הפרוייקט, בהיקף של 900,000 מ"ר בנוי ובשווי כולל של כ 6-7 מיליארד שקל, יאכלס כ-5000 דיירים שיגורו בכ-1,200 דירות שיתפרשו על 19 מגדלים, יספק 15,000 מקומות עבודה וצפוי למשוך עשרות אלפי מבקרים ביום

.מתחם המגורים יוקם על פי מודל חדש - "הקהילה החכמה"-קהילה חופשית ומאוגדת עם בסיס כלכלי משפטי וארגוני להשגת יתרון בתחומי השכלה בריאות וספורט

 

"העיר החדשה" של דרור הלוי, וחברת נצבא, חשפו בפני מאות אנשי משק וכלכלה את תכנונו של פרוייקט המגורים, הבילוי, הפנאי והמסחר הגדול מסוגו בישראל שיבנה בצפון ראש העין, ואת המודל על פיו יוקם. פרוייקט "העיר החדשה" ישתרע על שטח של כ-1,000 דונם, מתוכם 300 דונם של שטחים ירוקים. היקף הבניה הכולל צפוי לעמוד על כ-900,000 מ"ר. פרוייקט הענק החדש יבנה על שטח של מפעלי תחנות שזכתה בו במכרז של המנהל. השטח הכולל מורכב משני מתחמים ומשתי תב"עות צמודות ומאושרות. על פי הנתונים שחשפה היום החברה, באירוע שהתקיים ב"וילה" בגני התערוכה, אזור המגורים צפוי לאכלס כ-5,000 דיירים שיגורו בכ- 1200 דירות שיתפרשו על 19 מגדלים. שוויו הכספי של הפרוייקט מוערך בכ 6-7 מיליארד שקל והיקף המבקרים במתחם המשרדים והמסחר צפוי לעמוד על עשרות אלפי מבקרים ביום.

 

באירוע ציין דרור הלוי, יו"ר העיר החדשה, כי מיום הקמתה יצגה החברה את הרוכשים, נתנה מענה לצרכיהם והשיגה ביחד איתם יתרונות כלכליים וחברתיים. הקו המוביל של החברה היה לנתח את צרכי הרוכשים, לבחון את האלטרנטיבות השונות בשוק ולהקים את הפרוייקט המתאים. זאת במטרה ליצור מציאות חדשה, מציאות שתשפיע לא רק על הצדדים הטכניים כמו מחיר ומפרט אלא גם על איכות האוכלוסיה בפרוייקט ובסביבתו. זאת במקום להתאים את צרכי הרוכשים למציאות קיימת.

 

{loadposition google03}

 

כעת, החברה עושה צעד גדול קדימה ומציגה מודל חדש. מודל "הקהילה החכמה". מודל שפותח לאחר לימוד וניתוח מעמיק של צרכי הקהל אותו מייצגת החברה ואשר נותן מענה כולל לרקמת החיים של הזוגות והמשפחות הצעירות. על פי המודל, אוכלוסיית הפרוייקט תפעל כקהילה חופשית ומאוגדת עם בסיס כלכלי משפטי וארגוני להשגת יתרון בתחומי השכלה בריאות וספורט. בכוחה של הקהילה יהיה להשפיע לא רק על המחיר, אלא גם על החינוך, התרבות, אזור המגורים הכולל, הצרכים הקהילתיים, הביטחון האישי והבטיחות. כוחה של הקהילה ימוסד בתקנון מפורט והפרויקט כולו ילווה ע"י וועדת היגוי שתכלול בכירים בתחומי החברה, המשק והאקדמיה.

 

על פי המודל, יוקמו במתחם המגורים מוסדות קהילתיים ומרכזי נוער, והחברה תסייע במימון הראשוני של הפעילות. בנוסף, המתחם יקיים שיתופי פעולה עם גופים מובילים בתחומי ההיי-טק האקדמיה, הספורט והבריאות.

 

על פי תכנון הפרוייקט, היקף השטחים הירוקים במתחם המגורים יעמוד על למעלה מ-100 דונם המהווים למעלה משליש משטחי הפרוייקט כולו. דגש רב ניתן על הפיתוח הסביבתי. במרכז הפרוייקט יוקם פארק מרכזי באורך של כחצי קילומטר ובהיקף של כ-40 דונם שיכלול שילוב של מדשאות, אלמנטים של מים, דקים, פרגולות ופינות ישיבה ומשחק. בנוסף, בהתאם למודל "הקהילה החכמה", מתחם המגורים יכלול מרכז ספורט ובריאות, מרכז ידע ומתחם תנועות נוער, גני ילדים ובתי ספר.

 

אזור המגורים יכלול 19 בניינים ב-7 טיפוסים שונים ובמגוון רחב מאוד של למעלה מ-100 דגמי דירות שיאפשרו התאמה אישית להעדפות הרוכשים. הדירות שיוצעו למכירה בפרוייקט יהיו בנות 3-4-5 חדרים וכן פנטהאוזים ודירות גן. מרבית הדירות בפרוייקט יהיו דירות גדולות. כ-150 דירות במתחם יהיו דירות מיוחדות (פנטהאוזים, דירות גן ודירות מדורגות). הפרוייקט תוכנן כך שיהיה בטוח לתנועת ילדים. המעבר בכל המתחם יהיה ללא חציית כבישים. כל החניות בפרוייקט וכן פינוי האשפה יהיו תת קרקעיים.

 

המתחם המסחרי בפרוייקט יחולק למתחמי משנה ויכלול בנייני משרדים מודרניים, אזורי מסחר וחנויות, אזור תרבות ופנאי הכולל בתי קולנוע, מרכז תרבות, גלריות וכן מתחם הכולל קמפוס אקדמי. אזור החנויות, שיבנה בסגנון אירופאי קלאסי, יחולק למתחמים פתוחים שונים על פי תחומי פעילותן של החנויות שיפעלו בהם: אלקטרוניקה, אופנה, מוצרי מזון וכדומה.

 

המתחם כולו תוכנן על ידי אדריכל הצמרת משה צור. עיצוב השטחים הציבוריים, לובי הבניינים, הגנים והפארקים יעשה ע"י מעצב העל אלכס מיטליס. צור ומיטליס, הנמנים על אדריכלי הצמרת של ישראל, אחראיים על תכנונם של מגדלי יוקרה ובתים לאלפיון העליון, ובכללם גם פרוייקט "אסותא באוהאוס וילג' " של "העיר החדשה", בו רכשו דירות בכירי המשק. יועץ נוסף לפרוייקט הוא משרד האדריכלים האמריקאי הבינ"ל ELKKUS-MANFREDI ARCHITECTS מבוסטון שטיפל גם במתחם המסחר והבילוי. תחילת שיווקו של הפרוייקט צפוי בחודשים הקרובים.

 

הדמיות: ויו פוינט

 

{loadposition google02}