגורים בני שבע עד שתים עשרה קומות אשר נבנו בין השאר ברחובות שלום אש, בכור שלום שטרית, יוסף קיציס ויד המעביר. החל משנת 1994 נערכו תוכניות בניין עיר שונות בפרקי זמן שונים, הכוללות מתווה של התחדשות עירונית במסגרת מבצעי פינוי-בינוי.

אריק דניאל מנכ"ל חברת ארזים : "במשך תקופה ממושכת ניהלנו מו"מ עם בעלי הקרקע, ולשמחתנו המשותפת הצלחנו לגשר על הפערים ולחתום על העסקה. בימים אלו אנו נערכים לקראת הגשת ההיתר לבניין המגורים תוך השלמת כל האישורים התכנונים הנדרשים. בכוונתו לבנות בניין בוטיק ממשפחת Concept , בדומה לשאר הפרויקטים האיכותיים של החברה. אנו פועלים לאתר בימים אלו מגרשים נוספים בשכונה על מנת לקדם פרויקטים נוספים למגורים הן במסגרת עסקאות קומבינציה והן במסגרת התחדשות עירונית ופינוי בינוי. אנחנו מאמינים בשכונת הדר יוסף ובהתפתחות שלה וזאת בשל התכניות הפיתוח והבניה העתידיות שלה והאוכלוסייה האיכותית, ברמה סוציו אקונומית גבוהה, המתגוררת בה".

arazim29913b

{loadposition google02}