מדובר בעתודה האחרונה של העיר בת-ים המצויה בדרום מערב העיר, על שפת הים במתחם הגובל עם שטחה המוניציפלי של העיר ראשון לציון.

תכנית זו הינה תכנית מפורטת שמקודמת על ידי הועדה המקומית לתכנון ולבניה בת-ים בעקבות תכנית קודמת אשר אשרה את המתחם לבניה וקודמה באמצעות עו"ד משה שוב ממשרד שוב ושות' בשם מספר אגודי מקרקעין.

התכנית שהופקדה מבצעת איחוד וחלוקה של בעלי המקרקעין בין המגרשים השונים כך שבמסגרתה מוקצה לכל בעלים זכויות במגרש/ים ספציפיים ומכאן החשיבות לפעול לקבלת ההקצאה המיטבית. בשבועיים הקרובים מסתיים המועד להגשת התנגדויות ולאחר אישורה של התוכנית יוכלו בעלי הקרקעות להתחיל ולממש את הקרקעות.

עיריית בת ים תשקיע למעלה מ- 150 מיליון שקל בפיתוח תשתיות בשכונה הדרומית בין היתר בסלילת כבישים ושבילי אופניים, בהקמת פארק ירוק רחב ידיים, בבניית מרכז מסחרי, בתי ספר, גני ילדים וקופת חולים לרווחת תושבי השכונה. כמו כן, יוקם פארק טבע עירוני על חוף הים בשטח המשתרע על פני כ- 500 דונם שם ניתן יהיה ללמוד ולחקור על הסביבה הימית, הצמחייה והחיות באזור.

במתחם הקרקע  שתוכנן על ידי משרד האדריכלים מן-שנהר מחזיקים מאות בעלי קרקע פרטיים ומספר אגודי מקרקעין שרבים מהם מיוצגים על ידי משרד עוה"ד שוב ושות'. חלקם רכשו את הקרקעות בשנות השישים ולאחר הליכים ארוכים של הפשרת הקרקעות וקידום התוכניות הם רואים כעת את פירות השקעתם. אותם רוכשים היסטוריים יקבלו על כל דונם קרקע שבבעלותם קרקע להקמת כ- 8 יחידות דיור וקרקע להקמת כ- 4 יחידות מלון בשווי מוערך בכ-6 מליון שקל.

לדברי עורך הדין שמואל שוב ואביעד שוב ממשרד עורך דין שוב ושות' המייצגים בעלי קרקעות רבים בתחום התכנית , כבר היום החלו פניות מצד חברות הבניה הגדולות ביותר בישראל המתעניינות בביצוע עסקאות קומבינציה עם בעלי הקרקעות , התאגדות וריכוז הבעלים הינה בעלת חשיבות רבה כי היא מאפשרת ריכוזם במגרשים עם הסכם שיתוף דבר שיאפשר קידום המו"מ מול החברות והגשת בקשות להיתרי בניה מייד בסמוך לאחר שתאושר התכנית.

לדברי שלומי לחיאני, ראש עיריית בת ים: "סיום שלב זה מהווה צעד חשוב בדרך למימוש הפוטנציאל שגלום בקרקע זו בראיה מטרופולינים. אני מברך את הסדרת איחוד וחלוקת המגרשים לבעלי הקרקעות בזכות הסדרת הליך זה נוכל לאפשר מענה דיור הן לתושבי העיר, הן לקהלים מחוץ לבת ים והן למשקיעים".

עוד מוסיף לחיאני כי, "בת ים נהנית מכל היתרונות האפשריים המצויים בעיר אינטנסיבית ושוקקת: קרבה למטרופולין תל אביב, נגישות לכל צירי התחבורה הראשיים בישראל ומיקום על חוף ים יפה ביותר, המספק אוויר נקי. אין ספק כי האפשרות לגור בקרבת הים, הולכת ונעלמת ועל כן השכונה החדשה מהווה הזדמנות מצוינת למגורים באיכות חיים ברמה גבוהה".

{loadposition google02}