לרוב, ציבור הסטודנטים הוא קהל יעד איכותי, לעיתים אף שבוי, אשר מתחלף לכל הפחות אחת לשנה ולפעמים אך נשאר לכל אורך תקופת הלימודים במשך שלוש שנים- דבר המאפשר העלאה מתונה של שכר הדירה על בסיס קבוע. אין פלא אם כך שבשכונות הסמוכות למוסדות הלימוד בעיקר בפריפריה נחטפות דירות 3-5 חדרים ע"י משקיעים המבקשים ליהנות ממחיר התואר הראשון.

עליזה כהן, מנכ"לית רשף נכסים:" היום, כמו תמיד, רכישת דירה בסמוך למוסדות לימוד אקדמיים, תהווה השקעה נבונה לאור הביקוש הגדול והעקבי לשכירת אותן הדירות על-ידי הסטודנטים, ושמירת הכסף בערך נדלנ"י. לאחרונה זיהינו שרבים מהביקושים הינם של הורים לילדים מתבגרים שהחלו לנתב את השקעותיהם לכיוון אותן "דירות סטודנטים". ההורים הבינו בדיוק את כדאיות ההשקעה בדירות אלה בשל השיקולים שציינתי, ותוך כדי גם יוכלו ליהנות מעזרה לילדים בתקופה בה יזדקקו לה."

באר שבע (אוניברסיטת בן גוריון) 
בירת הנגב הפכה בעשור האחרון גם לבירת הסטודנטים של מדינת ישראל. אלפי סטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון מתגוררים בעיר ושכונות רבות הסובבות את האוניברסיטה מאוישות על ידם בדיוק כמו חזונו להפרחת הנגב של האיש שעל שמו היא נקראת. שילוב של מרחק גדול ממקום המגורים המקורי, מחירים שפויים ביחס לערי המרכז והווי חברתי וסטודנטיאלי ייחודי גורמים לסטודנטים רבים לעבור להתגורר בעיר הדרומית בצעד קיצוני שלרוב לא היה מתאפשר להם באף שלב

אחר בחיים. השוק בעיר עובד לטובת המשקיעים: דירת שלושה חדרים ממוצעת בעיר ניתן לרכוש היום במחיר של 475 אלף שקלים- מחיר דמיוני לרכישה בכל עיר אחרת במרכז. התשואה על דירה כזו בהחלט מרשימה: 2400 שקלים. מחיר מצוין לרכישה, תשואה טובה מהשכרה וקהל שוכרים פוטנציאלי גדול מעמידים את באר-שבע בראש סולם העדיפויות להשקעה.

{loadposition google0}

חיפה (אוניברסיטת חיפה והטכניון)
במקום השני ברשימת הכדאיות אנחנו מוצאים את חיפה: עיר סטודנטיאלית קלאסית בה מתגוררים אלפי סטודנטים הלומדים במוסדות רבים להשכלה גבוהה ובראשם אוניברסיטת חיפה והטכניון היוקרתי. מאפיינה של העיר הנמל דומות לבאר-שבע: מרחק רב ממרכז הארץ, מוסדות אקדמאיים נחשבים, מחירי רכישה נמוכים וביקושים גבוהים מאוד. חלוקת המגורים בעיר מפוזרת קצת יותר, אך השכונה בעלת האופי הסטודנטיאלי ביותר היא נווה שאנן הקרובה לטכניון ונהנית מגישה נוחה לתחבורה ציבורית לכיוון האוניברסיטה.בשכונה ניתן לרכוש דירות בנות 2-3 חדרים בסכום של חצי מיליון שקלים עם תשואה מוכבדת ביותר: 2,500 שקלים.

