אך כפי שאנחנו יכולים להבין, התחום של קידוחים הוא תחום נרחב ומקיף. הוא כולל מגוון רחב של עבודות, שחלקן הגדול מתבצע בשטח על ידי אנשי מקצוע וחברות מקצועיות שמחזיקים ברשותם מקדחים גדולים וחזקים, מהסוג שיכולים לפרק מבנים שלמים, סלעים, משטחים ועוד.

כולנו זוכרים את הסרט ארמגדון משנות התשעים, באותו סרט נשלח צוות של קודחים מאסדת נפט, אל החלל בשביל לקדוח אסטרואיד שאיים להגיע לכדור הארץ. גם אם מדובר בסרט מדע בדיוני בסגנון אמריקאי קלאסי, היה בסרט הזה מן האמת, במובן הזה, שעבודות קידוח בקרקע כפי שהחברים בסרט ביצעו, הן מאוד נפוצות. אנחנו יכולים לראות את זה בדמות קידוח נפט במקומות שונים בעולם, קידוחי גז שהפכו מוכרים בישראל בזכות התגליות השונות בשנים האחרונות, וכן כאמור, קידוחים שמתבצעים לצורך סלילת כבישים, מסילות ברזל, הקמה או פירוק של מבנים ועוד.

עבודות קידוחים מתבצעת כאמור על ידי צוותים מקצועיים, אלה מחזיקים ברשותם מקדיחים גדולים וחזקים. נהוג להשתמש בהם לצרכים ציבוריים ופרטיים מסוגים שונים, בהתאם לאופי העבודה בכלל והבנייה בפרט.

כיצד ולמה חשוב להזמין חברה מקצועית לצורך עבודות קידוח

בדרך כלל, מי שאחראי על הזמנת צוות מקצועי הוא הקבלן, אשר מנהל את העבודה בשטח ודואג להזמין את כל אנשי המקצוע הנדרשים, בהתאם לתקציב שעומד לצורך ביצוע הפרויקט. מן הסתם, אותם אנשי מקצוע חייבים להיות בעלי תעודה והסמכה להפעלת כלי עבודה כבדים, הם צריכים להחזיק באותם כלים ולהכיר את כללי הבטיחות בנושא.

כשאנחנו מדברים על כללי בטיחות בכל מה שקשור לעולם של קידוחים, הרי שמדובר על אופי העבודה עם המכשירים, תחום של השטח לפני תחילת העבודה, הרחקת גורמים לא רצויים מהמקום, ועוד שורה ארוכה של הפניות שמתייחסות באופן ספציפי לתהליך הקידוח עצמו, עם או בלי להתייחס לתהליכים אחרים שמתבצעים במקום.

חשוב לזכור, עבודות קידוחים הן הכרחיות לצורך ביצוע עבודות תשתית ובנייה במקומות שונים. לשם ביצוע העבודה, יש להכין את השטח לשם כך. החל מהתקנת שלטים שמלמדים שכאן מתבצעות עבודות, תחום השטח, הכנת הקרקע לקראת הקידוח, שימוש במקדחים הנכונים ועוד. תהליך ההכנה חייב להתבצע בצורה מקצועית ורצינית, שכן אם פרט אחד ממנו לא יתבצע בצורה נכונה, זה יכול לא רק לפגוע בכל התהליך, אלא עלול לגרום לאסון גדול לשטח וכן לבני אדם באזור.

במקרים נדירים, הרי שעבודה לא נכונה יכולה להביא לידי כך שהנזק יתגלה בשלב מאוחר יותר כשלא יהיה ניתן לעשות דבר בשביל לתקן אותו.