בשל השנים הרבות שעברו עד שאחרוני הדיירים חתמו על הסכמתם לביצוע הפינוי-בינוי, החברה נאלצה לתכנן פעם נוספת את הפרויקט ולהתאימו לשוק הנדל"ן של היום – יותר שטחים ירוקים ודירות שלושה חדרים

אחרי 6 שנים, עשרות עורכי דין שניהלו 3 תהליכי גישור ו-6 משפטים מול 10 דיירים סרבנים, פרויקט הפינוי בינוי הגדול שהוקם בתל אביב יוצא סוף סוף לדרך. אמש באולמי אקסודיה בצפון תל אביב הצטופפו 154 משפחות המפונים ונחשפו לראשונה לתכנון המחודש של פרויקט הפינוי ובינוי בו הם עתידים לקבל דירה חדשה בתום תהליך הפינוי והבניה.

 

{loadposition google03}


פרויקט "תל אביב צפון" יוקם על ידי חברת גרין פארק הנמצאת בבעלות היזמיות אלקטרה בניה, SGS ודיירקט קפיטל מקבוצת יורופורט. לאחר שיפנו 154 משפחות מ-10 בניינים בשכונת נווה שרת, צפויות הימיות להקים תחתם, 3 מגדלים בני 18-26 קומות ו-3 בניינים נמוכים, בני 9 קומות. סך הכל תקים גרין פארק 450 יח"ד וחניון תת קרקעי עם 650 מקומות חניה.

מגרין פארק נמסר כי כל דיירי המתחם שיעזבו בקרוב לדיור זמני יקבלו דירה חדשה הגדולה ב- 40 מ"ר מדירתם הנוכחית (2 חדרים נוספים על שטח הדירה המפונה). בנוסף יקבל כל דייר מרפסת שמש של כ- 12 מ"ר, מחסן וחנייה תת קרקעית. בעלי הדירות יקבלו מהחברה ערבות בשווי דירתם העתידית כ– 1.6 מיליון שקל לתקופה של כ-3 שנים (עד האכלוס), בנוסף לשכ"ד לכל תקופת ההקמה עד האכלוס.

לדברי משה ריטבלט, מנכ"ל גרין פארק "רוב ההתנגדויות לפרויקט היו בשל רצונם של דיירים בודדים לקבל הטבות נוספות על חשבון שאר דיירי השכונה. לאורך כל השנים שמרה עקרון השוויון בין הדיירים ולא הסכמנו לסטות מדרך זו גם במחיר של עיכוב הפרויקט וניהול הליכים משפטיים מורכבים וממושכים". עם זאת, ריטבלט מוסיף כי החברה החליטה להקצות מיליוני שקלים לטובת טיפול באוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים מתוך דיירי השכונה. לאחר שסיימנו את ההליכים המשפטיים, הדבר ראשון שעומד על הפרק הינו הריסת המבנים, בשלב זה אנו מייעדים לפנות את המתחם כולו בו זמנית ולהתחיל את הבניה כמקשה אחת ולא בשלבים".

הפרויקט תוכנן לראשונה לפני 6 שנים על ידי האדריכל גיל שנהב אך בשל השנים הרבות שעברו עד שאחרוני הדיירים חתמו על הסכמתם לביצוע הפינוי-בינוי, החברה נאלצה לתכנן פעם נוספת את הפרויקט ולהתאימו לשוק הנדל"ן של היום. במסגרת השינויים, נוספו שטחים ירוקים רבים, למעלה מ- 12 דונם של שטחים ירוקים ללא תנועת רכב. תמהיל הדירות הותאם לשוק וכולל יותר דירות קטנות בנות 3 חדרים, המפרט הטכני של הפרויקט שודרג ובנייתו על פי עקרונות בניה ירוקה וחיסכון באנרגיה. בשל מיקומו של הפרויקט בסמוך לפארק הירקון, החברה מתכננת להקים מתחמי ספורט הכוללים, בין היתר מועדון אופניים מאובזר ומגרשי כדורסל, קט רגל וסקווש לשימוש הדיירים בשטח המתחם.

פרויקט "תל אביב צפון" הוא הפרויקט השני מתוך שלושה פרויקטים שיוצאים לדרך בשכונת נווה שרת. הפרויקט הראשון, פרויקט ME שמוקם בימים אלה על ידי ש. מיכלסון ואשלי חברה לבניה וכולל 270 יח"ד. המתחם השלישי נמצא בבעלות חברת אפגד ואפרידר.

 

הדמיית הפרויקט: ויו פוינט

 

{loadposition google02}