הגשר, שרוחבו 4.25 מטר, מיועד להולכי רגל ורוכבי אופניים והוא מחבר בין מתחם 60 למתחם 80 בשכונות הירוקות כאשר בסופו מתחבר לבית הספר הירוק, ומאפשר גישה נוחה ובטוחה לתלמידים שילמדו במקום.

משקלו של הגשר הינו כ- 60 טון וגובהו 5.25 מטר מפני הכביש. הוא עשוי מפרופילי פלדה וצינורות פלדה בקטרים שונים, ועל פי התכנון, בקרוב תשולב צמחיה מטפסת בין שלבי הגשר על מנת שייווצר מראה ירוק וטבעי שיתמזג עם סביבתו. הגשר, שהינו גדול באופן מיוחד, הובא למקום בשני חלקים שרותכו בסופו של תהליך לגוף אחד. על מנת להציב את הגשר נחסם רחוב בגין במהלך שני לילות והתנועה באזור הופנתה לנתיבים חליפיים. בסיומו של תהליך הונף הגשר על ידי שני עגורנים גדולים של חברת "מנופי אבי" שהציבו אותו על גבי קונסטרוקציה מיוחדת שהוכנה מראש.

ראש העיר יהודה בן חמו שנכח במקום בזמן הנפת הגשר אמר כי, "מדובר במבצע הנדסי מורכב, שהצריך תכנון מדוקדק ומדויק. לנוחיות התלמידים הגרים בשכונת 60 השלמנו את הקמת גשר המעבר להולכי הרגל. מדובר בגשר המיועד למעבר ברחבי שכונת הזמר begin71012aהעברי ומאפשרים הגעה בטוחה לבית הספר מבלי לחצות כבישים. הגשרים נבנו בהמשך לחזון האדריכלי במטרה לאפשר הליכה ורכיבה על אופניים, תוך חציית כבישים בטוחה. לטובת תלמידים אשר לא ישתמשו בגשרים החלטנו על הצבת 'מעבירי דרך' במעברי החצייה אשר יסייעו לתלמידים בחציית הכבישים".

אלעד קנדל מנכ"ל החברה הכלכלית המפתחת את השכונה הירוקה אמר כי "הגשר החדש המחבר בין מתחם 80 ומתחם 60 בשכונות הירוקות הינו גשר שנבנה בצורה חדשנית, מודרנית ונוחה תוך הקפדה חמורה על כל כללי הבטיחות. הגשר יאפשר הגעה בטוחה ונוחה בין חלקי השכונה הירוקה ואני מקווה כי תושבי האזור יעשו בו שימוש ראוי" .

הגשר יאפשר בעתיד גם חיבור של שכונת 60 למרכז המסחרי שבונה בימים אלה חברת רמי שבירו בכניסה הדרומית של מתחם 80. 

צילום: גור דותן

{loadposition google02}