הוועדה אישרה את תכנית הפינוי בינוי במתחם הרחובות יוספטל, ניסנבאום, הרב לוי, הרב לוזון וכ"ט בנובמבר. מדובר בפרויקט להתחדשות עירונית ופינוי בינוי בו יפונו 27 בנייני רכבת ישנים וכ-420 דירות שיכון ישנות ובמקומם ייבנו 14 מגדלים בני 40 קומות ויתווספו כ- 2,100 יחידות דיור חדשות. מדובר בתהליך ארוך שהחל לפני כ- 5 שנים, אשר קיבל אתמול מתן תוקף בוועדה המקומית אתמול.

לדברי עו"ד ארז פודמסקי-שקד, מנכ"ל עיריית בת ים, "עתודות הקרקע העירוניות בישראל הולכות ומתמעטות והיכולת שלנו כחברה להעניק מגורים איכותיים הם אך ורק בדרך של התחדשות עירונית. לאור כך, העירייה חרתה על דגלה את חזון ההתחדשות העירונית ושיפור פני הרחוב האורבני. בנוסף, לבת ים אין שטחים או קרקעות חקלאיות להתרחב אליהן ולכן החזון הינו תנופת בנייה לגובה במסגרת פרויקטים לפינוי בינוי.

כל תכנית במסגרת התחדשות עירונית המאושרת חייבת לכלול עירוב שימושים של מגורים מסחר ושטחי משרדים זאת לצד מתן מענה הולם למקומות חניה לתושבים ואורחיהם. אנו צופים כי בשנים הבאות, עם סיום התהליכים בוועדות התכנון השונות, יתווספו לעיר עוד כ-7,500 יחידות דיור חדשות, במסגרת פרויקטי התחדשות עירונית שונים, שיתנו מענה בטיחותי לתושבי העיר, לצד ההיבט החזותי".

אפולו חברה ליזום פרויקטים לפינוי בינוי, קידמה את הליך החתמת הדיירים ורתימתם לפינוי. לדברי אמיליו פלוס בעלי החברה, "דיירי המתחם הם הזוכים העיקריים שהופכים למיליונרים ביום אחד, שכן דירותיהם צפויות להכפיל את ערכן. הדירות שהדיירים עוזבים כיום מוערכות בכ- 750 אלף שקל וכשיחזרו לגור בדירתם החדשה שוויה יהיה מוערך בכ- 1.8 מיליון שקל. מדובר בפרויקט שיהפוך את פני העיר ויהווה אבן דרך בפרויקטים של התחדשות עירונית. מרבית הדיירים כבר הביעו את הסכמתם לפינוי והחלטת הוועדה המקומית מהווה עבורם אסמכתא לכך שהתכנית אכן יוצאת לפועל".

עוד הוסיף פלוס כי "כך פותרים את מצוקת הדיור במרכז הארץ, על ידי פרויקטים של פינוי בינוי והתחדשות עירונית ומספקים היצע דירות בלב גוש דן".

את הפרויקט תקים חברת אמריקה ישראל וע. לוזון.

{loadposition google02}