החברות נמצאות בימים אלה במגעים מתקדים עם דיירי הבניינים הסמוכים (אבן גבירול 43-51, ובניין סמוך נוסף ברחוב השופטים 27) במטרה לצרפם לפרויקט פינוי בינוי כולל באזור. מטרת הפרויקט היא לנצל הזדמנות לבניית חניון תת קרקעי רחב ידיים שישרת את בנייני הרחוב שיצטרפו לפרויקט.

ניר לוי, מנכ״ל ויה נדל״ן, מסביר כי ״התב״ע באזור אבן גבירול לא מאפשרת כניסה לחניה מהרחוב לבניינים שיבצעו הריסה ובניה, אלא רק לבניינים הניצבים לרחוב, כאשר הכניסה לחניה תגיע מהרחוב הניצב. הקרקע שקנינו נמצאת במיקום היחיד המאפשר גישה רחבה לחניון גדול, וכך מדובר בהזדמנות שלא תחזור על עצמה לבניינים הסמוכים להצטרף לפרויקט שבו הם יקבלו חניון גדול ומרווח״.oferziv29917

הבית שניצב על הקרקע שנרכשה הוא בן 101 שנים, ובו החזיקו יורשים במשך יותר מ-50 שנה. לאחר מו״מ ארוך מכרו היורשים את הקרקע והבית לויתניה ו-ויה נדל״ן, כאשר המטרה המקורית הייתה להקים במקום הבית הישן בניין בן 7 קומות עם 15 דירות.

חברת ויתניה היא אחת מחברות הנדל״ן הבולטות בענף, והיא נסחרת בבורסה בתל אביב. החברה פועלת מזה כ-20 שנה באיתור קרקעות, פיתוח ובניית פרויקטים להשכרה בתחום המשרדים, מבנים לתעשיות ההי- טק, מסחר ואחרים. אחד מהפרויקטים הבולטים של החברה כיום בין היתר הוא פרויקט להקמת 3 מגדלי משרדים מפוארים בכניסה הדרומית לעיר במחלף לה גארדיה, הכוללים גם מסחר מלונאות ומגורים.