מדובר בשכונת הדגל של ממשלת ישראל שנועדה לתת פתרון לביקושים הגדלים לדירות במרכז הארץ. על פי בדיקה שערכה מנהלת החברות הבונות בראש העין ההכנסות של מדינת ישראל מבניית הדירות בשכונה תגענה לכ- 7.7 מיליארד שקל.

לדברי אלי אביסרור מנכ"ל חברת אביסרור משה ובניו: "עלות הקרקע כולל פיתוח שאותה רכשו היזמים ממנהל מקרקעי ישראל עומדת על סכום של בין 400,000 -300,000 שקל לכל יחידת דיור . על פי בדיקה של התאחדות בוני הארץ, שיעור המיסוי שמשלמים הקבלנים ורוכשי הדירות למדינה מהווים כ- 23 אחוז מערך הדירה החדשה. כך שעבור דירה חדשה במחיר של כ- 1.2 מיליון שקל הכנסות המדינה בעבור כל דירה יגיעו לכ- 550,000 שקל לדירה וסך של 7.7 מיליארד שקל עבור כל השכונה".

שכונת פסגות אפק הינה השכונה הכי גדולה שתבנה בשנים הקרובות באזור המרכז ולמעשה מדובר בשכונה בסדר גודל של עיר בינונית שתכלול לאחר אכלוסה כ- 40,000 תושבים בשנים האחרונות נבנו בראש העין מאות יח"ד בלבד רובן בבנייה צמודת קרקע והשכונה החדשה תכפיל למעשה את אוכלוסיית העיר העומדת כיום על כ- 40,000 בתי אב. השכונה ממוקמת כ- 20 דקות נסיעה מתל אביב ונהנית מנגישות רבה לצירי תנועה כגון: כביש 6, כביש 431 - מכבית, כביש 5 וכן סמיכות לרכבת ישראל.

בשכונה ייבנו כל מבני הציבור, התשתיות והשירותים הקהילתיים הדרושים לקיומה של שכונה עצמאית בסדר גודל זה. לרבות בתי ספר, גני ילדים, בתי כנסת, קאנטרי קלאב, מרכזים מסחריים ועוד...

בין החברות הבונות בפסגות אפק נמצאות אביסרור משה ובניו, גיא ודורון לוי, דונה, פרץ בוני הנגב, פרץ לוזון, צרפתי שמעון, שיכון ובינוי נדל"ן ושפיר מגורים ובנין.

תמיר דגן מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן מציין כי, השכונה החדשה בראש העין הינה דוגמא לפיתרון משמעותי לזוגות צעירים בגוש דן המעוניינים לרכוש דירה בתנאים סבירים , במיקום נגיש ביותר ובשכונה עם כל הנדרש למשפחות וזוגות צעירים . המפתח לפתרון מצוקת הדיור נמצא בידי ממשלת ישראל. ככל שתשווק יותר קרקעות מתוכננות לבניה למגורים , כך תוכל להדביק את הפער בין הביקושים להיצע.

עפר מנקס סמנכ"ל פרץ לוזון הוסיף כי, "במקביל על ממשלת ישראל למצוא פתרון למחסור בפועלי בניין מקצועיים, לפעול להפחתת עלויות הבניה ולסייע לזוגות הצעירים הקונים את דירתם הראשונה באמצעות הטבות מס ייחודיות".

מוטי אשכנזי סמנכ"ל ייזום חברת הבניה פרץ בוני הנגב מסר כי "חסם נוסף בדרך לפתרון מצוקת הדיור נעוץ בשיווק קרקעות עם בעיות בירוקרטיות או מחסור בתשתיות המעכב את הבניה לפועל. למעלה משנתיים ימים חלפו מרגע שהחברות זכו במכרז לרכישת הקרקע ועד לתחילת הפיתוח בשטח בשל מחסור בתשתיות תחבורתיות ותשתיות ביוב. ללא עיכוב זה, חלק מהדירות כבר היו יכולות להיות היום בשלבי אכלוס ראשונים.

טלי כהן סמנכ"ל השיווק בחברת שפיר מגורים ובנין מסרה, כי מחירי הדירות בשכונה החדשה צפויים להאמיר ככל שהבניה תתקדם וכי מדובר בשכונה שתיקח את הבכורה של אם המושבות בפתח תקווה ותהפוך לשכונה הגדולה ביותר בגוש דן והפופולארית ביותר בעבור זוגות צעירים ומשפחות.

אתר האינטרנט של שכונת פסגות אפק: www.psagot-afeq.co.il

{loadposition google02}