על פי הנתונים, בכפר סבא הוחל בבנייתן של 337 יח"ד חדשות לעומת 493 יח"ד בתקופה המקבילה אשתקד – מדובר בירידה של 31 אחוז. בנתניה כמות הדירות החדשות שהוחל בבנייתן ירדה בכ-16 אחוז ל-503 יח"ד. בהוד השרון חלה ירידה של כ-25 אחוז ל-332 יח"ד שבנייתן החלה. יש לציין כי באותה תקופה בדיוק חל זינוק של 112 אחוז במכירת דירות בהוד השרון ל-272 יח"ד.

 

לדברי שרה אילין, סמנכ"לית השיווק של חברת שרביב, המשווקת את פרויקט השרון העליון "הוד השרון נהנית מביקושים רבים בשנה האחרונה הן של זוגות צעירים והן של משפרי דיור. רק בפרויקט של חברת שרביב נמכרו מעל 95 דירות. הירידה החדה בהתחלות בנייה יחד עם המשך הביקושים הרבים עלולה לגרום כבר בטווח הקרוב למחסור גדול מאוד של דירות חדשות שתוביל מן הסתם לעליות מחירים". יש לציין כי פרויקט השרון העליון כולל סך הכל 128 יח"ד ובניית הפרויקט נמצא בשלבים מתקדמים.

 

{loadposition google03}

 

כיום רוב הבנייה בהוד השרון נמצאת כיום במתחם 1200 בין רחוב סוקולוב לכפר מל"ל. מדובר בשטח של 300 דונם עליו ייבנו כ-2,300 יח"ד. עם זאת, על פי ידיעות שפורסמו לאחרונה בעיתונות, חברות שעוד לא התחילו לבנות במתחם יאלצו לחכות עד שדרוג התשתיות באזור.

 

על פי התב"ע, כדי להוציא היתר בנייה לפרויקטים נוספים, יש לשפר ולשדרג את מערכות הכבישים במקום על מנת שתוכל לשאת בעומסי התנועה שתיצור הבנייה החדשה. בין השאר מדובר על הרחבת רחוב סוקולוב ותוספת נתיב ביציאה מצומת כפר סבא לדרך הטייסים שנהפכה לכביש 531. עד שהתנאים לא יתממשו ועדות התכנון לא יוכלו להוציא היתרים נוספים.

 

גם כבר סבא סובלת מירידה בהתחלות הבנייה ועלייה בביקושים. לדברי אבי זיתוני, מנכ"ל חברת א. זיתוני הבונה את פרויקט ECO כפר סבא ו-ECO הוד השרון "כיום לא נותרו כמעט קרקעות בשכונה הירוקה בכפר סבא. לדעתי דווקא היום שכולם מדברים על האטה במכירות, צריך להסתכל קדימה ליום שאחרי ולמנוע גל חדש של עליות מחירים".

 

לדברי זיתוני, "דווקא ביחס לנתונים הטובים בכל הארץ, הנתונים באזור השרון מדאיגים מכיוון שאזור השרון סיפק המון יח"ד בשנים האחרונות ועכשיו אנחנו רואים מצד אחד הרבה פחות קרקעות זמינות לבנייה ומצד שני אין מכרזים".

 

צילום: יחסי ציבור

 

{loadposition google02}