פרויקט בינוי פינוי קרית נורדאו הסמוך לשכונת עיר ימים מקודם כחלק מההתחדשות העירונית בנתניה, שבמסגרתו יפונו עשרה בנייני רכבת ישנים 160 דירות שיכון ישנות, ובמקומם ייבנו 8 מבנים, כאשר 4 מבנים יהיו בני 17 קומות ו 4 מגדלים נוספים יהיו בני 26 קומות, ויתווספו סך הכל כ- 700 יחידות דיור חדשות. בשלב זה הוגשו התוכניות לועדה המקומית נתניה והיזמית פרידלר מעריכה כי האישורים ינתנו בטווח של עד כארבע שנים מהיום, על ידי וועדת התיכנון של עיריית נתניה. היזמית מציינת שהעיריה מקדמת פרוייקטים של התחדשות עירונית, וזהו הפרויקט השלישי בעיר.

בנייני הרכבת שיהרסו, בני ארבע קומות, נבנו בשנות ה 70 ומצבם הפיסי בכי רע. הדיירים יעברו למבנים החדשים לפי המפתח הבא:
בעל דירת 2 חדרים יקבל דירת 3 חדרים
בעל דירת 3 חדרים יקבל דירת 4 חדרים
בכל דירה תהיה תוספת של 25 מ"ר, מרפסת, מחסן וחניה פרטית, בנוסף כמובן פיתוח סביבתי ומבני ציבור. הפרויקט יבנה בסטנדרט גבוה.
בפרויקט יבנו גם דירות של 5 חדרים, דירות גג, דירות גן, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. הפרויקט יכלול גם חניונים תת קרקעיים, גינה ציבורית ומבני ציבור שונים.

בין המטלות הציבוריות בפרויקט חניה עילית תהפוך לתחתית, כ-16 דונם יהפוך לשטח ציבורי, ו כ-3 דונם יוקצה למבני ציבור.

ללא ספק הדיירים הם המרוויחים הגדולים, כיום דירה במתחם נורדאו מוערכת ב 650,000 שקל, ובסיום הפרויקט צפי ערך של דירה יהיה כ 1,400,000 שקל. הדיירים הבינו כי הפרויקט משתלם להם ותוך כ 12 חודש, ועד כה חתמו 80 אחוז מהדיירים על הבקשה לועדה המקומית. 

סך התקבולים בפרויקט צפוי להגיע ל 800 מיליון שקל.

את הפרויקט מלווה משרד עורכי דין מיכה טלמור באמצעות עו"ד אייל סילמן, ומשרד האדריכלים שפיגל באמצעות אדריכל רון שפיגל.

את הפרויקט תנהל חברת פרפקט הנדסה בע"מ בבעלות רימה פרידלר.

{loadposition google02}