פרויקט איילנד הינו מגדל יוקרה יוצא דופן, בן 30 קומות על חוף ימה של נתניה הכולל 195 סוויטות מלונאיות ויחידות נופש. הפרויקט שהוקם על ידי חברת בריגה כולל שדרת חנויות יוקרה, חוף צמוד, בית קפה, חדר כושר וספא, לאונג' עסקים, בית כנסת ועוד.

 

מבחינה אדריכלית מדובר בפרויקט יותר דופן. משרד האדריכל פייגין תכנן את בניית המלון כך שלא יסתיר את הנוף לים לבניינים הנמצאים ממזרח למלון. בנוסף, המגדל צופה באלומיניום מיוחד שמצד אחד שומר על צבעו הלבן והבוהק לאורך זמן ומצד שני מונע מהמליחות של הים לפגוע בבניין. כדי להילחם במצוק הכורכר המתפורר, החברה הקימה (על חשבונה) קיר תומך בטכנולוגיה מיוחדת לאורך המצוק.

 

{loadposition google03}

 

לדברי יעקב בריגה, מנכ"ל ובעלים של החברה "השקענו המון מחשבה, כדי להפוך את המלון הגבוה בישראל לפנינה בנופה האורבני של נתניה. ההשקעה הייתה בכל הרבדים, החל מעיצובו המיוחד המשתלב בצורה מושלמת עם הנוף, דרך בחירת חומרי הגלם ורמת הגימור היוקרתית. אני גאה להביא לנתניה צוות שופטים מבכירי ענף הנדל"ן, שיתרשמו מהפרויקט ומהטיילת המדהימה הסמוכה אשר הוקמה ביוזמת העירייה".

 פרס המצויינות בבנייה בינה תחרות המתקיימת מידי שנה על ידי התאחדות הקבלנים. השנה משתתפים בתחרות כ-30 חברות מהגדולות בישראל. במסגרת התחרות 14 שופטים יגיעו לפרויקט איילנד ויעניקו לו ניקוד על פי קריטריונים כמו איכות הבנייה, תכנון וביצוע והתייחסות לסביבה ועוד. חבר השופטים מורכב מנציגים של משרד השיכון, המשרד להגנת הסביבה, משרד ראש הממשלה, איגוד המהנדסים, מכון התקנים והתאחדות הקבלנים.

 

{loadposition google02}