יפעל הלוך-חזור במסלול הכולל שלוש תחנות: החאן-->> שער האשפות (סמוך לכותל המערבי)-->> הר הזיתים.

ראש העיר ניר ברקת ציין כי הרכבל ייתן מענה תחבורתי למספר ההולך ועולה של מיליוני המבקרים, התושבים והתיירים המגיעים לאורך כל ימות השנה לכותל ולעיר העתיקה, יגביר את הנגישות של התושבים לאיזור וישתלב כמענה תחבורתי משלים לקווי הרכבת הקלה הבאים שיוקמו בעיר. "מעבר להיותו של הרכבל פתרון תחבורתי הוא יהווה אטרקציה תיירותית חדשנית וייחודית ויעבור מעל נופים עוצרי נשימה והוא עתיד לחזק ולהביא לעליה נוספת בכמות התיירים המגיעים לירושלים".

הרכבל החדש יוכל להסיע כ-4000-6000 נוסעים בשעה, לעומת כ 3000 נוסעים המגיעים כיום באוטובוסים לאיזור בשעה, וזמן הנסיעה מקצה לקצה בו יארך כארבע דקות ומסלולו המתוכנן יהיה 1.6 ק"מ.

אחד היתרונות המרכזיים של הרכבל הוא זמן הקמה קצר (בניגוד לכלי לאמצעי הסעת המונים אחרים) שהקמתו לא תפגע בשגרת החיים בעיר. הוא אינו גורע נתיבים מכלי תחבורה אחרים ועלות הקמתו זולה באופן יחסי. זמני הנסיעה ברכבל קבועים והוא אמצעי תחבורה ירוק וידידותי לסביבה המפחית רעש וזיהום אוויר וחוסך פקקים המתאים לטופוגרפיה המיוחדת של האגן הדרומי של העיר העתיקה.

במהלך שנת 2012 נרשם שיא של מבקרים בעיר העתיקה בירושלים, כ-10 מיליון מבקרים (מתוכם 2.9 מיליון תיירים מחו"ל). הרכבל ייתן מענה לביקוש ההולך וגדל של תיירות באגן המזרחי והדרומי של העיר העתיקה, ובהם האתרים: אוגוסטה ויקטוריה, כנסיית העמים, מורדות הר הזיתים, עמק המלך ועיר דוד.

התכנית הנמצאת בשלבי תכנון, מקודמת על ידי עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים ומשרד התחבורה.