.‬
‫ראש העיריה יהודה בן חמו הנחה את מהנדס העיר ארז אייזנר להוציא צווי הפסקת עבודה לחברות הבניה‬ ‫"מאליבו" ו"דניה סיבוס" בשכונות הירוקות בעקבות חריגה מהתקנות למניעת מפגעים (מניעת רעש) והפרת‬ ‫התנאים להיתר הבניה בשכונות הירוקות.‬ ‫כידוע, השכונות הירוקות בכפר סבא בתנופת בניה מאסיבית, כאשר אכלוס השכונה הולך וגדל.

על פי הודעת העיריה, חברות הבניה‬ ‫"מאליבו" ו"דניה סיבוס "הנמצאות בעצומן של מספר פרוייקטי בניה בשכונות הפרו את התנאים להיתר הבניה‬ ‫וחרגו באופן משמעותי משעות העבודה המותרות בחוק. עקב כך הנחה ראש העיר יהודה בן חמו את מהנדס‬ ‫הרשות ארז אייזנר להוציא במיידי צווי הפסקת עבודה ולבצע בירור מקיף כולל קבלת התחייבות היזמים לעבודה‬ ‫בהתאם לשעות המותרות בחוק.‬

‫לדברי יהודה בן חמו ראש העיר: " הפרות אלו מהוות סכנה בטיחות ממשית לדיירי הבתים הגרים בשכונה, מטרדי רעש‬ ‫בשעות לא סבירות ואף פוגעות באופן משמעותי בחיי התושבים הגרים בסמוך. אני רואה את הפרות אלו בחומרה‬ ‫רבה ולכן הנחתי במיידית את מהנדס העיר לטפל בתופעה. מדיניות הערייה היא אפס סובלנות לפגיעה באיכות חיי‬ התושב".

‫חברת דניה בונה כ-150 יח"ד בשלושה אתרים שונים בשכונה הדרומית הקרויה כ"ס 60, חברת מאליבו בונה כ-200 ‫יח"ד בשכונה הצפונית הקרויה כ"ס 80 והבניה אמורה להסתיים ככל הנראה בשלהי 2014.‬

על פי גורם בעיריית כפר סבא על פי חוק שעות העבודה יש לבצע עבודות בניה בין השעות שבע בבוקר עד שבע בערב. לדברי הגורם, מבדיקת העיריה ותלונות תושבים נמצא כי חברות אלו‬ ‫חרגו באופן שיטתי מההנחיות תוך עבודה בשעות מאוחרות ביותר. החברות הזמינו יציקות אחר הצהריים כאשר ביצוע‬ ‫היציקה גלש לשעות הערב והלילה. הדבר גרם למטרד, משאיות בטון נסעו בתוך השכונה, הרעש היה בלתי נסבל,‬‫צעקות של פועלים, משאית הבטון ממונעת ברעשים בלתי נסבלים. פקחי העירייה ביקשו להפסיק כולל מתן דוחות‬ ‫אך החברות לא נענו. בנוסף נשלחו מכתבי אזהרה לחברות הבניה.‬ ‫יש לציין כי עד למתן הצוו ניתנו דוחות ממחלקת הפיקוח העירוני (מאליבו קיבלו 15 דוחות ודניה סיבוס 10 דוחות) ‫אך מכיוון שלא נענו, הוצאו הצווים.‬

‫בשכונות הירוקות בכפר סבא מתוכננות להיבנות 5000 יח"ד בגודל דירה ממוצע של 107 מ"ר וכן 150,000 מ"ר תעסוקה, בסמוך‬ ‫למחלף .השכונות מתוכננות על שטח של כ- 1350 דונמים, מתוכם, ההקצאה לשטחים ירוקים היא של 417 דונם. ‫סך עלות הפיתוח בשכונות הירוקות נאמדת בכ 400 מיליון שקל, עד כה בוצעו מרבית התשתיות התת- ‫קרקעיות: ביוב, תיעול, ניקוז, חשמל, תקשורת ומים, וחלק ניכר מעבודות הפיתוח: סלילת כבישים, ריצוף מדרכות‬ ‫ואבני שפה (תוך שימוש במצעים ממוחזרים), גשרי הולכי רגל, קידום הפיתוח בשצ"פים – שבילי הולכי רגל‬ ‫מגוננים, גינות ציבוריות ואזורי מתקני משחק. בימים אלו הסתיימו העבודות להטמנת קו חשמל החוצה את‬ ‫השכונות , בעלות של כ-50 מיליון שקל. לאחרונה אף הותקנו ברחבי השכונות עמודי תאורת רחוב, ופנסי תאורה‬ ‫חסכוניים מבוססי טכנולוגיית ‪ LED ‬ומחלף חדש המחבר את שדרות מנחם בגין לשכונות הירוקות, וכן, מעבר תחתי‬ ‫המאפשר מעבר חופשי בין שכונת "הזמר העברי" לשכונת "הברון מנשה".

‫לדברי יהודה בן חמו ראש העיר: " הפרות אלו מהוות סכנה בטיחות ממשית לדיירי הבתים הגרים בשכונה, מטרדי רעש‬ ‫בשעות לא סבירות ואף פוגעות באופן משמעותי בחיי התושבים הגרים בסמוך. אני רואה את הפרות אלו בחומרה‬ ‫רבה ולכן הנחתי במיידית את מהנדס העיר לטפל בתופעה. מדיניות הערייה היא אפס סובלנות לפגיעה באיכות חיי‬ התושב".

אמיר נחום, מנכ"ל מליבו, מסר " לחברות הבנייה ולתושבי כפר סבא אינטרס משותף: לסיים את הבנייה בזמן הקצר ביותר תוך הקפדה על בטיחות מקסימאלית ורעש סביבתי מינימאלי. לצערנו, מחסור בכוח אדם גורם לעיתים לעובדים באתרים להמשיך בעבודות הבנייה עד השעה 19:00 בערב וזאת מאחר שישנן עבודות שאי אפשר להפסיקן באמצע ביצוען. בנוסף, עומסי התנועה הכבדים הקיימים בסמוך לפרוייקט מכבידים על רציפות עבודת הבנייה ואספקת חומרי הגלם. עריית כפר סבא מתעלמת מכלל ההיבטים של עבודות בנייה ומתרכזת בצורה פופוליסטית בתלונות של שכנים לגבי רעש. ראוי לציין, כי צווי הפסקת העבודה שמוציאה העירייה עלולים לגרום לקבלנים בעתיד לתמחר פרויקטים בכפר סבא במחירים גבוהים בכ- 20-30 אחוז בהשוואה למחירים שהיו מקובלים עד כה, מתוך הנחה שהעבודות בעיר נמשכות מעבר לרצוי". 

מחברת דניה סיבוס נמסר: אין תגובה.

{loadposition google02}