חברת טמבור השלימה בימים אלה את רכישת מלוא הבעלות בחברת "גבס גשר" מידי קיבוץ גשר. בשנת 2006 רכשה טמבור את השליטה בגבס גשר תמורת 2.4 מיליון שקלים עבור 51% מפעילות החברה, ובימים אלה היא משלימה את הרכישה לכדי בעלות מלאה, בהיקף נוסף של 16.5 מיליון שקלים.

חברת גבס גשר מייצרת ומשווקת טיח גבס ומוצרי גמר בתחום הבנייה. המפעל הממוקם בקיבוץ גשר נוסד בשנת 1950 ומעסיק כ- 25 עובדים. מוצרי הטיח של טמבור המיוצרים בגבס גשר הם מהנמכרים ביותר בישראל ונמצאים בחלק נכבד מאתרי הבנייה ברחבי הארץ. מאז רכשה טמבור את חברת גבס גשר צמחה פעילות החברה בלמעלה מ-400% והחברה עברה מהפסד נקי לרווחיות .

מהלך זה מצטרף להודעתה האחרונה של טמבור על רכישת חברת הצבע האיטלקית Zetagi, המתמחה בייצור צבעים לתחום התעשייה.tambour30319a

לדברי מיכה שרייר, מנכ"ל קבוצת טמבור: "החזון של טמבור הוא לבסס את מובילותה בישראל בתחומי הצבע, הגבס וחומרי הבנייה, וכן להרחיב את פעילות החברה מחוץ לישראל. אנו שמחים על השלמת הרכישה של מפעל גשר, אשר מחזקת את הפורטפוליו הרחב של טמבור בתחום חומרי הבנייה, ומהווה צעד נוסף בהפיכתה של טמבור לחברה מובילה בענף הבנייה בישראל".

חברת טמבור נמצאת החל מיוני 2014 בבעלותה של קבוצת האחזקות הסינגפורית "קוסטו" חברת אחזקות בתחומי הבנייה, התשתיות והאנרגיה בבעלות ירקין טטישב.