מדובר בתכנית להקמת 286 יחידות דיור בארבעה  בניינים - בניין אחד בן 28 קומות ועוד שלושה בניינים בדירוג של 15,17 ו-13 קומות הממוקמים בכניסה הצפונית של העיר. על-פי התכנית של חברת הבנייה ''גרופית'", מדובר בפינוי והריסת שלושה בנייני מגורים בני 56 יחידות דיור, מספר קיוסקים וחנויות ובמקומם ייבנו אברעה בנייני מגורים בשילוב חנויות, מגרש למבני ציבור ופיתוח השטח הציבורי הסמוך.

התכנית שומרת על רצועה ירוקה לאורך שדרות העצמאות ומציעה כניסה ויציאה נוספת מהמתחם במטרה לאפשר תנועה תחבורתית נוחה. בנוסף מתוכננים חניות תת-קרקעיות לבניינים החדשים. הועדה, בראשותו של ראש העיר, צבי גוב-ארי, אישרה את התכנית בכפוף לביצוע דרישות הוועדה והעברתה לאישור הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה.

ראש העיריה אמר כי במסגרת תכנית כוללת בנושא פינוי–בינוי ברחבי העיר קבלו מספר מתחמים הכרזה של משרד השיכון ואלה נמצאים בהליכים שונים של התקדמות אל מול ועדות התכנון והדיירים. מדובר במיזם מרובה יתרונות שיביא לשטחי מגורים גדולים ולשיפור משמעותי באיכות חיי התושבים.

התכניות הוצגו בפני הועדה המחוזית. בימים אלו התכניות נדונות בועדת היגוי של מחוז מרכז ויועברו לדיון סטטוטורי בוועדה המחוזית בקרוב.

עמיר רחלבסקי, בעלים ומנכ"ל חברת הבנייה גרופית: "פינוי בינוי הוא אחד התחומים עליהם "גרופית" שמה דגש מתוך הבנה עמוקה כי עתיד הבינוי במרכזי הערים הינו במסגרת התחדשות עירונית. בפרויקט המדובר מלבד בנייני מגורים, נשלב גם שטחי מסחר ומרחבים ציבוריים, זאת בנוסף לרצועה ירוקה לאורך שדרות העצמאות. אני בטוח כי הצלחת הפרויקט ביבנה יוביל לשיתוף פעולה הדוק עם הרשות המקומית מתוך מטרה ליזום פרויקטים נוספים מסוג זה".

{loadposition google02}