תל-אביב (אוניברסיטת תל אביב)
למרות כמות הסטודנטים הגדולה באוניברסיטת תל אביב דפוסי המגורים של רובם אינם משתנים בהתאם. תל אביב היא כמובן בירת הצעירים של מדינת ישראל, אך רבים מהם הגרים בחלקים אחרים של העיר, בטבעת הראשונה של גוש דן או באזור השרון מעדיפים להישאר בבית ההורים ולחסוך כסף רב. סטודנטים הגרים בעיר באופן עצמאי מעדיפים את מרכזה שם תעלה דירת 3 חדרים סבירה 2.3 מיליון שקלים בממוצע, אותה ניתן להשכיר ב-6,500 ש"ח בחודש. הרכישה יקרה מאוד, והתשואה לא תמיד משתלמת, אך הביקוש ורמת מחירים גבוהה צפויים להישאר עוד זמן רב. לעומת זאת, בצפון העיר, בשכונות הקרובות יותר לאוניברסיטה כמו רמת אביב, שיכון ל' ושכונות סמוכות, תעלה דירה ממוצעת 2 מיליון שקלים, אותה ניתן להשכיר במחיר ממוצע של 6,000 ש"ח. שכונת רמת אביב בה נמצאת האוניברסיטה, במיוחד בבנייני השיכונים הישנים, היא הדומה ביותר לכפר סטודנטיאלי בגוש דן אך הדיין מחירי הדיור בה גבוהים מאוד- בטח ביחס לאוניברסיטאות גדולות בערים אחרות.

ירושלים (האוניברסיטה העברית)
השקעה טובה ומוצלחת במחיר ביניים בין באר-שבע וחיפה לעומת ת"א היא ירושלים. דירת שלושה חדרים בקרית יובל, הנמצאת דקות נסיעה ספורות מהאוניברסיטה העברית נמכרת היום בכ-מיליון שקלים. מבצעים ממשלתיים ומאמצים של העירייה למתג את ירושלים כעיר סטודנטיאלית על שלל מוסדות הלימוד בה מניבות פרי והביקושים בעיר עולים. דירה כזו ניתן להשכיר במחיר של 3200 שקלים בחודש- תשואה יפה ביחס להשקעה.

רחובות (מכון ויצמן)
מכון ויצמן הוא אחד הנכסים הבולטים של רחובות, ורוב הסטודנטים הלומדים במרכז ומתגוררים בעיר מעדיפים לעשות זאת לרוב במרכז העיר. במרכז רחובות מוצעות למכירה דירות שלושה חדרים במחיר ממוצע של 950,000 ש"ח אותן ניתן להשכיר במחיר ממוצע של 3,500₪- תשואה טובה עוד יותר מהשוק הירושלמי. אך עם זאת הביקושים בעיר נמוכים מירושלים והסיכון עלול להיות גדול מעט יותר.

רמת-גן (בר אילן) 
באזורים הקרובים לאוניברסיטת בר אילן כמו שכונת עמידר, רחוב הירדן ושכונת גני ערמונים ברמת גן ניתן להשיג כיום דירת 3 חדרים בכ-1.3 מיליון. אומנם רמת גן ואזור הבקעה נחשב למנומנם ולא אטרקטיבי במיוחד לסטודנטים אך רמת הביקושים הגבוהה והקרבה בכל זאת לתל אביב אך במחירים שפויים מעמידה את מחירי השכירות באזור על 3,400 ש"ח בממוצע לדירת שלושה חדרים.

אריאל (המרכז האוניברסיטאי)
העיר אריאל, מעבר לקו הירוק נמצאת במגמת התפתחות נרחבת ומחירי הדיור בה בהחלט צפויים לעלות- בהתאם כמובן לשקט ביטחוני. בעיר ניתן לרכוש כיום דירת 3 חדרים ממוצעת במחיר 750,000 ש"ח, אותה ניתן להשכיר ב- 3000 ש"ח. עסקה לא רעה בכלל, בהתחשב שהמחירים עוד יעלו בעתיד.

הנתונים נמסרו על  ידי רשף נכסים

{loadposition google02}