בימים אלה החלה הריסת הבניינים הישנים, לאחר שדייריהם כבר נכנסו לדירותיהם החדשות. מדובר הריסה של מבני רכבת ארוכים בהם 60 דירות בנות 2-3 חדרים עם 15 כניסות ו-2 קומות בכל מבנה. הערב החלה הריסת המבנים הראשונים שדייריהם קיבלו מפתחות לדירת החלומות.

כידוע, מדובר בפרויקט בינוי-פינוי שבמסגרתו קודם כל בונים את הבניינים החדשים, מעבירים את בעלי הדירות לבניינים החדשים ורק לאחר מכן הורסים את הבניינים המיועדים להריסה.

משמעות הדבר כי בעלי הדירות נשארו בבתיהם עד לסיום בניית הבניינים החדשים ורק לאחר שאוכלסו לאחרונה בביתם החדש והקבוע מתחיל כעת שלב ההריסה. כך נחסך עבורם המעבר לדיור זמני, על כל הטרחה הקשורה בכך.

הדיירים כאמור אוכלסו בדירות 4-5 חדרים בשטח ממוצע של 100-119 מ"ר בבניינים החדשים  שנבנו בסטנדרט בנייה מודרני וגבוה, עם חנייה תת קרקעית ומחסן לכל דירה. בדירות מיזוג אוויר דירתי, מערכת קולנוע ביתי, תריס חשמלי בסלון ריצוף פורצלן מזוגג, מטבח עם יחידת בילד אין ועוד.

בסיכומו של דבר, הדיירים שעזבו בתים שערכם 1-1.5 מיליון שקלים קיבלו במקום דירתם הישנה, דירה בשכונת רייספלד מהיוקרתיות ביותר בארץ שערכה מוערך ב- 2.5-3 שקלים.

פרויקט חלומות קרית אונו, בינוי פינוי, הממוקם באזור הנחשב ליוקרתי ביותר בבקעת אונו, בשכונת רייספלד, מהווה המשך לפרויקט המצליח של שיכון ובינוי נדלן, חלומות קריית אונו. הפרויקט כולל ארבעה בניינים בני 11-13 קומות ו-180 יחידות דיור בסך הכל, מתוכן משווקות החברות 120 דירות בתמהיל מגוון לקהל הרחב.

הדירות בפרויקט הן בנות ארבעה, ארבעה וחצי וחמישה חדרים, דירות גן, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים ענקיים. כל הדירות נבנו בתכנון האדריכלי המתקדם ביותר ובסטנדרט הגבוה ביותר ולכל דירה שתי חניות, מחסן ומרפסת שמש.

בנייתם של שני המגדלים הראשונים כבר הסתיימה וכל הדירות בהן נמכרו. כעת משווקות שיכון ובינוי ותדהר את הבניין השלישי וגם בו נותרו לשיווק רק 10 דירות .

כל הדירות נבנות על-פי התקן לבנייה הירוקה 5281, כפי ששיכון ובינוי נדל"ן בונה בכל הפרויקטים שלה.

חלומות קריית אונו נמצא בסמוך לצירי התנועה המרכזיים : כביש 4 וכביש 471. במרכז השכונה הקיימת שמרביתה נבנתה על ידי שיכון ובינוי, פארק רחב ידיים בשטח של כ – 40 דונם לרווחת הדיירים. כחלק משדרוג התשתיות בקריית אונו, על שטח הבניינים שהחלה הריסתם, יורחבו רחוב שלמה המלך ובית הספר הקיים ברחוב.

ישראל גל ראש העיר קריית אונו: "פרויקט בינוי פינוי, בו קודם בונים את הדירות החדשות ולאחר שהדיירים הוותיקים עברו למבנה החדש הורסים את המבנה הישן, הינו ראשון מסוג זה בישראל. שיתוף הפעולה בין העירייה לתושבים ולחברת הבנייה מאפשר הריסת הבניינים לשם הרחבת רחוב שלמה המלך לכל אורכו, מאזור הקניון ועד דרך בן גוריון, ויאפשר כניסה ויציאה מהירות יותר אל העיר וממנה".

תמיר דגן, מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן: "היקפי הפרויקטים של התחדשות עירונית מצביעים על מגמה של התפתחות משמעותית ומרשימה. שיכון ובינוי נדל"ן מרחיבה ותמשיך להרחיב את פעילותה בתחום. התחדשות עירונית אינה רק הריסה ובנייה של מבנים חדשים, אלה שינוי ושדרוג מרקם החיים בסביבת הפרויקט מהקצה לקצה. פרויקט חלומות קריית אונו בשכונת רייספלד הוא הוכחה חיה לשילוב מקסימלי ומתבקש בין הקמת שכונת מגורים חדשה בעיר לבין התחדשות עירונית במיטבה".

גיל גבע, בעלים ויו"ר קבוצת תדהר: "אנו אמנם במחצית הדרך של הפרויקט אך אין ספק כי מדובר בפרויקט המייצר ערך אמיתי לדיירי הפרויקט לתושבי השכונה ולעיר קריית אונו, בהגדלת היצע הדירות, התחדשות השכונה ושיפור פני העיר. מדובר בפרויקט ייחודי ומאתגר בו קודם בנינו את הבניינים החדשים, אכלסנו את הדיירים וכעת אנו מתפנים להריסת הבניינים הישנים, זאת על מנת לא לפגוע בשגרת חייהם של דיירי השכונה. מתווה זה הינו תוצאה של שיתוף פעולה פורה בין כל בעלי העניין, העירייה, רמ"י התושבים והיזמים. נמשיך להתמקד בתחום ההתחדשות העירונית אשר יוצר הזדמנות אמיתית להגדלת היצע הדירות באזורי ביקוש ומהווה פתרון הולם למצוקת הדיור בישראל.