היזם, מועצת פרדס חנה בראשות חיים געש ומשרד so-architects (אדריכלים שחר לולב ועודד רוזנקיאר), מקימים בפרדס חנה גני ילדים ייחודיים, המבוססים על טכנולוגית בניה חדשנית. גן הילדים תוכנן כגן ירוק, בדגש על מקדם תרמי גבוה המבוצע בתבניות ESB לבניה חוסכת אנרגיה. מהירות הבניה התאפשרה הודות לשימוש בתבניות המורכבות ביעילות ובמהירות, כשבתווך שבין שתי דפנות התבנית יוצקים בטון. לאחר היציקה נשארות התבניות כחלק מהקיר ומהוות את מערכת הבידוד עליה מבוצעות עבודות הגמר החיצוני והפנימי.

לדברי האדריכל שחר לולב, מתכנן הפרויקט, "שיטת הבניה מאוד מדויקת ומאוד מהירה והמרחק בין הקו המשורטט לקיר שנבנה הוא מאוד קצר. יתרונות השיטה הם בהיותה בניה אקולוגית וברת קיימא, מהירות הבניה וניקיון אתר הבניה כשלעצמו אקולוגי, ויתרון בולט הוא הבידוד התרמי שקיים בערכים מאוד גבוהים".

ESB נחשבת כיום לטכנולוגית בניה ירוקה אשר נותנת מענה לדרישה להתייעלות אנרגטית במבנים כמו גם למהירות הבניה. הבידוד התרמי מבוצע בכל חלקי מעטפת הבית (גג, קירות ופתחים), ומהווה מרכיב עיקרי בשימור האנרגיה ובחיסכון בחשמל. הקירות החיצוניים מוקמים על ידי תבניות מוכנות הנותרות קבועות במבנה ומאפשרים שמירה על נוחות תרמית גבוהה וטמפרטורה יציבה בבית לאורך כל השנה, תוך שימוש מינימלי במערכות החימום והקירור.

הרכבו הייחודי של קיר בטון הבנוי בתבניות ESB מציע איכויות של בידוד משולב במסה תרמית המביאים להתייעלות אנרגטית מהותית. טכנולוגית ESB מיושמת בבניה חדשה ונותנת מענה איכותי לפרויקטים של תמ"א 38 .

"מדובר על חיסכון של 9%-15% בעלות השלד", מספר אסיל יונס, קבלן הפרויקט. "עיקר החיסכון נובע משילוב של בניית שלד ושל מבנה מחופה אבן במהלך אחד. מדובר בפתרון בניה ירוק ביותר, ואין אפילו שאריות חומר במקום, משום שהן נאספות למחזור". לדבריו, כשהתחיל לבנות בשיטה זו צוות העובדים שלו ביצע את העבודה בתוך כשבועיים, וכעת כשהוכשר צוות העובדים, משך העבודה התקצר ל-4 ימים למבנה. "הפרוייקט מוכיח כי יזמים וקבלנים יכולים להוזיל את מחירי הדירות ולהגדיל את איכויות הבניה, טכנולוגיות בניה ירוקות כגוןESB יהוו את אבן הבסיס להשרדות חברות הבניה הקטנות".

לדברי אילן ליאור, ממפתחי השיטה ומנהל ESB: "בניה מהירה ויעילה הנה דרישה מהותית ובסיסית המוצגת כיום לכל העוסקים במלאכת הבניה. יש רצון להעמיד מבנים במהירות, הן לטובת הצרכנים והן במטרה לחסוך בעלויות כספיות. הצורך קיים באופן מובהק בתחום גני הילדים, על רקע כניסתו לתוקף של חוק חינוך חובה, אשר הביא לדרישה ולצורך גדול בגני ילדים נוספים בכל רחבי הארץ. יתרונות העבודה בESB ללא ספק עונים על דרישה זו, לצד יתרונות בולטים נוספים כגון : מערכת בנייה עם עמידות גבוהה במיוחד לתזוזות קרקע , רעידות אדמה והדף.