וכן שטחי מסחר ומשרדים, בבנייה לגובה המאופיינת בעירוב שימושים.

 

התוכנית הראשונה היא תוכנית בי/549 בצומת הרחובות הרצל וז'בוטינסקי, בסמוך לתוואי המתוכנן של הרכבת הקלה. כיום מצויים במתחם 64 יחידות דיור ב-3 בניינים בני 4 קומות כל אחד. לאחר ביצוע התוכנית המוצעת יכלול המתחם 2 מגדלים בני 38-29 קומות ובהם קומה מסחרית הפונה לרחוב הרצל, 3 קומות משרדים וכן מבנה ציבור בשטח כ-350 מ"ר בקומת הקרקע. בנוסף, יכללו המגדלים 256 יחידות דיור בתמהיל דירות מגוון: דירות גדולות, דירות קטנות, דירות גן ופנטהאוז. במסגרת התוכנית תוכננה גם כיכר חדשה בפינת הרחובות הרצל וז'בוטינסקי.

 

התוכנית השנייה היא תוכנית בי/543 ברחוב יוספטל, בתוואי נתיבי איילון, בקרבת הכניסה לעיר ובסמוך לתחנת הרכבת "יוספטל". מדובר במגרש בשטח 5.414 דונם, שבו קיימות היום 64 יחידות דיור. לאחר ביצוע הפרויקט יכלול המתחם 300 יחידות דיור חדשות, כאשר שטחה הממוצע של כל יחידת דיור יהיה כ-115 מ"ר. יחד עם זאת, שטחן העיקרי של כ-20 אחוז מהדירות לא יעלה על 75 מ"ר. בנוסף, יכלול המתחם כ-1,500 מ"ר שטחי מסחר, במקום 400 המטרים הרבועים הקיימים כיום. כמו כן, צפוי המתחם לכלול גם שטחים לתעסוקה, בגודל שבין 2,500 ל-4,500 מ"ר.

 

מעיריית בת ים נמסר כי העירייה דורשת בתוכניות חדשות מתן פתרון הולם לתחזוקה ארוכת הטווח של המבנים, וכמו כן מקפידה שיתאפשר לדיירים הוותיקים בפרויקט לשלם לחברות הניהול שיפעלו במקום דמי ועד בית מופחתים.

 

לדברי עו"ד ארז פודמסקי-שקד, מנכ"ל עיריית בת ים, "שתי התוכניות שאושרו בוועדה המקומית, הן חלק ממגמה התופסת תאוצה בעיר בשנים האחרונות, במסגרתה נערכת התחדשות עירונית בשכונות קיימות. כ-550 הדירות החדשות שייבנו וכן קומות המשרדים והמסחר, צפויים לתרום לשיפור איכות החיים העירונית. אנו צופים כי בשנים הבאות, עם סיום התהליכים בוועדות התכנון השונות, יתווספו לעיר עוד כ-7,500 יחידות דיור חדשות, במסגרת פרויקטי התחדשות עירונית שונים, שיתנו מענה בטיחותי לתושבי העיר, לצד ההיבט החזותי".

 

{loadposition google02}