המיזם המשותף הינו חלק מפרויקט פיתוח העיר העתיקה בבאר שבע.

 

במסגרת המיזם המשותף, כ 50 סטודנטים יתגוררו בבניין דירות בן 4 קומות ששופץ והותאם במיוחד לפרויקט. כל סטודנט ישלם שכר דירה בסך 650 שקל ויקבל מענק חודשי במימון המשרד לפיתוח הנגב והגליל  ועיריית ב"ש בסך 500 שקל. בסך הכול ישלם כל סטודנט שכר דירה בסך 150 שקלים בלבד.

 

{loadposition google03}

 

המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום: "ההחלטה על תמיכה וסיוע בשכר דירה תמשוך צעירים להתגורר בעיר העתיקה כחלק מפיתוחה וחיזוקה. הסטודנטים מזרימים דם חדש לעיר ולישובים בהם הם מתגוררים. ראינו את השינוי האדיר שמחוללים צעירים בערים נוספות בארץ והחלטה זו תביא לשינוי ורענון גם עבור העיר העתיקה בבאר שבע. סטודנטים וצעירים הינם נדבך חשוב ומשמעותי בדרך אל הגשמת החזון שהצבתי של הבאת 300,000 מתיישבים נוספים לנגב כבר בעשור הקרוב. אנו פועלים להשארת הצעירים בעיר עם תום לימודיהם ומובילים פרויקטים ומיזמים אשר יביאו את הסטודנטים לבנות בנגב את עתידם ולהקים את משפחתם. פרויקט זה מצטרף לשורה של פרויקטים שאנו מובילים ויוזמים בנגב בכל תחומי החיים, חינוך, תעסוקה, תשתיות, תרבות ופנאי, על מנת לחזק את האוכלוסיה הקיימת ולמשוך תושבים נוספים".

 

ד"ר אבשלום דנוך, ראש המנהל האקדמי במכללה אמר הבוקר כי פרויקט המגורים בעיר העתיקה הינו ייחודי לסטודנטים הלומדים במכללה: "מכללת סמי שמעון שמה לה בראש סדר העדיפויות את טובת ציבור הלומדים במכללה ולכן פנתה לעיריית באר שבע במטרה להמציא דיור בר השגה עבור הסטודנטים. בשונה ממוסדות אקדמאים אחרים בהם סטודנטים שוכרים בעצמם דירות ברחבי העיר העתיקה, מכללת סמי שמעון פנתה יחד עם עיריית באר שבע ליזם פרטי במטרה להקצות מתחם מגורים משותף לסטודנטים מהמכללה ובכך לשמור על צביון מגורים סטודנטיאלי במרחב בעירוני". עוד הוסיף דנוך כי במסגרת השלב הראשון של המיזם יתגוררו בדירות סטודנטים אלו, סטודנטים מתכנית "עתידים" בצה"ל, להכשרה אקדמית של חיילים ישתלבו בסיום התואר ביחידות הטכנולוגיות המובחרות בצה"ל. מהמכללה נמסר כי במידה והפרויקט יצליח, תישקל האפשרות להרחיב את הפרויקט למוקדים נוספים בעיר העתיקה וקהלי סטודנטים נוספים.

 

 הסטודנטים למכללת סמי שמעון שיעברו להתגורר בעיר העתיקה יובילו פעילויות חברתיות תרבותיות להחייאת העיר העתיקה, במטרה להפוך אותה למוקד משיכה תרבותי עבור כל תושבי הנגב ובמטרה למשוך צעירים נוספים לעבור להתגורר שם.

 

ההחלטה למענק של 500 שקל , התקבלה בהמשך להחלטת הממשלה מיום 13/8/2009, להמשיך את פיתוח העיר העתיקה בבאר שבע במסגרת מדיניות הממשלה לפתח את אזור הנגב ולשפר את איכות החיים בו.

הקריטריונים לקבלת מענק שכר הדירה יקבעו על ידי צוות המשותף למשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הנגב ועיריית באר שבע. קריטריונים אלה יכללו מצב סוציו-אקונומי של הסטודנט ומשפחתו, הצטיינות אקדמית, מעורבות חברתית ושנת הלימודים.

 

בשנים האחרונות הקצתה הממשלה 18 מיליון שקל לפיתוח העיר העתיקה בבאר שבע מתוך מטרה להפוך את המתחם למרכז חיים עבור צעירים ולרווחת התושבים הוותיקים במקום. המטרה המרכזית שעומדת בבסיס החלטה זו והחלטות דומות בעבר היא להפוך את העיר העתיקה בבאר שבע למוקד משיכה תיירותי, מרכז תרבות בילוי ופנאי עבור כל תושבי הנגב. 

 

{loadposition google02}