התוכנית כוללת את חלקות מספר 3,5,7 בהן קיימות כיום 33 יחידות דיור ב-3 בניינים בני שלוש קומות. התוכנית הינה פרי יוזמת דיירי המתחם, אשר בעידודה של העירייה ובליווי מהנדס העיר, פעלו לקידום הפרויקט. על פי התוכנית חדשה, יכלול המתחם מגדל אחד, בן 22 קומות, 5 דירות בכל קומה, בו מתוכננות 76 יחידות דיור.

כמו כן, כוללת התוכנית שני מרתפי חנייה עבור כל הדירות. המגדל, שחזיתו תפנה לרחוב בן גוריון, ישתלב עם שני המגדלים הנוספים המתוכננים במתחם התחנה המרכזית.

לדברי ראש עיריית הרצליה, יהונתן יסעור: "קידום התוכנית משתלב בתפיסה האסטרטגית הכוללת שלנו להתחדשות עירונית במרכז העיר - הן של פינוי מתחמים ישנים ובנייה חדשה, והן בקידום מהיר של תוכניות תמ"א 38 לחיזוק בניינים והוספת קומות מגורים".

סגן ראש העיר ויו"ר ועדת המשנה צביקה הדר, ציין כי "זיהינו את המתחם כראוי להתחדשות עירונית אך האתגר היה למצוא את הדרך הכלכלית והתכנונית הנכונה להשגת המטרה".

אגף מהנדס העיר ערך בדיקות ייתכנות ניצול זכויות בניה במתחם, לרבות חלקות צמודות ובדיקות תחבורתיות, ומצא שהפרויקט תורם למתחם כולו ולא יוצר עומס בלתי סביר על התשתיות הקיימות. הוועדה אישרה את קידום התוכנית בכפוף להצגתה בפני הציבור.