שיכון בינוי קיבלה זכויות בלעדיות לשווק את כל הטכנולוגיות של אנווירוגן בישראל, כולל ביו-ריאקטורים, מערכות לחילוף יונים, מערכות פיזיקליות-כימיות וטכנולוגיה לספיחה. שתי החברות תעבודנה ביחד בפיתוח פרויקטים בשוק המוניציפאלי לטיפול במי שתייה, טיפול וטיהור של מי תהום, טיהור שפכים, שיפור תהליכים תעשייתיים, ויישומים לסילוק מזהמים מפאזת האדים (אוויר). חברת אנווירוגן תספק תמיכה לשיכון ובינוי מים בהנדסה ובעיצוב תהליכים, וכן בייצור מערכות לשימוש בישראל. הטכנולוגיה של אנווירוגן צפויה להקנות יתרון בידולי בפרויקטים גדולים המתבצעים על ידי שיכון ובינוי מים – הספקית הגדולה בישראל של מי שתייה בסקטור הפרטי, הפעילה הן בשוק התעשייתי והן בשוק של טיפול במטרדי ריח. שתי החברות הסכימו להתמקד בטכנולוגיות שלהלן ולהתבסס על "ביצועים של מחזור חיים", היינו מתן התחייבות לביצועי המערכת, לעלויות לטווח ארוך ולחיי המערכת.

בחברה מציינים כי מדובר בפלטפורמות שמהוות את חוד החנית של הטכנולוגיה בתחום המים. שיתוף הפעולה בין שיכון ובינוי מים לאנווירוגן יאפשר לחברה להעניק ללקוחותיה פתרונות סביבתיים ותהליכיים המבוססים על טכנולוגיות עם ביצועים גבוהים שלרוב הן "הטובות מסוגן" (BAT )ביישומים הרלוונטיים.

אורי בן-פורת, מנכ"ל שיכון ובינוי מים, "טכנולוגיות אלה, ולצידן היכולת של אנווירוגן לספק ערבויות לביצוע ולעלות, הן שגרמו לדרכן של שתי החברות להצטלב. "ממש כמו שיכון בינוי מים, גם אנווירוגן משתדלת לספק פתרונות לצרכי הלקוחות ומבססת איתם יחסים ארוכי טווח. אנו רואים בטכנולוגיות הללו, למשל ב-FBR (Fluidized Bed Reactor), ובמתקני הסינון הביולוגי שלה לטיפול במטרדי אוויר ומים, פתרונות בני קיימא שמציעים את העלות הכוללת הנמוכה ביותר ללקוחותינו. לצוות פיתוח התהליכים של אנווירוגן יש ניסיון רב בהתאמת פתרונות ביולוגיים עם ביצועים גבוהים לקשת רחבה של מצבים לניטור מזהמים. היכולות והביצועים המוכחים של פתרונות אלה – מפרויקטים קטנים ביותר ועד לפרויקטים רחבי היקף, תוך כדי שמירה על טביעת רגל כללית קטנה של המתקן – תואמות היטב את העקרונות המנחים אותנו כחברה. אנו מחכים לרגע שבו נוכל להכניס את הטכנולוגיות האלה, בתמיכתה של אנווירוגן, לפרויקטים תעשייתיים ומוניציפאליים בישראל,".

מייק סטארק, נשיא ומנכ"ל Envirogen Technologies," אנווירוגן ושיכון בינוי מים מהוות שילוב מוצלח, הן מבחינת ניסיונן בשווקים והן מבחינת המודל העסקי. "אנו שמחים שנפלה לידינו הזכות לעבוד עם שיכון ובינוי מים כדי לפתוח את השוק הישראלי לטכנולוגיה שלנו ולפתרונות סביבתיים ותהליכיים במחיר הטוב ביותר. אנווירוגן ושיכון בינוי מים חולקות אותה השקפת עולם, לפיה ערך מועבר בדרך הטובה ביותר במסגרת פרויקטים שבהם הטכנולוגיה הטובה מסוגה חוברת לגישה ביצועית ארוכת טווח המתמקדת בערבויות לביצועים ובערבויות לעלויות לאורך מחזור החיים של ההתקנה. בידי שיכון בינוי מצוי הניסיון, המוניטין, הגודל והעוצמה הכספית למצב את הטכנולוגיה שלנו בפרויקטים גדולים וממוקדים מאוד ובקשת רחבה של יישומים",.

שיכון ובינוי מים היא חברת בת בבעלות מלאה של שיכון ובינוי (SKBN בבורסה לניירות ערך בת"א), מקבוצת אריסון, הפועלת ביותר מעשרים מדינות בכל רחבי העולם. שיכון ובינוי מים היא הספקית הפרטית הגדולה במדינה למי שתייה והיא מציעה פתרונות מוכנים לביצוע (turnkey) המוכנים להפעלה לתעשייה, לתאגידי מים, למערכות מי שתייה ולבעלי בארות. שיכון ובינוי מים נעזרת בטכנולוגיות חדשניות ונוקטת מדיניות עלות בעלות כוללת (TCO) כדי להציע ללקוחותיה פתרונות מימון גמישים וכדי להקים מתקני טיפול בשיטת turnkey ובשיטת BOT ("בנה, הפעל והעבר"). הקו המנחה את שיכון ובינוי מים, הוא שמירה על תקן גבוה של קיימות. דבר זה בולט במיוחד בפתרונות יעילים בצריכת אנרגיה, תוך שמירה על טביעת רגל קטנה ככל הניתן, תוך המעטה, ואף הימנעות משימוש בכימיקלים. למידע נוסף בקרו באתר החברה  http://en.shikunbinui.co.il/category/water

אנווירוגן, שמשרדה הראשי ממוקם בקינווד שביוסטון, טקסס, הינה ספקית של טכנולוגיה סביבתית ופתרונות תהליכיים המשלבת את ניסיונה בטיפול במים ומטרדי ריח [ניטור פאזת האדים] עם מומחיות בפיתוח תהליכים. החברה מעבירה ללקוח פתרונות לטווח הארוך, הכוללים התחייבויות ביצועים, במגוון רחב של מתקנים לטיהור מים ושפכים וביישומים של תהליכים נוספים. תוך שהיא מתמקדת בתפיסתה של "ביצוע מחזור החיים", החברה מספקת פתרונות ללקוחותיה המבוססים על התחייבות לעלות כוללת במחיר הנמוך ביותר, לאורך מחזור החיים של התקנת הציוד. ככלל, הטכנולוגיות העיקריות של אנווירוגן מיועדות לטיפול במי תהום והפיכתם למים ראויים לשתייה באיכות גבוהה, שיקום מזהמים במי תהום, טיהור מי שופכין, השבת מים, סילוק חנקן וזרחן וניטור של ריחות ושל תרכובות אורגניות נדיפות (VOC), הן לשוק המוניציפאלי והן לשוק התעשייתי. בשווקים התעשייתיים, כגון בענף הכרייה, בעיבוד פחמימנים ובעיבוד כימיקלים, אנווירוגן מתמחה גם בתהליך של טיהור מים, שיקום תוצאי הלוואי וטיהור כימיקלים. עסקיה של החברה פרושים בארצות הברית ומשרדיה האזוריים ממוקמים בדרום קליפורניה, באילינוי, בניו ג'רזי ובטנסי. למידע נוסף על החברה בקרו באתר www.envirogen.com

צילום יחסי ציבור

{loadposition google02}