זאת לצד נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, המעידים על גידול במכירות דירות חדשות ומגמה של עליית מחירים.

מהסקירה עולה כי כפר סבא רשמה עליה של 2 אחוז ברבעון השני של השנה. עליה בשיעור דומה נרשמה גם ביחס לרבעון השני של 2011. עוד עולה מהסקירה כי עליות במחירי דירות חדשות חלו ברבעון השני גם ב-10 ערים נוספות, מבין 16 הערים שנבדקו בידי השמאי. בין הערים: תל אביב, אילת, ירושלים, כפר סבא, נתניה ועוד. יצוין כי תל אביב מובילה עם עליה של 6 אחוזים, אחריה אילת ומודיעין עם עליה של 5 אחוזים וחיפה עם עליה של 4 אחוזים. אחת השכונות הגדולות הנבנות בימים אלה באזור המרכז היא כפר סבא הירוקה

כך למשל, בפרויקט ECO כפר סבא, המשווק בידי חברת א. זיתוני בשכונת כפר סבא הירוקה, נמכרו בחודשים ינואר עד מרץ דירות 4 חדרים במחיר שהחל ב-1.650 מיליון שקל, ואילו בחודשים אפריל עד יוני נמכרו דירות אלה במחיר שהחל ב-1.700 מיליון שקל.
לדברי אבי זיתוני, מנכ"ל חברת הבניה א. זיתוני, "הפתיחות והנכונות לבניה לגובה בעיר, שינו במידה מסוימת את שוק הנדל"ן בה. הרוכשים, בהם זוגות ומשפחות צעירות, הבינו כי אין תוצאות למחאה החברתית מהקיץ אשתקד והחליטו לרדת מהגדר. הדבר הוביל לעליה בביקושים לדירות חדשות בעיר ולעליית מחירים מתונה".

שמאי המקרקעין והיזם איל גלעד, הבעלים של "גלעד את ענת" הבונה את פרויקט View בשכונה הירוקה בכפר-סבא, אומר כי המגמה של עלייה הייתה ועדיין בלתי נמנעת וזה משתי סיבות עיקריות: האחת, מחירי הקרקע הגבוהים. שתיים, מחסור בהתחלות בנייה ביחס view18912לביקושים הגבוהים. גלעד צופה כי מגמה זו של תיקון מחירים כלפי מעלה כפי שהיתה ברבעון האחרון עשויה אף להתחזק בשנה הקרובה בשיעור של 3-6 אחוזים, תלוי באזור ומדווח כי באנגלית)VIEW בחודשים האחרונים שווקו בפרויקט וויו 9 דירות כשרוב החוזים נחתמו בחודשיים האחרונים יוני-יולי, במחיר כולל של כ- 18 מיליון שקל. בין העסקאות שבוצעו: דירת דופלקס יוקרתית בקומה השישית, בת 6 חדרים הכוללת 200 מ"ר בתוספת מרפסת גדולה של 70 מ"ר, נמכרה ב-3 מיליון ו-60 אלף שקל לזוג עצמאיים מרעננה השכנה, דירת 4 חדרים בשטח 104 מ"ר בתוספת 14 מ"ר מרפסת הממוקמת בקומה חמישית, נמכרה למשפרי דיור כפר-סבאים במיליון ו-670 אלף שקל, דירת 4 חדרים נוספת בקומה 7 נמכרה במיליון ו-700 אלף שקל ודירת 5 חדרים 132 מ"ר + מרפסת בשטח 13 מ"ר בקומה 5 נמכרה במיליון ו-990 אלף שקל לזוג תל-אביבי.

גם חברות נדל"ן נוספות מדווחות על התאוששות, כך לדוגמא זאב מילנר מנכ"ל חברת י.זילברמינץ אומר כי מורגשת התעוררות בחודשיים האחרונים ברכישת דירות בשלושת הפרוייקטים שהחברה משווקת, זאת לעומת שני רבעונים קודמים בהם עמד קצב המכירות על מחצית מזה האחרון. כך למשל, מדווח מילנר בפרויקט "פעמוני החורש" ביישוב הכפרי צור-יצחק נמכרה דירת 4 חדרים בשטח של כ- 114 מ"ר בקומה 5 עם מרפסת גדולה במחיר של 1,150,000 שקל. 

גם דודו תבור, מנכ"ל ומבעלי חברת "אדירים" מהוד-השרון מדווח על עסקאות אחרונות שבוצעו במהלך חודש יולי: בפרויקט "אדירים בהדר" נמכרה דירת גן בשטח של כ-160 מ"ר בנוי בתוספת גינה בשטח של כ-60-150 מ"ר בכ-2.8 מיליון שקל לזוג מהוד-השרון שעבר מפנטהאוז לדירת הגן. במגדל "חבצלת השרון" שהחברה בונה במתחם 1200 בהוד-השרון, נמכרה דירת 5.5 חדרים בשטח 169 מ"ר + 23 מ"ר מרפסת, הממוקמת בקומה 11 ב-2.765 מיליון שקל לזוג משפרי דיור מרמת-השרון.

{loadposition google02}