כך שלא רק נעים לעבוד בו, אלא גם נעים להביט עליו ובטח שגם לשהות בו. אי לכך יש להכיר את מאפייני המטבח המודרני, ולו כי יש להם חלק משמעותי בהשתרשות של מעמד המטבח בימינו.

שפה אחידה
יש להבדיל בין המונח "מטבחים מודרניים" אשר מתייחס לעיצוב ההפוך של המטבח הכפרי, לבין ההגדרה שמתייחסת למטבח שמשלב בין נראות מדהימה לבין פרקטיקה בשיאה, וזאת מתוך ההבנה שמטבח הנו מקום שנעים להתאגד בו ביחד, כך שבזמן שאחד מבני המשפחה מבשל, השני יושב לידו ושותה קפה ואילו השלישי קורא עיתון, כך שמדובר במרחב אחד אשר מאפשר גם וגם - גם עבודה וגם התנהלות משפחתית חברית. כיצד כל זה מתאפשר? ובכן רבות בזכות הקירות שהוסרו והמרחבים שנפתחו, כלומר המטבח כבר אינו מסתתר מאחורי הקיר, אלא ברוב הבתים המודרניים הוא מהווה המשך ישיר של פינת האוכל ואף של הסלון, כך שבין היתר כלל העיצוב צריך לדעת לשדר שפה אחידה, כאשר החוכמה היא לדעת לשמור על אותה שפה ובנוסף להעניק לכל פינה את הייחודית שראויה לה, וזאת באמצעות משחק חכם של מרקמים, צבעים וחומרים.

משחק חכם
אם אתם מבקשים דוגמה, נציין בית שניתן למצוא בריהוט הסלוני שלו עץ אגוז, ואת אותו עץ אגוז מוזכר רק בנגיעות עדינות בגימור של מגירות המטבח או של משטח העבודה, או לחלופין ניתן למצוא במרחב הסלוני חומרים בוהקים כגון זכוכית ופולימר וגם במטבח למצוא ארונות בעלי גימור זהה, אם כי עדיין ניתן למצוא צבעים שונים לצד חומריות עשירה ומגוונת. בכול אופן כיום ניתן למצוא מאפיינים של מטבח מודרני גם במטבח בעל עיצוב כפרי, וזאת כל עוד המטבח הכפרי שומר על רמה גבוהה של נוחות ופונקציונליות.

התנהלות הרמונית
אלו עוד מאפיינים ניתן למצוא כיום במגוון מטבחים מודרניים? ובכן בין היתר יש לצפות למענה ארגונומי אשר עונה על צרכים אישיים של בעלי הבית (למשל התחשבות בגובה של המדפים העליונים ובגובה של משטחי העבודה), יש לצפות מהמטבח שידע לשדר חום וביתיות גם אם הוא עשוי מחומרים יותר מנוכרים כגון נירוסטה וזכוכית, וכמובן שיש לצפות שכל דבר ימוקם באופן מחושב, כך שכלל ההתנהלות במטבח תהיה כמה שיותר הרמונית, חלקה וחכמה, עובדה שמובילה אותנו לגלות מגוון פיצ'רים חדשים שהופכים את המטבח למקום מאוד חכם. מבקשים דוגמאות? ובכן בין היתר ניתן ליהנות ממגירות נשלפות, ברזים חכמים, תנור שמשגר התראה למכשיר הנייד, שליטה מלאה על הטמפרטורה (ולו בהתאם למזג האוויר ומצב השימוש בתנורי הבישול), תוספת של מערכת שמע מינימאלית ועוד.