נוסף על המחיר הזול, יש לרוכשים גם יתרון מכיוון שפרוש בפניהם היצע גדול של דירות מתוכן באפשרותם לבחור את המיקום, את כיווני האוויר ואת הקומה, ואין להם צורך להתפשר על דירה שהם פחות מעוניינים בה. בתחילת שיווק של פרויקט, הקבלן לא תמיד מתייחס לפערים הללו בין המחירים, אלא חשוב לו בעיקר להראות לבנק המלווה 4-5 מכירות ראשונות.

רק בהמשך הקבלנים יוצרים את ההבדלים במחירים, שנובעים מגודל הדירה והמרפסת, מכיווני האוויר בדירה, מצמידות שלה לשטח ציבורי פתוח, כמו פארק וכדומה. בדרך כלל, בתחילת שיווק של פרויקט חדש, הקבלן גמיש יותר ואינו מתמקח ומתווכח על כל שקל. לדוגמה, אם יש דירה עם מרפסת בשטח 12 מ"ר, ודירה עם מרפסת בשטח 20 מ"ר, הוא יתפשר על המחיר, רק כדי להוכיח מכירות, אבל זה קורה רק בשלב הפריסייל.

לאחר שלב הפריסייל, הרוכשים יכולים לאתר, באמצעות איש המכירות באתר, דירות זהות שיש לקבלן כמות מהן. אלה הן דירות שלכאורה נמכרות פחות, מפני שהן גדולות יותר או קטנות מדי, או מפני שהמחיר שלהן מעט יקר או מסיבה אחרת. כדי לשווק גם את הדירות שנמכרות פחות בקלות, הקבלנים מסכימים לעתים להוריד את המחיר, מכיוון שהם רואים מול עיניהם רוכש ועוד רוכש שמתחילים להביא למשרד המכירות חברים ובני משפחה מתעניינים, ואלה רוכשים, בסופו של דבר, את הדירות הללו.

לפעמים כדאי לרכוש דירה במחירים מוזלים גם באזורים שנחשבים למבוקשים פחות, לכאורה. כאשר מתחילים לשווק פרויקטים באזור כזה, זה הזמן לקנות שם דירה, כי בשל עתודות הקרקע, מינהל מקרקעי ישראל מוציא דירות נוספות לשיווק, ומי שקנה ראשון נהנה מתשואה ומעליית מחירים על הדירה שלו, כמו שקרה במצליח ובבאר יעקב. אנשים אומרים לעצמם: 'מה, אני אלך לגור שם?!', אבל דווקא מי שהיה חכם ורכש דירה במקומות האלה, נהנה והרוויח.

בנוסף, לעתים, יש לרוכשים גם 'מזל' לקנות דירה דווקא כשבחדשות ובעיתונים מנבאים שחורות ומדווחים על הקפאה בשוק הנדל"ן. לדעתי, כאשר אומרים שהשוק מדשדש, שכולם יושבים על הגדר ושאין קונים, זה הזמן המתאים לקנות דירה. מי שהיה חכם, ימצא מחירים טובים יותר, אבל חייבים לעקוב אחרי זה, כמו בבורסה...

חברת יורו ישראל היא מחברות הבניה המובילות בישראל. עיקר פעילות החברה מתמקד בייזום, בתכנון ובבניית נכסי נדל"ן מניב, מרכזים מסחריים, בנייני משרדים, מגדלי מגורים, בניה רוויה ובניה צמודת קרקע. החברה משווקת כיום שורת פרויקטים בירושלים, במודיעין, בנתיבות, בפתח תקווה, בראש העין ובאריאל.

{loadposition google02}