בשנים האחרונות, נוכח מצוקת הקרקעות הפנויות, נוטים בנייני הדירות לעלות לגובה. חריגה בנוף היא רעננה, שבה הבניינים הגבוהים ביותר שבנייתם החלה בארבע השנים האחרונות היו בני 8 קומות.

למעשה, נתוני הלמ"ס חושפים כי מרבית הבניינים שהוקמו בעיר החל משנת 2010 היו בני 4 קומות, כשלאחריהם בניינים דו-קומתיים ורק במקום השלישי בנייני בני 6 קומות, וזאת בכדי לשמור על האופי התכנוני של העיר.

חברת גיא ודורון לוי בנווה זמר בונה את הדירות בפרויקט All & More, כמו בפרויקטים האחרים שלה בגובה של שלושה מטר, במקום הממוצע 2.6-2.7 הנהוג בדירות בישראל, מה שמאפשר חופש עיצובי נרחב.

האדריכלית דליה כרמון, שנבחרה על ידי לקוחות של גיא ודורון לוי לתכנן דירות בפרויקט החברה בכפר סבא, גם בו דירות בגובה 3 מטר, מציינת כי "חיי היומיום המודרניים מציפים אותנו בגירויים כך שלמעשה רובנו סובלים מגירוי יתר חושי בכלל וויזואלי בפרט. כאשר אנו חוזרים הביתה אנחנו מחפשים דרך "להוריד הילוך" ולעיצוב סביבת המגורים שלנו תפקיד מרכזי בכך. מגמת האקלקטיות שאפיינה את השנים האחרונות ממשיכה במהותה גם השנה. שילובי ניגודים, שימוש בפרטי וינטאג' ועץ אל מול צורניות וטקסטורות מינימליסטיות הם רק חלק מהטרנד, והשאלה הנשאלת היא כיצד לתכנן חלל שיכיל את העושר והמגוון ולא יצור תחושת עומס וגירוי יתר ויזואלי, כפי שקורה פעמים רבות בבתים ובדירות. הפתרון טמון לרוב באיזון נכון של כמות ואופי הפריטים יחד עם יצירת רקע מתאים לכל ה"חגיגה". פתרון מעניין וחדש שמאפשר לייצר רקע כזה, גם בדירה סטנדרטית, מצאתי בפרויקט של גיא ודורון לוי בכפר סבא. בדירה שתכננתי גובה התקרות הוא 3 מטרים, גבוה בהרבה מהסטנדרט המקובל, וכך נוצר רקע גדול ומרשים לכל ה"רעש" הפנימי של פרטי הנגרות, ריהוט ותאורה. על ידי שימוש בצבע אחיד, טקסטורה או וילון לכל גובה הקירות נוצר חלל "מאוורר" ומאוזן ויזואלית, המשרה תחושת שקט ורוגע".

פרויקט ALL & MORE כולל 207 דירות המתפרשות על פני ארבעה בניינים בני 6-7 קומות ו-15 כניסות, עם תמהיל מגוון של דירות בנות 4, 5 ו-6 חדרים, דירות גן ודופלקסים, הכוללות חניה.

אתר שכונת נווה זמר ברעננה: www.nevezemer.co.il