בן דור מתח ביקורת על ההתנהלות הכלכלית של הציבור בישראל: "הישראלי ילך לקבל חוות דעת שנייה, למה כשהוא צריך משכנתא הוא לא ילך לאיש מקצוע לשמוע ממנו? אנשים חוזרים למקום הפשע ולא לומדים לקח. הבנקים מנצלים את הציבור כי הוא טיפש, אנשים לא עושים מחקר שווקים. חינוך פיננסי יותר חשוב מכמה שיעורים אחרים- איך להתמודד בבנק, מול סוכן הביטוח, השירות בארץ הוא קלוקל. אני מייעץ להמון אנשים המון שנים, ורואה שהציבור הישראלי לא מבין בנושאים כלכליים, אנשים לא מתנהגים בצורה תבונית".

הוא התייחס לשאלה האם לדעתו גוש היורו יחזיק מעמד: "באירופה יש 16-17 מדינות עם תרבויות שונות- עצלות ביוון, יותר חריצות בגרמניה. ולכן גם חוקים שונים, וזאת בעיה. זה כמו מגדל בבל, שאין למדינות תקשורת אחת עם השנייה והן לא מתחשבת בשנייה".

על סטנלי פישר אמר בן דור: "אני אוהב אותו, את הרוגע שלו, את המוניטין שהוא השרה בעולם, הוא גם משרה ביטחון, מקצוען "פר-אקסלנס". אנשים שאני פוגש בכנסים בעולם אומרים שפישר הוא נכס בלתי רגיל למדינת ישראל".

בנוגע לשוק הנדל"ן אמר בן דור : "הדירות בישראל הגיעו לשיא ובהחלט מתפתחת פה בועה, לא יכול להיות שדירה בת"א תעלה כמו דירה במנהטן".

עם זאת הוא ציין לשבח את התנהלות ממשלות ישראל ב-15 השנים האחרונות: "ממשלות ישראל ב-15 שנים האחרונות עשו עבודה יפה בתחום הכלכלי. לפני 12 שנה, הלוואה ל-10 שנים, עם ריבית של 4.7 אחוז צמודה למדד-נחשבה לטובה. כיום הלוואה ל-30 שנה ניתנת עם ריבית של 3 אחוז צמודה למדד. התשלום החודשי על המשכנתא הרבה יותר מתון מפעם וזה בזכות הלוואות זולות ובזכות החוסן הכלכלי שלנו".

צילום יחסי ציבור

{loadposition google02}